Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Bebek (talk) pudrası maskesi, son dönemlerin en popüler maskeleri arasında yer almaktadır. Cilde kattığı güzellik ile birçok kişi tarafından tercih edilen pudra maskesi, olduğunuzdan farklı ten rengine kavuşmanıza yardımcı olmaktadır.

Hem cilt rengini açması hem de kapatıcılık özelliğinin bulunması bebek pudrasının faydalarından birkaçıdır. Özellikle bayanlar tarafından kullanılmak istenen bu maske, cildin dinlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Bebek pudrasının kullanımı pek çok kişi tarafından farklı alanlarda değiştirilmektedir. Bilinenin aksine çok geniş alanlarda kullanılması, cilt bakım alanına da malzeme olmasını sağlamaktadır.

Bayanlar bebek pudrasının bebekte sağladığı değişimi fark etikten sonra kendi ciltleri için de kullanmayı istemektedir.

Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Yapımı

Bebek pudrası gül suyu maskesi kullananların yüzünde var olan değişim sizleri büyük oranda etkilemiştir. Kısa sürede hızlı iyileşme sağladığı gerekçesiyle hemen herkesin kullandığı görülmektedir. Siz de bebek pudrasının cildinizde iyileşme sağlamasını isterseniz gül suyu ile birlikte kullanabilirsiniz.

Bebek pudrası maskesi için bir çay tabağının içerisine 1 tatlı kaşığı pudra eklemelisiniz. Daha sonra üzerinde 1 çay kaşığı kadar gül suyu ilave etmelisiniz. Güzelce harmanladıktan sonra macun kıvamına gelmesini beklemelisiniz. Sonrasında yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Cildinizde kuruması gereken maske, kuruduktan sonra kolaylıkla çıkarılmaktadır. Ilık suyla yıkadıktan sonra yüzünüzdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Bebek (Talk) Pudrası ve Maden Suyu Maskesi Yapımı

Bebek pudrası ve gül suyu maskesi kadar bilinen ve yaygın olarak kullanılan maskelerden biri de maden suyu maskesidir. Maden suyu maskesinin kullanılmasının temel nedeni ciltte meydana gelen aknelerin iltihabını temizlemesidir.

Cildi arındırma konusunda en etkili ürünlerden biri olan maden suyu, bebek pudrasıyla bir araya geldiğinde inanılmaz sonuçlar yaratacaktır.

Bir çay tabağının içine 1 çay kaşığı bebek pudrası koymalısınız. Üzerine birkaç damla maden suyu ilave etmelisiniz. Yalnızca iltihabı olan aknelerin üzerine dağıtmalısınız. 1 saat kadar bekledikten sonra soğuk suyla yıkamalısınız. Bu maskeyi haftada 4 gün uygulamanız önemlidir.

Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Neye İyi Gelir?

  • Bebek pudrası sivilceye iyi gelir mi sorusuna verilebilecek ilk cevap evettir. Sivilceler nedeniyle yüzünü beğenmeyen kişiler, bebek pudrası ile bu sorunun üstesinden gelebilmektedir.
  • Bebek pudrası yüzü beyazlatır mı sorusuna verilecek cevap da evettir. Yüzde birçok nedenden oluşan kararmalar, kızarmalar söz konusu olabilmektedir. Bu durumdan rahatsız olduğunuzda düzenli şekilde bebek pudrası maskesi yapmalısınız.
  • Cildinizde bulunan yağ nedeniyle sıkıntı yaşıyorsanız, bebek pudrası maskesi bu yağı emecektir. Yüzde, yağa bağlı oluşan parlaklığın da önüne geçmektedir.
  • Bebek pudrasının yararlarından bir diğeri teri emmesidir. Ter nedeniyle yüzde oluşan ıslak görüntü maskeyle kolayca alınabilmektedir. Yalnızca yüz için değil tüm vücut için faydası olmaktadır.
  • Cilt lekelerine çözüm bulmak isteyen kişiler bunu bebek pudrası maskesi ile aşabilir çünkü lekelerin birkaç hafta içinde ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Bebek (Talk) Pudrası Kirpiklere İyi Gelir mi?

Bebek pudrasının birçok kadın tarafından kullanıldığı alanlardan biri de kirpiklerdir. İlk kez duyanların pek bağdaştıramadığı bu durum aslında oldukça faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Bunun için boş bir rimel kutusunu iyice yıkayıp daha sonra kurutmalısınız.

Fırçası ile bebek pudrasını alıp bir de zeytinyağına bulaştırmalısınız. Hazırladığınız maskeyi kirpiklerinize sürmelisiniz.

Kirpiklerinize pudra sürdükten sonra rimel uygulamalısınız. Daha dolgun ve gösterişli kirpiklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bebek (Talk) Pudrası Maskesinin Yan Etkileri

Yüze bebek pudrası sürmek zararlı mı sorusu sıkça merak edilmektedir. Bebek pudrası maskesi yapmayı seven kişiler bu konuda tedirginlik yaşayabilmektedir.

Bebek pudrasının bilinen en yaygın yan etkisi kuru ciltlerde daha fazla kuruma yapmasıdır. Yüzünüz pul pul olacak şekilde kuru bir yapıya sahipken bir de pudra kullanmanız, kurumayı arttırabilir.

Maske yaparken gül suyunun yanı sıra zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Bu sayede yan etki söz konusu olmayacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek (Talk) Pudrası Maskesi Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.