Burundaki Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Burundaki sivilce izleri nasıl geçer merak ediyorsanız; öncelikle sivilce izlerinin oluşma nedenini belirlemeli; sonra harekete geçmelisiniz.

Farklı sebeplerle oluşmuş sivilcelerin izleri için aynı uygulamalar çözüm olamayabiliyor. Amacınız önce yeni sivilcelerin oluşmasını, yeni lekelerin ortaya çıkmasını engellemek olmalıdır.

Birçok doğal, kozmetik ve estetik yöntemle işlem yapıldığında sivilce izleri geçer mi sorunun yanıtı evettir. Hangi yöntemi tercih edeceğiniz ise tamamen size kalmıştır.

Burundaki Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler Nelerdir?

Burnunuzdaki sivilce izlerinden kurtulmak için tamamen doğal yöntemler arıyorsanız; bitkiler, doğal ürünler konusunda uzman kişilerin önerilerini dikkate almalısınız.

Sivilce izleri nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu yanıtlarıyla sorun ortadan kalkmaktadır. Sivilce izleri için elma sirkesi, limon, bal, yoğurt, Hindistan cevizi yağı gibi faydalı ürünleri kullanabilirsiniz.

Doğal yöntemlerden birisi de sıcak buhar banyosudur. Buhar banyosu özellikle kırmızı sivilce lekeleri için oldukça etkilidir.

Sıkılan Sivilce Yarası Nasıl Geçer?

Sivilce izlerinin birçoğu kendi kendine oluşmamaktadır. Sivilce izleri çoğunlukla sıkıldığı için oluşan yaradan geriye kalan izlerdir.

Yara izi olarak burun bölgenizde kalmış izler varsa büyük olasılıkla cildinizin renk tonundan biraz daha koyu olarak orada kalacaktır. Bu tür izlerden kurtulmak için cilt bakımı ve estetik uygulamaları konusunda uzman olan yerlere danışabilirsiniz.

Koyu renk sivilce lekelerini açan bazı doğan yöntemler de vardır ama diğer yöntemler kadar etkili değildir.

Sivilce İzleri için Hangi Krem Kullanılır?

Sivilce izleri için krem kullanmayı düşünüyorsanız; piyasada çok fazla seçeneğin sizi beklediğini bilmelisiniz. Bu ürünlerden hangisinin işe yarar olduğunu sadece ürünü alıp kullananlar aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Kremi alıp deneyerek de sonucu görebilirsiniz. Ancak gerçekten etkili olabilecek kremler de deneme yanılma yöntemi kullanılmayacak kadar pahalıdır.

Sivilce izleri için Lekomed, Dermaderm, Avene Cleanance Peeling Etkili Krem gibi leke giderici ürünleri deneyebilirsiniz.

Sivilce Yaraları 1 Günde Nasıl Geçer?

Sivilce sıkılması ve oynanması sonucunda oluşan yaralar oluşmaktadır. Oluşan bu yaraları kısa sürede gidermek oldukça zordur.

Sivilce yaralarını bir gün içinde yok edecek mucizevi bir ürün ya da karışım henüz geliştirilmedi.

Sivilce yaraları ile oynanmaya devam edildikçe yaralar iyileşmeyecek süreli yenilenecektir. Bu nedenle uzmanların da dediği gibi sivilcelere hiçbir şekilde dokunmamak, patlatmamak gerekiyor.

Sivilceler Kurtulmak için En Etkili Yöntemler

Sivilce izleri nasıl yok edilir sorusunun birçok yanıtı vardır. Ancak tüm yöntemler için önemli nokta sabır ve zamandır.

Lekeler ve yaralar neticesinde oluşan çukurlar için evde uygulanabilecek en etkili yöntem mikro iğneleme tekniğiyle leke açıcıların tercih edilmesidir. Bu teknik haftada 1-2 kez yapılabilir.

İğneleme tekniği bitince plasentalı bakım ürünleri kullanılabilir. Cilt bakımı sırasında C vitamini serumunun düzenli olarak kullanılması da sonucu etkileyecektir.

Sivilce lekelerine ve derin yara izlerine ev dışında, daha etkili ve profesyonel bir çözüm arıyorsanız; klinik yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kimyasal peeling ya da CO2 fraksiyonel lazer teknikleri ile daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Kimyasal peeling tedavi sürecinde peeling işlemi 15 günde bir seans olacak şekilde planlanmaktadır. CO2 lazer tekniği ise 30 günde bir seans olacak şekilde yapılabilmektedir.

Her iki teknikte de cilt soyma işlemi yapıldığı için kış aylarında yapmak daha uygundur. Kış ayları bittikten sonra seanslara ara vermek gerekebilir. Çoğunlukla birkaç seansta sonuç alınmaktadır.

Cildin durumuna göre seans sayıları 3 ila 5 arasında değişiklik gösterir. Nisan ayından sonra bu iki cilt soyma tekniği için seans yapmak uygun değildir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Özlem Aksoy dedi ki:

    Ben burnumdaki sivilce izlerini maden suyu buzları ile geçirdim. Her sabah kalktığım gibi buz kalıplarında dondurduğum maden suyunu uyguladım. Arkasından da klasik nemlendiricimi sürdüm. Çok büyük faydasını gördüm.r