Bronzluğu Gidermek için Ne Yapmalı?

Bronzluk pek çok kişi tarafından istenilerek, birçok ürünün kullanımı ile uzun uğraşlar sonunda elde edilmesine rağmen bronzluktan kurtulmak isteyenlerin sayısı da az değildir. Çeşitli nedenlerle bronzluk durumuna son vermek isteyenler birçok yol deneyebilirler. Bronzluğu gidermek için denenmiş ve başarıya ulaşmış birçok yöntem bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında düzensiz bronzlaşma sorunu yaşayanlar bronzluğu gidermek için çaba göstermektedir. Bu noktada amaç cildin rengini eski haline getirmekle birlikte oluşan renk tonu farklılığını da ortadan kaldırmaktır.

Bronzluğu Gidermek için Ne Yapmalı?

Bronz teni açmak için deneyebileceğiniz yöntemler arasında önceliği en doğal seçeneklere vermelisiniz. Evde hazırlanıp uygulanabilecek maskeler, bronzluğu yok etmek bakımından etkili olacaktır. Bu maskeleri yaparken aynı zamanda cildinizi yeniden oluşabilecek bronzluğa karşı korumayı da unutmamalısınız. Bronzluk gidermek için uygulayacağınız yöntemler hem düşük bütçeli hem sağlıklı olmalıdır. Zaten güneşten etkilenmiş ve yorulmuş bir cilt bir de ağır kimyasallar içeren ürünlerle yıpratılmamalıdır.

Bronzluk Geçer mi?

Bronzluk elbette geçici bir şeydir. Cilt üzerinde bronzlaşmış ölü deri yok oldukça cilt tonu açılmaya başlayacaktır. Siz tekrar tekrar bronzlaşmaya çalışmadıkça bronzluğun geçici olmama ihtimali yoktur. Düzenli bir bronzluk için birçok yol olduğu gibi bronzluğu gidermek için de alternatifler vardır.

Bronz Teni Açmak için Maskeler

Bal Maskesi: 1 çorba kaşığı papatya çiçeği, 1 çorba kaşığı bal, birer fincan gül suyu ve su ile bronzluk giderici maskenizi hazırlayabilirsiniz. Öncelikle suyu kaynatmalı ve kaynama devam ederken içine papatya çiçeklerini eklemelisiniz. 10 dakika kaynayan karışım ılıdıktan sonra içine gül suyu nu ve balı ilave etmelisiniz. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürmeli ve 30 dakikaya yakın cildinizde bekletmeli; ardından ılık su ile cildinizi temizlemelisiniz. Bal maskesinin hamileler tarafından kullanımı uygun değildir.

Çilek Maskesi: 2 çorba kaşığı süt ile 3 adet çileği karıştırarak maskeyi hazırlayabilirsiniz. Sütün içinde çileği iyice ezdikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Özellikle yüzdeki bronzluk için etkili olan çilek maskesi ciltte yarım saat kadar beklemelidir. Ardından ılık su ile temizlenmeli ve cilt kurutulmalıdır.

Domates Maskesi: Orta boy bir domatesin yarısı ile göz kararı ayarlayacağınız un, domates maskesi için yeterli olacaktır. Kabukları soyulan domates rondodan geçirilmeli ve içine iyi bir kıvam elde edilene kadar un eklenmelidir. Karışımı cilde uygulamalı ve yüzünüz gerilmeye başlayana kadar bekletmelisiniz. Uygulamayı bir hafta boyunca gün aşırı olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

Bronzluk Giderici Krem Var mı?

Bronzluğu gideren bir krem vaat ediliyorsa biraz durup düşünmek gerekiyor. Bu anlamda gerçekten etkili olan bir kozmetik ürünü henüz yok. Bronzluk gidermek için alabileceğiniz etkili bir krem bulunmazken; bronzluğu önlemek için oldukça etkili ürünler bulabilirsiniz. Böylelikle bronzluğu gidermek için yöntemler denerken cildinizi yeni oluşabilecek bronzluğa karşı da korumuş olursunuz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bronzluğu Gidermek için Ne Yapmalı? için yorumda bulun

    Bronzluğu Gidermek için Ne Yapmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bronzluğu Gidermek için Ne Yapmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.