Burun Nasıl Kalkık Gösterilir?

Burun nasıl kalkık gösterilir, olduğundan daha kalkık gösterebilmek mümkün mü araştırmaları kadınlar tarafından yapılan araştırmalardır. Burnunun görüntüsünden memnun olmayan milyonlarca kadın vardır.

Memnuniyetsizliği estetik işlemle geçirmek istemeyen bunun yerine birkaç püf noktayla işini kolaylaştırmayı uman kadın sayısı da yadsınamayacak kadar çoktur.

Burun konusunda siz de şanssız olduğunuzu düşünüyorsanız doğru teknikler, uygun malzemeler sayesinde olduğundan çok daha farklı bir buruna sahip olabilirsiniz.

Makyaj, burun konusunda en büyük destekçidir. Makyaj hileleri ile yüzde algı farklılığı yaratmak mümkündür. Kişi, görüntüsünde köklü değişiklikler yapmadan makyajla birkaç ufak değişim yaratabilmektedir. Burnumu nasıl daha küçük gösterebilirim gibi merak edilen sorular da bu tekniklerle cevap alabilmektedir.

Burnu Kalkık Göstermek Mümkün mü?

Burnu daha kalkık göstermek mümkün mü sorusunun cevabı evettir. Burun görüntüsünden memnun olmayan ve değiştirmeyi düşünen kişiler burun estetiğinden korktuklarını dile getirirler.

Estetik ciddi bir operasyon olduğu için kaygı duyulması son derece normaldir. Cerrahi işlem geçirmek istemeyen ancak burnundaki görüntüyü ortadan kaldırmayı uman kişiler için en ideal çözüm makyajdır. Makyaj yaparak burun görüntüsünde uzun sürecek değişim elde edilebilmektedir.

Burun Nasıl Daha Kalkık Gösterilir?

Burun şekline göre kontür uygulamasının yapılması burunda kalkık bir görüntü elde etmek için büyük fayda sağlamaktadır. Burnunun düşük ve sarkık göründüğünü düşünenler için makyaj değişimleri bilgisi çok yararlı olmaktadır.

Yalnızca birkaç adet malzeme ile olduğundan çok daha farklı buruna sahip olmak mümkündür. Çok yorulmadan ufak fırça darbeleri ile sarkık burun probleminden kurtulabilirsiniz.

Makyajla yapılan iş temelde algı yanılmasıdır. Işığı doğru şekilde aldığınız zaman makyaj tekniklerini bilmeniz yeterli olmaktadır. Doğru renkler ve çizimler sayesinde büyük burun problemi, sarkık burun sorunu ortadan kalkmaktadır.

Burnu Kalkık Göstermek İçin Fondöten Seçimi

Makyajda burun şekli çok önemlidir çünkü doğrudan etkili olabilmektedir. Değişiklik yapmak istediğiniz zaman işe fondöten seçimiyle başlamanız tavsiye edilebilir. Doğru fondöteni seçtiğiniz zaman zorlanmadan makyaj temelinizi atabilirsiniz.

Fondöten seçiminde öncelikle açık ve koyu olmak üzere 2 ayrı fondötene sahip olmanız gerekmektedir. Kendi ten renginizin aynısından fondöten aldıktan sonra bununla beraber bir ton açık bir ton kapalı 2 ayrı fondöteninizin olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Kendi ten renginizde olan fondöteni yüzünüzün her noktasına uygulamakla işe başlayabilirsiniz. Burun bölgeniz de dâhil tüm cildiniz kendi renginizde alt yapıya sahip olmalıdır.

Arkasından kaçlarınızın ortasından burnunuzun ucuna kadar açık tonlu fondötenle uzun bir çizgi çekmeniz gerekmektedir. Açık tonlu fondöteni sürdükten sonra iki yanına da koyu tonlu fondötenle şeritler çekmelisiniz. Parmaklarınızla iki ayrı yana dağıtıp kontüre geçebilirsiniz.

Burnu Kalkık Göstermek İçin Kontür Nasıl Kullanılır?

Burun kontür malzemeleri likit olarak da krem olarak da kalınabilir. Malzemeleri temin ettikten sonra fondöten uygulamasını yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Fondötenle şeritler çizdikten, dağıttıktan sonra kontür yapabilirsiniz.

Kontür kitinin koyusunu kaşlarınızın başladığı yerden aşağı burun kanatlarına doğru çizgi halinde çekmelisiniz. Dilerseniz fırça ya da parmağınızla dağıtmalısınız.

Dağıtımını yaptıktan sonra üzerine açık tonlu kontürle kaçlarınızın ortasında V harfi çizmeli ve dimdik burun üzerinden çiz çekmelisiniz. Çektiğiniz çizgiyi dağıttıktan sonra burnunuz daha uzun ve derli toplu görünecektir. Kalkık görünmesi de bu işlemle gerçekleşmiş olacaktır.

Aydınlatıcıyla Burun Kalkık Gösterilebilir mi?

Makyajla burun estetiği yapmayı düşünen kişiler, aydınlatıcı kullanabilirler. Aydınlatıcının temel görevi ilk bakışı belli noktaya toparlamak ve diğer noktaları arka planda bırakmaktır.

Burnunun sarkık olduğunu düşünen biri için aydınlatıcıyı kullanmak işe yarayacaktır çünkü dikkati başka bir noktaya çekmek, görüntünün dağılmasına yardımcı olmaktadır.

Aydınlatıcı hilelerinden biri olarak burnunuzu daha yüksek gösterebilirsiniz. İstediğiniz görüntüyü elde etmek için aydınlatıcıyı burnun üst kısmına, kemerine fırça yardımıyla sürmelisiniz. Top kısmına da dokundurduktan sonra yan kanatlardaki kontürle daha yüksek bir buruna sahip olabilirsiniz.

Gölgelendirme İle Burun Kalkık Gösterilebilir mi?

Burun egzersizleri yaparak burnunuzu daha dik gösterebilirsiniz ancak zaman alan alternatiflere değil de hızlı çözümlere ihtiyacınız varsa makyaj en doğru teknik olacaktır.

Makyajla değişim yaratmak için gölgelendirme de yardımcı olmaktadır. Özellikle burun gibi yüzde doğrudan dikkat çeken noktalarda gölgelendirme çok büyük yarar sağlamaktadır.

Gölgelendirmeyi yapmak için cildinizin ten renginden 2 ton koyu fondötene ve aydınlatıcıya ihtiyacınız vardır. Kullanımı ise burunla dudak arasına sürülüp burayı biraz daha gölgeli bırakmaya dayanmaktadır. Daha çukur bir görüntü verdiğinizde aydınlatıcı desteği ile burun daha yukarı bakıyor görüntüsü alabilmektedir.

Allıkla Burun Daha Kalkık Gösterilebilir mi?

Geniş burun makyajında olduğu gibi sarkık burun makyajında da allığın çok büyük etkisi olduğu unutulmamalıdır. Allık her ne kadar yalnızca yanaklarda etkili gibi görünse de aslında tüm yüzün çerçevelenmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Allığınızı doğru hizalamanız halinde burnunuzun sarkık görüntüsünün daha kalkık bir hal aldığını görebilirsiniz. Yapmanız gerekense sarkık görüntüyü ortadan kaldırmak için doğru tonu seçmektir.

Cildinizde kızıllık oluşturmayacak bir allığı tercih etmeniz önemlidir çünkü kızıllık oluşturan allıklar yüzde toparlak görüntü oluşturup kusurları da kusmaktadır. Burnu sarkık göstermek için şeftali tonlarında bir allık ya da bronz bir allık yardımcı olacaktır.

Allığı elmacık kemiğinizin altından sürmeli ve olabildiğince gölgeli kullanmalısınız. İçeri girdiğinizde burnunuzun sahip olduğu sarkıklığı da gölgede bırakacaktır. Biraz daha yakından ve ince sürülen allık görsel farklılığı ortaya çıkaracaktır.

Burun Kalkıklığı İçin Ruj Etkili Olur mu?

Burun küçültme, kaldırma, daraltma gibi hamlelerin her birinde rujun da önemi olduğu unutulmamalıdır. Dudakların alacağı renk de boyut da burnun göstereceği görüntüde farklılık oluşturacaktır. Şekillendirirken, renklendirirken dikkat etmek yararlı olacaktır.

Rujlarınızı sürmeden hemen önce dudaklarınızı çerçeveleme alışkanlığınız varsa bunu tek yönlü yapmalısınız. Yalnızca alt tutağın çerçevesini çizip üst dudağı olabildiğince ince bir çerçeveyle bırakmalısınız. Burnunuz sarkıksa bir de kalın bir üst dudak ile daha sarkık görünmesine neden olabilirsiniz.

Ruj renkleriniz konusunda da dikkatli olmalısınız çünkü koyu tonlar dikkati dudaklarda toplarken açık renkle daha genel bakılmasını sağlamaktadır. Kontür ve fondöten uyguladığınızda açık tonlu rujlar tercih edebilirsiniz fakat burnunuzda herhangi bir makyaj yoksa daha pastel koyulara odaklanabilirsiniz.

Burnu Kalkık Göstermek İçin İpuçları

Burnunuzu olduğundan daha kalkık göstermek için makyaj yapacaksanız önemli olan noktaları es geçmemelisiniz. Makyajda her nokta önemlidir ancak sizin bir amacınız olduğu için bu amaca uygun noktalara daha da dikkat etmeniz gerekir.

Burnu kalık göstermek için burun kemeri ve kaş ortası son derece önemli noktalardır. Burun sarkıklığı yanında kanatlarda genişlik varsa kanatların başladığı nokta da son derece önem taşımaktadır. Kalkık bir burun için kilit nokta ise burun ucudur. Aydınlatıcıyı daire şeklinde kondurduğunuz zaman ilk ışıkta burnunuz daha kalkık görünecektir. 

Burnu Kalkık Gösterirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burnunuzu kalkık göstermek için plan yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En önemli unsurun renk olduğu bu konuda kullanacağınız renklerin her birisinin cilt tonunuzla uyuşması gerekmektedir. Cilt tonunuz absürt kaldığı zaman burnunuzun sorunları da daha net ortaya çıkacaktır.

Burnu kalkık gösterirken fırça yerine parmaklarınızı kullanmanız önemlidir çünkü parmaklar ısı dengesini daha kolay sağladığı için homojen görüntü elde etmeyi kolaylaştırmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Burun Nasıl Kalkık Gösterilir? Burun Nasıl Kalkık Gösterilir? için yorumda bulun

    Burun Nasıl Kalkık Gösterilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Burun Nasıl Kalkık Gösterilir? için ilk yorumu yapabilirsin.