Cauladie Leke Maskesi Kullananlar Mucize Demekle Haklı Mı?

Cauladie güzellik ürünleri üreten bir Fransız markası. Özellikle ürünlerinin içeriğinin bitkisel kaynaklı zararlı kimyasal ürünlerden oluşmaktadır. Bu markanın leke maskesi de ince yapısı ile cildi nazikçe yenileyerek soyma işlemi yapmadığı için oluşabilecek kızarıklıkların önüne geçmektedir. Ürün soyma işlemi yapmadan peeling yapmaktadır. Doğal kaynaklı olduğu için diğer leke giderici ürünlerin aksine güneşli günlerde da kullanılabildiği söylenmektedir. Leke maskesi ve leke serumu ile bir set olarak da kullanılabilmektedir. Ancak ürünler benzerleriyle karşılaştırıldığında biraz pahalı. İçeriğinde firma tarafından patentli olan viniferin maddesi olması da bunda etkili olabilir.

Cauladie Leke Maskesinin Doğal İçeriği

Cauladie ürünleri sağlığa zararlı kimyasal ürünleri içermediğini belirtmektedir. Ancak ürünlerin içeriğinde alkol olduğu için aşırı hassas ciltlerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Ürünlerin içeriğindeki üzüm çekirdeği özü ile daha canlı ve sağlıklı bir görüntü vaat etmektedir. Ürün göz çevresinden ise özellikle uzak tutulmalıdır. İçeriği ile cilde yoğun miktarda C vitamini sağladığı ifade edilmektedir.

Cauladie Leke Maskesi Nasıl Kullanılır?

Cilt lekelerinin rengini açmak ve cilt tonunu eşitlemek için üretilen bu ürün bir fırça yardımıyla tüm yüze sürülebilir. Ancak göz çevresi çok hassas yapıya sahip olduğu için ürün göz çevresinden uzak tutulmalı, değdiği zaman ise bol su ile temizlenmelidir. Ciltte on dakika kalan maske bol su ile temizlenmeli sonrasında ise ciltte ürün kalıntısı kalmamasına dikkat edilmelidir. Boyun ve göğüs kısmındaki lekelerde de kullanılabilir. Sıkmalı tüp içinde gelen ürün uzun süre kullanılabilmekte. Sonrasında süt formundaki serumu ile beraber kullanıldığında etkisi daha fazla olabilmektedir. Maskenin etkisi ilk kullanımda hissedilebilmektedir. Cilt lekeleri için mucize gibi sunulan ürün cilt lekelerinin silikleşmesine yardımcı olsa da adı gibi mucizeler yaratmamakta.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aleyna Kurt dedi ki:

    Caudalie leke maskesini hangi mağazalardan bulabilirim acaba? İnternette bazı sitelerde var ama online alışveriş yapmayı sevmiyorum. O yüzden mağazalarda arıyorum.