Doğal Limon Toniği Tarifi ve Kullanımı

Cilt bakımı özellikle hanımların büyük ilgisini çeken bir konudur. Güzel ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için cildinizi mutlaka düzenli temizlemeniz, nemlendirmeniz ve bakımlarını sağlamanız gereklidir. Piyasada bulunan çok sayıdaki cilt ürünü arasından kendinize en uygun olanı seçmek ve kullanmak her zaman mümkün olmayabilmektedir. Bu konuda piyasada bilgi kirliliği yaşandığını söylemek mümkündür. Bu nedenle hanımlar ve cilt bakımını önemseyen beyler tarafından doğal içerikli ürünlere doğru bir kayma olduğu söylenebilir. Doğal tonik limon içeriğiyle de oluşturulabilmektedir.

Limon Toniği Nasıl Hazırlanır?

Doğal tonik olarak kullanıma uygun birçok seçenek evlerinizde kolayca bulabileceğiniz veya kolayca temin edebileceğiniz bir konumdadır. Limon toniği hazırlanması da oldukça basittir. Doğal limon toniği, az hazırlanmalı ve bittikçe tekrarlanmalıdır. Taze olarak kullanılması daha faydalıdır. Hazırlanışına gelinecek olursa, bir limonun suyu sıkılmalı ve içerisine bir çay bardağı kadar votka eklenerek buzdolabında saklanmalıdır. Her sabah ve aksam temiz bir pamuk üzerine bir miktar tonik alınarak cilde uygulanmalıdır.  Tonik azaldığında aynı işlem tekrarlanarak, buzdolabında bekletilmelidir.

Limon Toniği Kullanımının Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Doğal tonik limon vitamin açısından zengin olduğu için cilt üzerinde bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak ciltte kızarıklık, hassasiyet veya yanma hissi fark edilirse kullanımına bir süre ara verilmeli ve cilt dinlendirilmelidir. Sonrasında, kullanıma devam edilmesi mümkündür.

Diğer doğal tonik tariflerine göz atmak isterseniz sizi buraya alabiliriz; https://guzellikmaskeleri.com/tag/dogal-tonik-tarifleri/

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Limon Toniği Tarifi ve Kullanımı için yorumda bulun

    Doğal Limon Toniği Tarifi ve Kullanımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Limon Toniği Tarifi ve Kullanımı için ilk yorumu yapabilirsin.