Cilde Zarar Vermeyen Fondötenler

Cilde zarar vermeyen fondötenler hem cilt sağlığını muhafaza eden hem de güzel bir görüntü veren fondötenlerdir.

Birçok kişi için makyajın olmazsa olmazlarından kabul edilen fondöten ne yazık ki pek çok kimyasal içermektedir. Bu kimyasallar, kusurlu ciltlere uygulanıp yeterince iyi temizlenmediğinde çok daha büyük problemlere sebebiyet vermektedir. Doğru olan fondöteni seçmek bu nedenle oldukça önemlidir.

Hem cildinize zarar vermeyecek hem de yüzünüzdeki kusurları profesyonel şekilde örtebilecek kapsamlı bir fondötene ihtiyacınız var demektir. Bunun için deneyip uygulamak, ciltte yarattığı sorunları ve testlerini gözden geçirmek önemlidir.

Cilt, dış görünüş için en önemli unsurdur. Yapılacak ufak bir hata, uzun süreli sorunlara neden olabilmektedir. Fondötenin cilde zararları bilinmeli ve en az zarar veren fondöten uygulanmalıdır.

Cilde Zarar Vermeyen Fondöten Önerileri

  • En iyi fondöten hangisi sorusu hemen her kadın tarafından sorulmaktadır. En iyi fondötenden kastınızın ne olduğu bu noktada çok önemlidir. Sağlıklı olan fondöten, kapatıcılığı yüksek aynı zamanda uygun fiyatlı olan fondötendir. Seçiminizi yaparken önceliğiniz cildinize zarar vermeyecek, kaliteli içeriği bulunan fondöteni seçmek olmalıdır.
  • Aldığınız fondötenin cildinize zarar vermemesi için cilt yapınızı biliyor olmanız gerekmektedir. Cildinizi tanımadığınızda, bilinçsiz bir fondöten alışverişi yapmak zorunda kalırsınız. Dolayısıyla fondötenin yüzünüze zarar verme ihtimali bir hayli yüksek olur.
  • En iyi fondöten, ciltte yağlanma yapmayan fondötendir. Yağlanma sonucunda küçük sivilceler, iltihaplı akneler ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle dikkatli seçim yapılması önerilmektedir.

Cilde Zarar Vermeyen Maybelline Affinitone Superstay Fondöten

Cilde zarar vermeyen makyaj ürünleri ile tanınan Maybelline hem uygun fiyatlı hem de kaliteli fondötenlere sahiptir. Bu özelliği hemen herkes tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Fondötensiz makyaj yapamayanların pek çoğu Maybelline Affinitone Superstay fondöteninden oldukça memnun kalmaktadır.

Suya ve tere karşı koruma içeriğine sahip olan ürün, bu iki unsur nedeniyle bulaşık bir kıvam almamaktadır. Dolayısıyla yüzde yağsak bir görüntü yaratmamaktadır. İpeksi bir görüntü sağlayan fondötenin dışarıdan bakıldığında kaliteli bir duruşu vardır.

Cilde Zarar Vermeyen Mac Studio Fix Fluid Fondöten

Kozmetik dünyasının dev isimlerinden biri olan Mac, fondöten olarak çıkardığı Studio Fix Fluid ürünüyle oldukça göz doldurmaktadır. Cilt üzerinde kapalı bir ipeksilik yaratan fondöten ne gözeneklere dolmakta ne de sağlıksız bir görüntü ortaya koymaktadır.

Özellikle cilt kusuru fazla olan kadınların tedirgin kullandığı fondötenlerin aksine Mac Studio Fix Fluid fondöten son derece iddialı bir fondötendir. Uzun süreli etkisinin yanı sıra cildin nem dengesini de koruduğu bilinmektedir. Dolayısıyla cildinizde kuruma yapıp deforme olmasına izin vermemektedir.

Cilde Zarar Vermeyen Yves Saint Laurent Teint Radiance Fondöten

Kullanılabilecek en iyi fondöten listesinde yer alan Yves Saint Laurent Teint Radiance fondöten, suya ve tere karşı dayanıklı bir fondötendir.

Cildinizde herhangi bir terleme olduğunda akma ya da bulaşma yapmaz. Bununla beraber cildin hava almasına izin veren hafif bir dokusu vardır. Yüzünüzde ağır bir makyaj yerine sade ve sakin bir makyaj bulabilirsiniz.

İçerisinde güneş koruyucu pigmentler bulunan fondöten, güneş ışınlarına karşı koruma sağladığı için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Cilde Zarar Vermeyen Clinique Fondöten

Birçok fondöten kendine özgü bir renge sahiptir ve teninizin rengini bu şekilde boyamaktadır. Clinique fondötende ise cilt renk tonunu eşitleme özelliği vardır. Kendine özgü koyu ya da açık bir renk vermez bunun aksine sadece sizin cilt renginize uygun dengeleyici bir içeriğe sahiptir.

İçeriğinin doğal olması ve dermatologlar tarafından geliştirilen yağsız formülü ile bu fondötenin en sağlıklı fondötenler listesinde yer aldığı görülmektedir. Tüm bunların yanında leke giderici bir etkiye sahip olduğu için cildinizde yer alan leke problemine de bu fondöten ile çözüm bulmanız mümkündür.

4 ila 6 hafta arasında düzenli olarak kullanmanız halinde cilt sorunlarından kurtulmanıza yardımcı olacak özel bir fondöten olduğunu söylemek mümkündür.

Cilde Zarar Vermeyen  Loreal Infallıble Fondöten

Cildi bozmayan fondöten ararken eliniz her zaman en pahalı ürünlere gitmesin. Çok pahalı olan ürünler çok kaliteli ve sağlıklıdır, ifadesine inanmak doğru değildir. Bunun yerine size iyi gelen, cildinizde iyileşme sağlayan fondötenlere ağırlık vermeniz önerilmektedir.

Cilde zararı olmayan fondötenler arasında özellikle Loreal Infabllıble fondöten önerilmektedir. Hem cildin dinlenmesini hem de nefes almasını sağlayan bu ürün, cilt yapısında herhangi bir bozulmaya sebep olmamaktadır. Dolayısıyla cilt için son derece sağlıklı olduğunu söylemek mümkündür.

Kapatıcılığı ve cilt üzerindeki görüntüsü de bir hayli güzel görünen fondöten aynı zamanda cildin kusurlarının da yatışmasını kolaylaştırmaktadır.

Cilde Zarar Vermeyen Vichy Dermablend Fondöten

Fondöten, cilt kusurlarını örtmek ve rahatça kapanmasını sağlamak için tercih edilmektedir. Her makyajda kullanılan fondötenin aynı olması, cildin şaşırmasını engelleyecek ve sağlığının yerinde olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla siz de size en uygun fondöteni bularak uzun süreli şekilde onu kullanmalısınız. Vichy Dermablend herkes için tercih edilebilecek en faydalı fondötenlerden bir tanesidir.

Ciltte gerginliğe neden olmayan, cilt renginde farklılık yaratmayıp güzel bir görüntü veren içeriğe sahiptir.

Koyu halka, beyaz ve siyah leke, kızarıklık sorunları olan ciltler için en sağlıklı etkiyi yaratan fondötenlerden biri olduğunu söylemek mümkündür. Cilt kusurlarını, kusur olmaktan çıkaran bir kaliteye sahiptir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilde Zarar Vermeyen Fondötenler Cilde Zarar Vermeyen Fondötenler için yorumda bulun

    Cilde Zarar Vermeyen Fondötenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilde Zarar Vermeyen Fondötenler için ilk yorumu yapabilirsin.