Büyük Burunlu Kadınlar Ne Yapmalı?

Büyük burunlu kadınlar ne yapmalı konusu burnu büyük olan bayanların en sık araştırdığı konulardan biridir.

Burnunun büyük olmasından rahatsız olan bayanlar, zaman içinde özgüvenlerinin zedelendiğini, insanlarla iletişim kurmakta zorluk çektiklerini belirtmektedirler. Bu gibi sıkıntılar yaşamamak, burun sıkıntısına çözüm aramak için alternatifler bulunmaktadır.

Büyük burunlu insanlar ne yapmalı, burnu uzun olan kişiler nelere dikkat etmeli sorunsallarının tek çözümü ameliyatlar değildir.

Kişi cerrahi işlemden korkuyorsa veyahut tercihen estetik operasyon geçirmek istemiyorsa bu durumda alternatif düzeltme yollarını düşünmelidir. Dikkat edildiği takdirde birkaç püf nokta ile uzun burun sorunu ortadan kaldırılabilmektedir.

Büyük Burunlu Kadınlar İçin Makyaj

Büyük burun sorunu makyajla gizlenebilen bir sorundur. Kişiler makyaj yaparak burunlarını olduğundan daha küçük gösterebilirler. Burnunuz çok iri ise bu durumda cilt makyajınıza dikkat etmeniz, kontür işlemini iyice öğrenmeniz gerekmektedir.

Cilt makyajı yaparken burnu kontür paletiyle daha küçük gösterebilmek mümkündür. Bunun için cilt tonunuzdan bir ton koyu, bir ton açık iki kontür paleti temin etmeniz gerekmektedir.

Sonrasında kaşlarınızın başladığı noktadan aşağı dümdüz koyu renkli paletle geçmelisiniz. Burun kanatlarına inip alt kısmı da çerçevelemelisiniz. Sonrasında burnun en üst yüzeyini aydınlık paletle geçip burnu dümdüz, şekilli göstermelisiniz.

Kemikli Büyük Burunlu Kadınlar İçin Makyaj

Çirkin burunlu ünlülere göz gezdirdiğinizde hepsinin makyajla kamufle ettiğini görebilirsiniz. Makyajınızın olduğundan daha güzel görünebilmesi için burnunuzun da o makyaja dâhil edilmesi gerekmektedir. Bunun için önce burnunuzun kemikli kısmını fondöten ile gizlemelisiniz. Daha sonra üzerine kontür işlemi geçmelisiniz. Kemikli, uzun burunlu ünlüler kontür işlemini kusursuz yaptırdıkları için burunları göze batmamaktadır.

Kontürden sonra bir de sabitleyici transparan bir pudra ilave etmelisiniz. Bu şekilde çok daha güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.

Büyük Burunlu Kadınlar İçin Burun Gizleme

Burnunuzun büyük olduğundan dert yanıyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. En önemli püf nokta makyajda aydınlığı kısmanızdır.

Burun bölgeniz kemikli ve iri ise bu durumda insanlar yüzünüze baktığında burnunuzu değil gözlerinizi veyahut dudaklarınızı görmelidir. Bunun için aydınlığı kısmalı, burnunuzu gölgede bırakmalısınız.

Burnu gizleyebilmek için aydınlatıcı ve daha açık tonlu ürünleri sorunlu bölgede bulundurmamalısınız. Bu sayede burun elmacık, çene, alın gibi aydınlık noktaların gölgesinde kalacaktır.

Büyük Burunlu Kadınlar İçin Saç Kesimi

Büyük burunlar nasıl küçültülür sorusuna verilebilecek cevap ameliyattır ancak nasıl küçük gösterilir sorusuna birkaç cevap bulunabilir. Bu cevaplar arasından bir tanesi de saç kesimidir.

Saç stiliniz kısa ve küt olursa burnunuz daha çok ortaya çıkar. Perçemli, kâküllü bir saç modeliniz olursa burnunuzu gizleme şansı elde edebilirsiniz.

Saç modelinizle burnunuzu gizlemek isterseniz biraz uzun bırakmalısınız. Bu sayede burun gölgede kalacak ve çok da dikkat çekmeyecektir.

Büyük Burunlu Kadınlar İçin Gözlük Kullanımı

Burnunuzdan şikâyetiniz varsa kalın çerçeveli gözlük temin edebilirsiniz. Bu şekilde gözlükleriniz burun kemiğini kıracak ve görüntü yarı yarıya küçülecektir. Bununla beraber tercih ettiğiniz gözlük renkli olursa daha iyi kamufle edecektir.

Siyah, kırmızı, lacivert gibi gözlük çerçeveleri, büyük burun sorunu açısından son derece kullanışlıdır.

Büyük Burunlu Kadınlar İçin Aksesuar Seçimi

Büyük bir burnunuz varsa bu durumda küpe seçimine özen gösterebilirsiniz. Sallanan, iri küpeler burnunuzun daha küçük görünmesine yardımcı olurken; küçük küpeler, dikkatlerin yüzünüzde toplanmasına neden olur.

Aynı zamanda burun bölgesinde, hızma ve piercing gibi aksesuarlar tercih ederseniz burnunuza daha fazla bakılmasına neden olursunuz.

Küpelerin yanı sıra boyun bölgenizde de yoğun aksesuar tercih edebilirsiniz. Bu sayede dikkat dağıtma isteğiniz gerçekleşebilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ö. Sert dedi ki:

    Küçüklüğümden bu yana burnumla çok büyük sorunlar yaşadım. Daha sonra buna göre makyaj yapmayı öğrendim. Bir de kamufle edecek gözlük takmaya başladım. Şimdi hiç sorunum yok ve minik burnumu seviyorum.

  2. S3nbdn dedi ki:

    Çokkkkk