Bensu Soral’ın Güzellik Sırları

Yeni nesil genç oyuncular arasında en dikkat çeken isimlerden olan Bensu Soral oyunculuk dünyasına kendi gibi oyuncu olan ablası Hande Soral sayesinde adım atmıştır. Soral Yol Ayrımı, Boynu Bükükler, Tatlı Küçük Yalancılar gibi yapımlarda izleyici karşısına çıktı. Enerjisi ve güzelliğiyle geniş bir kitleyi kısa sürede etkisi altına alan Bensu Soral; Barbara Palvin, Cara Delevingne gibi dünyaca ünlü modellere benzetilmektedir. Hayranları Bensu Soral’ın en dikkat çeken yönünün onun doğal, masum ve naif güzelliği olduğunu düşünüyorlar.

Bensu Soral’ın Doğal Güzelliği

Bensu Soral şov dünyasının kadınları idealleştirmeye çalışan yapısının aksine doğal güzelliğe oldukça önem veriyor. Son zamanlarda kalın kaşlı, ayrık dişli ve balık etli modeller sayesinde trend olan kusurlu güzellik anlayışını Bensu Soral da destekliyor. Birçok insanın beğenisini kazanan doğal görünümlü kalın kaşları bu trendin bir yansıması olsa gerek. Doğal rengi açık kumral olan saçları arasına atılmış daha açık renkteki balyajlar ise saçlarına doğal bir ışıltı katmakta.

Bensu Soral Makyajı

Makyajın cildi tahrip eden yönünün farkında bir kadın olarak önemli bir görüşmesi olmadıkça neredeyse hiç makyaj yapmıyor. Makyaj yapması gereken durumlarda ise bb krem, ruj ve allığı ön planda tutuyor. Hafif bir göz makyajı ve genelde nude rujlarla makyajını tamamlamayı tercih ediyor. Genellikle pastel tonlarda uyguladığı makyaj genç ve doğal güzelliğini vurgular nitelikte. Şeftali allıklar, narçiçeği rujlar favorileri arasında. Onun için cilt sağlığı da oldukça önemli olduğundan dermokozmetik ürünler kullanmaya özen gösteriyor.

Bensu Soral’ın Stili

Bensu Soral’ın tarzına bakıldığında ise genellikle rahat, genç, minimal ve sokak stiline uygun parçalar tercih ettiği görülür. Günümüz modasını etkisi altına alan bohem hava onun tarzında da hissediliyor. Rahat pantolonlar, crop toplar, bol kazaklar, uzun çizmeler, şapkalar vazgeçilmezleri arasında. Bensu Soral zaman zaman maskülen parçalar kullanmaktan da hoşlanıyor. Maskülen tarzın daha seksi ve dikkat çekici bir siluet yarattığına inanıyor. En çok kullandığı renkler ise siyah ve beyaz. Bu da onun minimal tarzının bir göstergesi. Bu tercihin sebebi ise karşısındakilerin kıyafetlerine değil de ona odaklanmalarını istemesi. Aynı şekilde lüks parçaların yoğun bir şekilde kullanılmasına da karşı ancak sade kombinlerinde küçük lüks parçalar tercih ettiği görülüyor. Sade tarzıyla dikkat çekmeyi başaran Soral’ın en çok aldığı parçalar ise takı ve ayakkabılar.

Bensu Soral Cilt Bakımına Önem Veriyor

Cilt bakımı günümüzde birçok kadın için hayatın vazgeçilmezleri arasında. Annelerden kalan doğal içerikli tariflere Bensu Soral da değer veriyor. Birçok kadının gözdesi olan ballı, limonlu maskeler, kahve telveli peeling uygulamaları ona göre de cilt bakımında oldukça önemli. Bunun yanında cildini temizlemek ve güneşten korunmak için de dermokozmetik markaların ürünlerini tercih ediyor.

Bensu Soral İçin Güzelliğin Anahtarı Yaşam Tarzı

Yaşam tarzı da güzellik üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Güzellik uykularına yatan kadınların aksine Bensu Soral fazla uykunun enerjisini azalttığını ve güzelliğin en önemli parçalarından birinin enerji olduğunu düşünüyor. Erken bir saatte kalkıp, sadece beslenme uzmanının gönderdiği paketleri tüketiyor. Bununla beraber spor yapmaya, cilt ve diş sağlığına oldukça önem veriyor.

Bensu Soral’ın Güzellik Anlayışı

Bakımlı kadın güzel kadındır anlayışını Soral da desteklemekte. Bunun dışında ona göre güzelliği en iyi yansıtan şey bakışlar. Bakışları cesur olan ve kendine güvenen kadınları güzel buluyor. Bir kadının duruşu, bakışı, konuşması, zekâsı ve özgüveniyle dışarıya yansıttığı enerjinin insanları etkilemeye yeteceğini söylüyor. Kendini çirkin bulmadığı fakat kendinden çok daha güzel kadınların olduğunu düşünen Soral mütevazı duruşuyla da hayranlarının gönlünü kazanmakta.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bensu Soral’ın Güzellik Sırları için yorumda bulun

    Bensu Soral’ın Güzellik Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bensu Soral’ın Güzellik Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.