Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı?

Bıttım sabunu yüze kullanılır mı konusu araştırmak isteyen kişiler birçok uzman tarafından onay verildiğini fark edebilirler. Cilt bakımı için önemli olan malzemelerden biri de sabundur.

Her ne kadar kuru ciltli kişiler için sabun kullanımı önerilmese de doğal sabun türlerinin keşfedilmesiyle beraber her cilt türünün sabun kullanabilmesi uygundur.

Cilde en iyi gelen doğal sabun listesine göz gezdirdiğinizde bıttım sabununun da bu listede yer aldığını görebilirsiniz. Bunun nedeni bıttım sabununun çok yönlü etki etmesidir. Cildinizde görülebilecek hemen her sorun için bıttım sabunundan yardım alabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı?

Bıttım sabununu yüzü için kullanmak isteyen kişiler, cilt problemlerine uygun olarak doğru şekilde ürünü kullanabilirler. Bu ürünü kullanırken aynı zamanda ciltte var olan birkaç problemi bir arada çözüme kavuşturabilirler.

Bıttım sabunun yüzde kullanılmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir ancak ilk kullanım sürecinin yakından takip edilmesi gerekmektedir.

Özellikle ilk birkaç hafta sonucun alınmasının yanında yan etkilerin ortaya çıkıp çıkmayacağını da belirleyecektir. Bu nedenle kullanmak isteyen kişilerin, bilinçli kullanıcı olması önemlidir.

Bıttım Sabunu Yüz İçin Nasıl Kullanılır?

Bıttım sabununu yüzü için kullanmak isteyen kişiler, cilt türlerine bağlı kullanım yapmalılar. Önce cilt tipini öğrenip daha sonra buna bağlı olarak kullanma planı oluşturmalılar.

Bıttım sabunu kullanmayı düşünenler, yağlı cilt yapısına sahip ise bu durumda her gün yatmadan önce bir kez yüzünü yıkayabilmektedir. Ellerin arasına alınıp hafifçe köpürtülen sabun daha sonra yüze uygulanmaktadır. Sonrasında 5 dakika kadar bekletilip ılık suyla yıkanmalıdır.

Sabunu kullanmak isteyen kişi, kuru cilt yapısına sahipse haftanın 3 günü sabunu kullanmalıdır. Daha sık kullanılması, ciltte kuruluğun artmasına neden olabilir. Bu riske girmemek adına haftanın yalnızca 3 günü kullanmak daha sağlıklıdır. Bu 2 cilt türünün yerine karma cilt yapısına sahip olanlar ise haftada 5 gün kullanabilirler. Ara vererek kullanmaları istedikleri sonucu almalarını kolaylaştıracaktır.

Bıttım Sabununun Yüze Faydaları

Bıttım sabunu, yüz için tercih edildiğinde ilk fark edilen faydası yaraları iyileştirmek olmaktadır. Yüzünüzde herhangi bir yara varsa kısa süre içinde söndürmekte daha sonra izini ortadan kaldırmaktadır.

Yüzde zaman zaman ortaya çıkan egzama, mantar gibi sorunlara iyi gelen sabun, antiseptik özelliğe sahiptir. Bu özelliği ile cildinizde bakteri üremesine izin vermemektedir. Dolayısıyla ciltte ortaya çıkan rahatsızlıklar henüz yayılma fırsatı bulamadan kurumaktadır.

Bıttım sabunu cilt lekeleri geçirme konusunda da oldukça başarılıdır. Herhangi bir nedenle oluşmuş olan lekeler, düzenli kullanım sonucunda ortadan kalkabilmektedir. Bu noktada kişinin, doğal sabunu kullanması oldukça önemlidir.

Piyasada ucuz ve doğal olmayan çok fazla sabun markası bulunmaktadır. En doğal bıttım sabununu bulup kullanma durumunda istenilen sonuç elde edilecektir.

Bıttım Sabununun Yüzdeki Sivilcelere Faydaları

Sivilcelere bıttım sabunu kullananlar, sabunun kısa süre içinde etki ettiğini sivilceleri söndürdüğünü iddia etmektedir. Her cilt yapısı farklılık göstermektedir. Dolayısıyla birkaç gün içinde etki etmediği için sabunu kullanmayı bırakmak, işe yaramadığını düşünmek son derece yanlıştır.

Yüzünüzde sivilce sorunu varsa bu durumda bıttım sabununu zaman kaybetmeden denemelisiniz. Bıttım sabunu sivilce izlerine kadar her soruna çözüm bulabilmektedir.

Bıttım Sabununun Saça Faydaları

Saç beyazlamaları ile ilgili sorunları olan kişilerin bıttım sabununu denemesi önerilmektedir. Bıttım sabunu ne kadar doğal olursa saçtaki beyazları da o kadar onarmaktadır. Aynı zamanda yenilemeyi de sağlayan sabun, saçın canlılığını muhafaza etmektedir.

Boyanmaktan, işlem görmekten yıpranmış olan saçlar için bıttım sabunu oldukça faydalı olacaktır. Canlı ve güçlü saçlar için bıttım sabununun haftada bir kez kullanılması önerilmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı? Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı? için yorumda bulun

    Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bıttım Sabunu Yüze Kullanılır mı? için ilk yorumu yapabilirsin.