Arapların Güzellik Sırları

Araplar kadınları, güzelliği ve doğallığı ile ünlüdür. Uzun yıllardır Arapların güzellik sırları pek çok kesim tarafından merak edilmekte ve bu konuda pek çok güzellik uzmanı yoğun araştırmalar gerçekleştirmektedir. Birçok kadının hayranı olduğu Arap kadınlarının makyaj teknikleri, cilt renkleri ve saçları bugün yüzlerce güzellik makalesine de konu olmaktadır.

Arap Kadınlarının Güzellik Sırları

Arap kadınlarının birbirinden farklı pek çok güzellik sırrı bulunmaktadır. Ancak bunların içerisinde en çok bilinenleri zeytinyağı, siyah sabun, kına, deve sütü ve deniz tuzudur.

Arap Kadınlarının Zeytinyağı ile İlgili Sırları

Yapılan bazı araştırmalara göre; Arap kadınlarının saf zeytinyağını ortalama 4000 yıldan beri güzellik ve bakım ürünü olarak kullandıkları tespit edilmiştir. Zeytinyağının besleyici içeriğinden vücutlarının neredeyse her bölgesinde faydalanan Arap kadınları, özellikle de ellerinde, saçlarında, ayak tabanlarında ve yüzlerinde saf zeytinyağından yararlanmaktadırlar. Arap kadınlarının zeytinyağını kullanırken ki püf noktası ise; hangi bölgelerine sürerlerse sürsünler, zeytinyağını kullanmaya başlamadan önce mutlaka bir süre ısıtmaları ve daha sonra vücutlarına uygulamalarıdır. Bu sayede zeytinyağının etkisi artmakta ve sıcak zeytinyağı en çok da saç derisi üzerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

Arap Kadınlarının Siyah Sabun ile İlgili Sırları

Sayısız faydası bulunan ve tamamen doğal bir sabun olan siyah sabun, Arap kadınlarının en gözde güzellik ürünleri arasında yer almaktadır. Osmanlı sultanlarının haremlerinde yer alan kadınların dahi kullandığı siyah sabun en çok vücudu dezenfekte etmesi ve yumuşatması ile bilinmektedir. Dünyada en faydalı sabunlar arasında gösterilen siyah sabun, Ghassoul olarak da isimlendirilmektedir. Siyah sabunun oluşumunda Shea yağı ve büyük kayalardan alınan çamur kullanılmaktadır ve böylelikle tamamen saf ve katkısız bir sabun elde edilmektedir. Arap kadınlarının vazgeçilmezlerinden olan siyah sabunun hem saça hem de cilde pek çok önemli yararı bulunmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyerek ciltteki ölü hücreleri döken ve tıkanıklıkları açan siyah sabun ayrıca birçok kişinin muzdarip olduğu cilt problemlerinden akne ve egzamaların tedavisinde de oldukça etkili olmaktadır. Siyah sabun ciltteki toksinleri atarak saçın doğal nem dengesini de korumaktadır. Yağlı saç problemi yaşayan kadınların saç derilerindeki yağ bezelerini de düzenleyen siyah sabun bu sayede saç derisindeki problemleri de gidermektedir.

Arap Kadınlarının Kına ile İlgili Sırları

Türk kadınları arasında da yaygın olan kına, Arap kadınlarının da gözdesidir. Kına Arap yarımadası civarında yetişen ağaçların yapraklarının kurutulması yolu ile elde edilmektedir. Kurutulan yapraklar, toz haline getirilerek kına tozu olarak hizmete sunulmaktadır. Kınanın uygulanması esnasında kınaya su katılmakta ve bu sayede sıvı bir karışım elde edilmektedir. Kına genellikle kırmızı ya da yeşil tonlarında üretilmektedir. Saç boyamak, tırnak boyamak ve bazı deri hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılmakta olan kına ayrıca baş ağrısı, migren, saçta kepek problemi ve kemik ağrılarına da iyi gelmektedir.

Arap Kadınlarının Deve Sütü ile İlgili Sırları

Arap kadınları ciltlerinin pürüzsüz, ince, esnek ve yumuşak olması için taze deve sütünü sıklıkla kullanmaktadırlar. Arabistan’da çok yaygın olan deve sütü, efsanelere göre ünlü Mısır kraliçesi Kleopatra tarafından da süt banyosu şeklinde tüketilmekteydi. Arabistan’da kolaylıkla bulunan deve sütünün Türkiye’de daha nadir bulunması ve pahalı bir ürün olması sebebiyle, deve sütü temin edemeyen kadınlar güzelliklerini ve ciltlerinin tazeliklerini korumak için inek süt ile de banyo yapabilmektedirler.

Arap Kadınlarının Deniz Tuzu ile İlgili Sırları

İçeriğinde faydalı pek çok mineral barındıran deniz tuzunun vücut için önemli birçok yararı bulunmaktadır. Arap kadınları banyolarında mutlaka 1 küvet dolusu suya 3-4 yemek kaşığı deniz tuzu atarak yıkanmakta ve böylelikle deniz tuzunun etkilerinden evlerinde de faydalanabilmektedirler.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arapların Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Arapların Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arapların Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.