2017 Günlük Göz Makyajı Trendleri Nasıl Olacak?

Makyaj yapmak, güzellik ürünleri kullanmak, şık olmak bunlar tüm bayanlar için olmazsa olmazların içindedir. Günlük hayatınızda makyaj yaparak hem kendimizi daha iyi hisseder, hem de çok daha farklı görünüme sahip olabilirsiniz. Doğru ürünleri kullanarak doğru makyajı yapmak da çok önemlidir. Aksi takdirde yanlış yapılan seçimlerle makyaj sizin olduğunuzdan daha da kötü görünmenize sebep olacaktır.

2017 Günlük Göz Makyajı Trendleri

Makyaj, gece ve gündüz makyajı olarak, kullanılan ürünler, makyajın ağırlığı gibi sebeplerle iki ayrıldığı gibi, yaz ve kış makyajı olarak da ayrı kategoriye ayrılmaktadır. Günlük makyaj diye tabir edilen, iş hayatımızda, gündelik yaşamda yaptığımız makyaj gece makyajından çok daha hafif olmaktadır. Yaz aylarında tercih edilen hafif makyaj günlük makyaj olarak da çok rahat kullanılabilmektedir. Extra black olarak satışa sunulan koyu siyah eyeliner yardımı ile uzun kuyruklu çekilen çizgilerle gözlerinizi ön planda tutabilirsiniz. Gözleriniz renkli ise, renkli eyeliner ve rimel kullanarak yüzünüzde canlı bir görüntü sağlayabilirsiniz. Koyu renk farlarla yapılan dumanlı göz makyajı da olmazsa olmazlardandır. Günlük makyaj olduğu için abartıya kaçılmadan yapılan makyaj sizi her zaman zarif ve güzel gösterecektir.

2017 Günlük Göz Makyajının Vazgeçilmezi Eyeliner

2017 günlük göz makyajı trendi denilince akla ilk gelen şüphesiz eyeliner çekilmiş gözler gelmektedir. Önceki yıllarda çok fazla kullanılmayan eyeliner, sürme bu yıl neredeyse tüm bayanların gözdesi haline gelmiştir. Hem göz kapağının üstüne hem de altına sürülen eyeliner, gözlerin ön planda olmasını sağlamaktadır. Bundan on yıl önce göz kapaklarının üzerine sürülen renkli farların yerini renkli eyelinerlar aldı. Yeşil, mavi, kahverengi renkte olan eyelinerlar göz kapağının hem üstüne hem alta kirpik dibine sürüldüğünde canlı bir görüntü vermektedir. Eyeliner’ı çekerken dikkat edilmesi gereken nokta ise ne ince ne de çok kalın olmasıdır. Aksi takdirde gözleriniz ya çok büyük ya da küçük görünecektir bu da hoş olmayan bir görünüme neden olacaktır.

2017 Günlük Göz Makyajında Rimel

Renkli gözlere sahip olanlar için renkli rimeller göz renginizi ön plana çıkarır. Kahverengi gözlüler için ise kahverengi rimeller uygun olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2017 Günlük Göz Makyajı Trendleri Nasıl Olacak? için yorumda bulun

    2017 Günlük Göz Makyajı Trendleri Nasıl Olacak? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 Günlük Göz Makyajı Trendleri Nasıl Olacak? için ilk yorumu yapabilirsin.