Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır?

Brezilya fönü nasıl kullanılır sorusu fönü yaptırmak isteyen bayanlar tarafından merak edilmektedir. Öncesinde saça zarar verir mi ne kadar süre kalıcı olur gibi endişeler hissedilmektedir. Sonrasında ise nasıl daha uzun süre kullanılabilir konusu merak edilir.

Her saç modelinin kendine özgü kullanım kuralları bulunmaktadır. Bu kuralların yerine getirilmesi halinde saç istenilen süreye kadar dayanacaktır.

Brezilya fönünün de kendine özgü kuralları vardır. Dolayısıyla daha uzun süre kullanmak, sorunsuz şekilde bakmakla mümkündür. Hem bakımını yapar hem de saçınıza gerektiği gibi özen gösterirseniz uzun süre memnun kalacağınız bir fön modeli olacaktır.

Brezilya Fönü Kaliteli Yapılmalı

Brezilya fönü yaptıranların yorumlarına göz gezdirdiğinizde bir kısmının çok memnun olduğunu bir kısmının ise hiç memnun olmadığını görürsünüz. Dolayısıyla kişilerin Brezilya fönünden memnuniyetinin değişken olduğu ortaya çıkmaktadır. Memnuniyetin değişken olmasının nedeni ise kişilerin tercih ettiği kuaförlerdir.

Sağlam ve kaliteli şekilde yapılmış olan bir Brezilya fönü uzun süre herhangi bir katkınız olmasa da kullanılabilir. Ucuz, kalitesiz ve sağlıksız ürünlerle yapılmış olan Brezilya fönü ise ne yaparsanız yapın fayda sağlamayacak, kısa süre içerisinde dağılacaktır.

Brezilya fönünü uzun süre kullanabilmek için kaliteli bir kuaförü tercih etmeniz, kaliteli ürünlerle yapılmasını istemeniz önemlidir. Aksi halde kullanım süreniz ciddi manada azalacaktır.

Boya Akıttıktan Sonra Brezilya Fönü Kalıcı Olur

Brezilya fönü yaptıranlar özellikle boyalı saç üzerine yaptırırlarsa saçlarının yanma ihtimali çok yüksektir. İçinde var olan kimyasal malzemelerle ciddi oranda saça zarar veren fön aynı zamanda boyalı saça uygulanırsa daha fazla hasar bırakacaktır. Ayrıca boyala saça uygulandığında çok kısa bir süre kalıcı olmaktadır. Kullanım süresi kısaldığı için saçlarınızı yaktığınıza değmeyecektir.

Saçlarınıza Brezilya fönü çektirmek istediğinizde önce tüm boyanızın akmasını beklemelisiniz. Hiç boya bulunmayan bir saçta çok daha kolay tutulmaktadır Ayrıca boyasız saçta kullanımı çok daha kolay olmaktadır.

Sülfatsız Şampuan Brezilya Fönünü Kalıcı Kılar

Brezilya fönü yorumları yapan kişileri dinlediğinizde her şampuanın zarar verdiğini dile getirdiklerini görürsünüz. Saçın yapısı hafif şekilde bozulduğu için diğer tüm şampuanlar da bu bozulmayı arttırmaktadır. Dolayısıyla kişilerin düzenli olarak doğru şampuanı tercih etmesi önerilmektedir.

Brezilya fönü yaptıran kişilerin özellikle sülfatsız şampuan tercih etmesi gerekmektedir. Saça keratin yapıştırarak çekilen fön, sodyum sülfatla bozulmaktadır.

Normalde saçınızın 4-5 ay kadar fönlü kalması mümkünken sülfatlı şampuanlarla en fazla 2 ay kalabilmesini sağlarsınız. Sodyum sülfatlı şampuanları bir kez dahi kullanmış olmanız saçınızda bulunan keratinin akmasına yetecektir. Bu nedenle özellikle bu konuda hassasiyet göstermeniz önerilmektedir.

Brezilya Fönü Kullanırken Bebe Şampuanı

Kalıcı fön nasıl yapılır sorusuna Brezilya fönü ile cevap bulanlar, saçlarına nasıl bakacaklarını da araştırmalılar. Brezilya fönü bir kez yaptıktan sonra kendi halinde kusursuz görünen bir fön değildir. Bu nedenle devamlı bakılması ve saçların korunması gerekmektedir. Bu noktada şampuan seçimi çok önemlidir.

Birçok kuaför şampuan önerisi olarak sodyum sülfatsız şampuan önerir. Bulunamaması halinde ise bebe şampuanı kullanılması gerekmektedir. Bebe şampuanı diğer şampuanlara nazaran saça çok daha iyi gelmektedir. Bu nedenle düzenli olarak kullanılmalıdır.

Brezilya Fönü Kullanırken Saç Yıkama

Brezilya fönü nasıl bozulur sorusu çok önemli bir sorudur. Para verip uzun süre kullanabileceğiniz bu fönün kendi yaptığınız yanlışlar nedeniyle ömrünü kısaltmamalısınız.

Özellikle yıkama konusunda tüm kurallara uymalısınız. Sık duş alsanız da saçlarınızı sık sık yıkamamalısınız. Saçlarınızı ne çok soğuk ne de çok sıcak suyun altında uzun süre bekletmemelisiniz. Bu sayede istediğiniz gibi uzun süreli kullanım fırsatını yakalayabilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır? Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Brezilya Fönü Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.