Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir?

Dirsekte kararma için ne yapılabilir, kararmaların önüne geçmek mümkün mü soruları sık sık sorulmaktadır.

Özellikle bayanlar için son derece önemli olan bu durum gerekli önlem alınmadığı takdirde kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Bilhassa yaz aylarında dikkat çekici bir hal alan dirsek kararmaları, kısa kollu ya da askılı bluz giyildiğinde göze çarpmaktadır. Bu gibi bir sorunu olan kişilerin hem alternatif çözümlerle hem de doğru bakımla dirsek kararmalarından kurtulabilmesi esenler escort mümkündür.

Dirsekte kararma nedeni herkesin metabolizmasına bağlı olarak değişmektedir. Kimilerinin yalnızca dirseklerinde meydana gelen bu durum bazı kişiler için diz kapaklarında ve bikini bölgesinde de ortaya çıkabilmektedir.

Birkaç doğal yöntem ile teninizin rengini açabilir, dirsek beyazlatma kremleri oluşturarak koyulukları giderebilirsiniz.

[duyuru] İlginizi Çekebilir: Gözenek Sıkıştırma Yöntemleri [/duyuru]

  Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir?

  • Dirsek kararması kremi ismiyle piyasada yer alan hemen hiçbir ürün istenilen sonucu doğurmamaktadır. Dirseklerde meydana gelen kararmayı tetiklemeyen ve sağlıklı bir deri bakımı yapan keseler tercih edilmelidir. Cildinizi kabak lifi ile keselerseniz bölgesel kararmaların önüne geçebilirsiniz.
  • Dirsek kararmasına limon uygulaması da hemen herkes tarafından bilinen ve uygulanan yöntemlerden biridir. Limonun insan vücuduna zararı olmadığı için güvenle uygulanabilmektedir.
  • Dirsek kararması ekşi sözlükte dahi sık sık konuşulan bir konudur. Birçok kişinin ortak problemi olan bu durum özellikle o bölgeleri soğuk suyla yıkamayı gerektirmektedir.
  • Dirsek kararması Suna Dumankaya gibi isimlerce tedavi edilmeye çalışılan bir sorundur. Bunun için kararmayı engelleyen kürler yapmak, ten renginizde birkaç ton açılmayı sağlayacaktır.

Dirsekte Kararma İçin Zeytinyağlı Kür

Diz ve dirsek kararması için krem kullanmak isteyen ve bunu doğal malzemelerle gerçekleştirmek isteyen kişiler zeytinyağı ve şeker ikilisini tercih edebilirler.

Deri üzerindeki koyu rengi özel bir peeling ile çözmek mümkün olacaktır. Bunun için yapılması gereken 4 yemek kaşığı şeker ile 2,5 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırmaktır.

Hazırladığınız karışımın üzerinde 1 adet sıkılmış limon suyu dökmeniz gerekmektedir. Yeterince karıştırdıktan sonra dirsek bölgesine uygulanmalıdır.

Bir süre bekledikten sonra soğuk suyla yıkanmalıdır. Bu işlem birkaç hafta içerisinde istenilen sonucu verecektir.

Dirsekte Kararma İçin Yoğurt

Dirsek kararmaları için en çok önerilen tekniklerden biri de yoğurtlu kürdür. Düzenli olarak bakım yapabilen biri için mısır unu ve yoğurt ikilisi, kararmanın önüne geçmenize yardımcı olacaktır. Bunun için 1 yemek kaşığı mısır unu ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırmalısınız.

Harmanladıktan sonra dirseklerinize güzelce sürmelisiniz. Kalabildiği kadar uzun süre beklettikten sonra ılık suyla yıkamalısınız. Bir çeşit peeling olan bu karışım, dirseklerinizi dinlendirirken diğer yandan kararmanın açılmasını sağlayacaktır.

Dirsekte Kararma İçin Elma Sirkesi

Dirsek kararmalarından şikâyet eden ve bu konuda herhangi bir değişiklik yapamayan kişiler en doğru yanıtı doğal ürünlerle bulabilirler. Dirseğinizde istemediğiniz bir koyuluk baş gösterdiğinde ilerlemesine fırsat vermeden alternatif bakım kürlerini uygulamalısınız.

Kararmaya karşı hazırlanabilecek en etkili kürlerden biri elma sirkesi ile hazırlanmaktadır. Derin bir çay tabağının içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ilave etmeli, üzerine 1,5 yemek kaşığı elma sirkesi eklemelisiniz.

Güzelce harmanladığınız karışımı dirseklerinize uygulamalısınız. Hızlı şekilde dönüt alınabilen bu kür, dirseklerde yarım saat kadar durmalıdır. Sonrasında ılık suyla yıkanmalıdır.

Hazırladığınız kürün en etkili sonucu birkaç gün içerisinde ortaya çıkmaya başlayacaktır. Hem renk açılması hem de bölgedeki deride canlanma dikkat çekecektir.

Dirsekte Kararma İçin Limon Masajı

Dirsek kararması nasıl geçen Kadınlar Kulübü gibi sosyal platformlarda da sık sık konuşulmaktadır. Bu sorundan kurtulabilmek için yapılması gereken bir başka uygulama da limon masajıdır. Limon masajı bu konuda bilinen en yaygın ve köklü tedavi yöntemlerinden biridir.

Sabırlı ve istikrarlı bir kişiliğiniz varsa limon masajından cevap almamanız mümkün değildir. Yapmanız gereken limonu ortadan ikiye bölmek ve herhangi bir müdahalede bulunmadan karartı olan bölgeye sürmektir.

Bölgeye gezdirdiğinizde bir süre limonun o noktada kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında yıkayabilirsiniz. Bu işlemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yapabilirsiniz.

Dirsekte Kararma İçin Nane Çayı

Nane çayı, insan cildi için önemli bir çaydır. Dirsek kararması için bitkisel çözüm arayanlar için de en ideal çözümlerden biri olarak anılmaktadır.

Dirsekte kararma sorunu baş göstermeye başladığında nane yaprakları yardımınıza koşacaktır. Bunun için yapmanız gereken 5-6 adet taze nane yaprağını yıkayıp 1,5 çay bardağı suyun içerisinde kaynatmaktır.

Yapraklar kaynadıkça rengini vermeye başlayacaktır. 2-3 dakika kadar kaynadıktan sonra üzerine 1 çay kaşığı limon suyu damlatılmalıdır.

Hazırlanan karışım soğuyana kadar beklenmelidir. Soğuduktan sonra pamuk yardımıyla dirseklere yedirilmelidir. 1 saat kadar dirseklerde kaldıktan sonra yıkanmalıdır.

Dirsekte Kararma İçin Karbonat

Dirsek kararması karbonat ile çözüme ulaşabilen bir sorundur. Bu nedenle dikkatli şekilde uygulandığında hemen netice vermektedir. Dirseklerinizde meydana gelen kararmayı yok edebilmek için öncelikle çay tabağının içerisinde 1 yemek kaşığı karbonat ilave etmelisiniz.

Üzerine 1 tatlı kaşığı kadar limon suyu dökmelisiniz. Güzelce macun kıvamını aldıktan sonra dirseklerinize sürmelisiniz. 15-20 dakika kadar dirseklerinizde kaldıktan sonra yıkamalısınız. Hızlı sonuç veren etkili macunlardan biridir.

Karbonatın içerisine tercih ederseniz zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı buradaki derinin daha yumuşak ve canlı kalmasını sağlayacaktır.

Dirsekte Kararma İçin Kakao Yağı

İnsan vücudu devamlı bakım isteyen bir yapıya sahiptir. Gereken bakım yapılmadığında bazı noktalarda sorunlar yaşanabilmektedir. Akne, sivilce, siyah nokta, yağlanma ve kararma gibi durumlar bakımlı olmakla temizlenebilecek sorunlardır. Bunun için yapmanız gereken doğru ürünleri kullanmaktır.

Kakao yağı oldukça eski dönemlerden itibaren kullanılmaya başlanan bakım ürünlerinden biridir. Bu ürünü cilde uygulamanın en faydalı sonucu dirsek kararmalarına iyi gelmesidir. 4 günde 1 kez yapmanız, cildinizde aradığınız beyazlığı kazanmanızı sağlayacaktır.

Dirsekte Kararma İçin Sütlü Karbonat

Cilt beyazlatma gibi bir amacınız varsa sütlü karbonat yöntemini kullanabilirsiniz. Karbonat uzun süredir cilt için kullanılan bir üründür. Aynı şekilde süt de hem ten rengi açıcı hem de besleyici özelliğe sahiptir. Bu durumu dirsek karartıları için kullanabilmeniz olumlu sonuç verecektir.

Cildinizde kararmaları engellemek için bir çay tabağının içerisine 1,5 yemek kaşığı süt ilave etmelisiniz. Üzerine 1,5 tatlı kaşlığı kadar karbonat eklemelisiniz.

Güzel bir macun kıvamına gelene dek ekleme yapabilirsiniz. Sonrasında dirseklerinize sürüp yarım saat kadar bekletmelisiniz. Etkisini kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

Dirsekte Kararma İçin Hardal Yağı

Hardal yağı, cilt renginden memnun olmayan kişilerin en çok tercih ettiği doğal takviyelerden biridir. Cildinde renk açılması isteyen ve bunun için doğal tarifleri denemeyi düşünen kişiler, hardal yağı ile istediklerini elde edebilirler.

Aynı başarı dirsek kararmaları için de geçerlidir. Dirseklerde meydana gelen kararma için 1 çay bardağının yarısı kadar ılık suya aynı oranda hardal yağı ilave edilmelidir.

Her iki ürün de karıştırıldıktan sonra dirseklere pamuk yardımıyla uygulanmalıdır. Dirsekler açık olması şartıyla 25-30 dakika kadar dirseklerde kalmalıdır. Sonrasında yıkanan yağ, haftanın 3 günü düzenli olarak sürülmelidir. Bu sayede istenilen beyazlık elde edilmiş olunacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir? Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir? için yorumda bulun

    Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dirsekte Kararma İçin Ne Yapılabilir? için ilk yorumu yapabilirsin.