2017 Sonbahar Makyajı Trendleri

Havanın yavaş yavaş soğudu, renklerin farklı bir anlam kazandığı sonbaharda en az kıyafet trendleri kadar makyaj trendleri de değişim gösteriyor.

Havaya rağmen sıcak tutulan ve romantik, ilgi çekici renklerin kullanıldığı sonbaharda makyajınız, olması gerekenden fazla özen istiyor. Bu nedenle 2017 sonbahar makyaj trendlerini takip etmeli, kendinizi yeni sezona hazırlamalısınız.

Yüzünüzü canlı, eğlenceli ve daha samimi gösterebilmek için sonbahar renklerini kullanabilir, makyajınızı hem doğal hem de iddialı kılabilirsiniz.

2017 Sonbahar Makyaj Trendleri

2017 yılının sonbaharında devamlılığını sürdürecek olan yok gibi makyaj, popülerliğini koruyor. Yüzün olduğundan daha sade ancak daha bakımlı göründüğü bu mevsimde makyaj düzeni arasına sim ve ışıltı da yerleşiyor. Tüm mevsim boyunca özellikle şık davetlerde bolca ışıltı göze çarpacak gibi görünüyor. Hem cilt hem de göz makyajında renkli parıltı bayanların hayatına yerleşiyor.

2017 Sonbahar Göz Makyaj Trendleri

2017 yılının sonbaharında gözlerde dikkat çeken temel nokta kirpikler. Yoğun kirpik rengi ve uzunluğu mevsim boyunca canlılığını koruyacak gibi görünüyor. Bir önceki sezonda da var olan uzun kirpik vurgusu, geçerliliğini bir süre daha sürdürecek. Uzun, kıvrımlı ve çok kirpiğe sahip olmak için bolca maskara kullanabilirsiniz. Üstelik en az maskaralar kadar takma kirpikler de alıcılarını bekliyor.

Makyaj ürünleri arasında dikkat çeken bir başka ürün ise serumlar. Kirpik besleme serumlarına bakıldığında bu yıl kirpiklerin göz önünde olacağı bir kez daha göze çarpıyor.

2017 Sonbahar Göz Makyajında Far Trendi

Gözlerinizde mevsim izlerini yansıtmak isterseniz renkleri farlarda taşıyabilirsiniz. Yoğunluklu olarak toprak tonlarının tercih edildiği farlarda aynı zamanda ten rengi de ilgi çekiyor. Olmayan makyaj trendinin devam ettiği 2017 yılında far renginizi krem, gümüş, beyaz, köpük kahve, bronz üzerinden sürdürebilirsiniz.

Far kullanımını gece makyajları için daha abartılı tercih edebilirsiniz. Bordodan mavinin her tonuna kadar ılıklığını sürdüren far renkleri kirpiklerin arkasında güzel bir pencere oluşturacak gibi.

2017 Sonbahar Makyaj Trendinde Grafik Eyeliner

2017 sonbaharında en çok ilgi şüphesiz eyeliner üzerine yoğunlaştı. Yapılan defileler ve makyaj tanıtımlarında pek çok kişinin şaşırdığı grafik eyeliner sezona damgasını vuracak gibi. Sıradan ve dümdüz çizimlerin aksine farklı grafiksel çizimlerle eyeliner ayrı noktalara taşınıyor. Gözünüze çok farklı bakış açısı kazandırmak için dilediğiniz çizimi tercih edebilir, eyeliner üzerinden farklı makyaj modellerini deneyebilirsiniz.

2017 Sonbahar Makyaj Trendinde Kaşların Yeri

Birkaç yıldır varlığını sürdüren kalın kaşlar, 2017 yılının sonbaharında da devam edecek. Kaşlarınızı olduğu gibi bırakmaya, doğal şekilde renklendirmeye özen göstermelisiniz. Aynı zamanda kullanacağınız siyah, kahverengi kaş renkleriyle kendi teninizi renklendirebilirsiniz.

İnce kaş sevenler için bir mevsim daha kalın kaş sorunsalı devam etse de yüzlerin karakterini yansıtan kalın kaşlar, estetiği korumaya devam ediyor. Gözlerinizin derinliğini, anlamını ve rengini kaşlarınızla bütünleyebilir daha etkileyici bir profil oluşturabilirsiniz.

2017 Sonbahar Dudak Makyajı Trendi

Sonbaharın klasik renklerinin dışına çıkıldığı 2017 yılında, dudaklar da bir o kadar farklı bir pencere oluşturuyor. Gökkuşağı renklerinin hâkim olduğu dudaklarda maviden sarıya turuncudan yeşile kadar her renk yerini alıyor.

Yalnızca kahverengi, bordo tonlarının aksine 2017 yılında pembe ağırlıklı ruj seçenekleri çoğalıyor. Parlak pembenin yalnızca yaz rengi olduğuna inananlar sonbaharda da pembenin hoş olacağını görebilir. Dudakların patladığı, rengiyle dikkat çektiği güzel bir sonbahar geçecek gibi görünüyor.

Pembenin yanı sıra dudak kalemleri ile renklendirilecek olan dudaklar, çerçeveli ve daha iri gösteriliyor. Dudakların iri ve bir o kadar da dolgun olması dikkat çekiyor.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2017 Sonbahar Makyajı Trendleri için yorumda bulun

    2017 Sonbahar Makyajı Trendleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2017 Sonbahar Makyajı Trendleri için ilk yorumu yapabilirsin.