Cilt Lekelerini Azaltan Maydanoz Kürü

Cildi aydınlatma özelliği ile iyi bilinen ve bu nedenle pek çok kişinin tercih ettiği bakım kürleri arasında ön sıralarda bulunan maydanoz, cilt lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. Koyu renkteki cilt lekelerini iyileştirici etkisinin yanı sıra cilt yüzeyinde meydana gelen renk bozukluklarını düzenleyen maydanoz kürünü dileyen herkes evinde kolaylıkla hazırlayarak sorunlu bölgelerinde uygulayabilir. Birçok kozmetik ürününün aksine tamamen doğal şekilde hazırlanan maydanoz kürünün etkileri ikinci haftadan itibaren görülmeye başlanabilir.

Cilt Lekeleri Üzerinde Etkili Maydanoz Kürünün Yapılışı

Etkisini tam olarak görebilmek için düzenli kullanım gerektiren maydanoz küründe gerekli olan malzemeler 1 demet orta boy maydanoz, 2 çay kaşığı çiçek balı ve 1 çay kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyudur. Kürün hazırlık aşamaları için öncelikle maydanozlar saplarından ayrılarak bir kap içerisine konulur ve bir müddet suda bekletilir. Sonrasında sudan alınıp kurulanarak ince ince dilimlenir. Doğranan maydanozlar bir havan içerisine dökülerek iyice ezilene kadar dövülür. Havanda dövme işlemi esnasında süreci kolaylaştırabilmek adına havana bir miktar limon suyu dökülebilir. Maydanozlar havan içerisinde ezildikten sonra ayrı bir kaba alınarak üstlerine bal ve limon suyu eklenir. Homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırıldıktan sonra daha önceden temizlenmiş olan lekeli cilt yüzeyine masaj yaparak yedirilir. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizlenir.

Cilt Lekeleri İçin Alternatif Maydanoz Kürünün Yapılışı

Farklı bir maydanoz kürü tarifinde gerekli olan malzemeler 1 demet maydanoz ve 2 yemek kaşığı yoğurttur. Malzemeler bir kap içerisinde iyice karıştırıldıktan sonra problemli cilde masaj yöntemi ile yedirilir ve yarım saat bekletilir. Sonrasında ılık su ile yıkanarak nemlendirici krem sürülür. Haftada 1 kere olmak üzere tekrar edilebilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Cilt Lekelerini Azaltan Maydanoz Kürü için yorumda bulun

    Cilt Lekelerini Azaltan Maydanoz Kürü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerini Azaltan Maydanoz Kürü için ilk yorumu yapabilirsin.