Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Afrika örgüsü, yılların eskitemediği; ancak son zamanda daha da trend olmuş saç modellerinden birisi.i.

Tüm saçın ince ince örülerek daha kullanışlı ve farklı hale geldiği örgü biçimi için çok uzun saçlara sahip olmaya gerek yoktur. Mevcut saça sentetik saç eklenmesi ile örülen saçlar istenilen uzunluğa kolayca ulaşmaktadır.

Ülkemizde daha çok Afrika örgüsü olarak adlandırılsa da Dünya genelinde box braid saç modeli olarak bilinmekte ve her geçen gün etrafta farklı saç tarzıyla dikkat çeken kadın ve erkekler çoğalmaktadır. Çok fazla tercih edilir olması ise görünüşünden çok kullanışlı olup olmadığı ile ilgili birçok görüş dile getirilmesine neden olmaktadır.

Afrika Örgüsü Nasıl Kullanılır?

Uzun süre Afrika örgüsü ile yaşamanın temizlik ve kullanım açısından zor olabileceği pek çok kişinin aklına gelmektedir. Sanılanın aksine son derece kullanımı kolay olan saç sekli, aynı zamanda saçları oldukça sık olanlar içinde rahat bir kullanım imkânı sunmaktadır.

Afrika örgüsünün en fazla 3 ay süre ile kalması önerilmektedir. Tercih edildiğinde tekrardan Afrika örgüsünün açılarak yeniden örülmesi saçların genel sağlığı için gereklidir. Önerilen sürenin geçilmesi durumunda düşünüldüğü gibi saçların dökülmesi ve yıpranması söz konusu olmaya başlayabilir.

Afrika Örgüsü Nasıl Yıkanır?

Şekil verilmiş olan saçların yıkanmaması gerektiği düşünülse de uzun zaman kalıcı olarak yaptırılan Afrika örgüsünün yıkanmasında hiçbir sakınca yoktur. Normal saçlara sahip insanlar gibi günlük yıkanılması dahi mümkündür.

Örgü işleminin bu işte uzman kişiler tarafından özenle yapılması, yıkama sırasında örgülerin bozulmamasını sağlamaktadır. Böylece Afrika örgüsüne sahip insanlar da diğerleri gibi kısa sürede saçlarını yıkayabilirler. Üstelik saçlar hazır şekillendirilmiş olması evden hazırlanıp çıkma süresini bile kısaltabilecek avantaja sahiptir.

Afrika Örgüsü Kadara Yaptırılır?

Dış görünüşünde kısa süreli radikal karar almak isteyenleri cezbeden Afrika örgüsü, ne kadara yapıldığı ile de oldukça merak konusudur. Gençler arasında giderek yaygınlaşan bir saç modeli olmasından dolayı sıklıkla görmek ve de sıkça yaptırılmak istenmesi olağandır.

Kısacık saçların bile sentetik saç ilave edilerek örülmesinden dolayı Afrika örgüsü uzman ellerde yaptırılması gereken pahalı bir işlemdir. Aynı zamanda emek ve zaman gerektirmesinden dolayı yaklaşık 350-400 TL arasında bir fiyat alınması mümkündür.

Afrika Örgüsü Nasıl Açılır?

Afrika örgüsünün kalması için önerilen 3 ile 5 ay oldukça rahat edilen bir dönemin ardından örgülerin açılması gerektiğinde uzun bir uğraşın örgü sahiplerini beklediği bilinmelidir. Uzun süredir taranmamış olması, uzaması ve dökülen saçların örgülerin arasında karışıklık oluşturması gibi nedenlerden dolayı Afrika örgüsünü açma işlemi uzun sürebilir.

Sabırlı olmak ve gerektiğinde yakın bir arkadaştan yardım almak örgülerin daha kısa sürede açılmasını sağlayabilir. Saç kremleri ve saçların kolay taranmasını sağlayan spreyler bu sırada işe yarayabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır? Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.