Buz Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

Buz cilt için bir mucize gibidir. Tahmin bile edemediğini pek çok işe yarar ve bunu sadece dolabınızda bir gece beklemiş su ile yapacağınız için hem ucuz hem de çok etkili bir yöntem olacaktır.

Buz Küpleri İle Nasıl Cilt Bakımı Yapılır?

Buz küplerini sade su ile yaparak sabahları uyandığınızda tüm yüzünüze uygularsanız cildiniz güne ışıl ışıl ve sağlıklı başlayacaktır. Eğer suyu dondururken içerisine rendelenmiş salata ve birazcık da limon suyu katarsanız son derece sağlıklı bir cilt elde ederseniz. Bu karışımı yüzünüze her sabah uygulayabilirsiniz. Eğer lekelerinizden şikâyetçi iseniz su ile beyaz sirkeyi karıştırarak dondurabilir ve iki günde bir yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak sirkeli tarifi gözaltlarınıza uygulamamanızda fayda var. Fakat salatalık ile hazırlanan tarifi gözaltlarınızda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu işlemler cildinizdeki kan akışını harekete geçirerek daha sağlıklı ve aydınlık bir görünüm oluşturacaktır.

Buz Küpü İle Cilt Bakımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Buz küpü bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken nokta buz küpünü yüzünüzde gezdirdiğiniz sürenin uzunluğudur. Bu uzunluk toplamda 5 dakikayı geçmemelidir. En ideali 3 dakikadır. Ayrıca büz küpü yüzünüzde sürekli hareket halinde olmalıdır. Aynı noktaya 4-5 saniyeden fazla sürekli olarak uygulamayın. Bununla birlikte eğer yüzünüzde damar genişlemesi, açık yara gibi problemler varsa buz bakımı bu ciltler için önerilmez. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda var.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Buz Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi? için yorumda bulun

    Buz Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Buz Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.