Doğal Salatalık Toniği Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar?

Doğal tonik tariflerinin en iyileri arasında yer alan doğal salatalık toniği, evde kendi toniğini kendisi yapmak isteyenler için harika bir tonik tarifi.

Cilt bakımında izlenmesi gereken birden çok aşama söz konusudur. Eskiden bilindiği gibi cildi sadece bir sabun ile yıkamak temizlemeye veya bakımını yapmaya yetmemektedir. Cilt bakımının her aşaması için özel ürünler birçok marka tarafından piyasaya sürüldüğü gibi evde hazırlanması ve doğal ürünlerden faydalanarak oluşturulmaları da mümkündür. Doğal ürünler arasında kullanıma uygun ve faydaları kanıtlanmış seçeneklerin başında salatalık mucizesi gelmektedir bu nedenle doğal salatalık toniği güvenle cilt bakımında kullanılabilmektedir.

Doğal Salatalık Toniği Nasıl Hazırlanır?

Doğal salatalık toniğinin hazırlanışı oldukça basit ve evdeki ürünler ile yapılabilecek niteliktedir. Gerekli olan malzemeler, evde kolaylıkla bulabileceğiniz, salatalık ve bir limondan oluşmaktadır. Tonik buzdolabında saklanabilir ancak içerisinde yumurta bulunduğundan uzun süre bekletilmemelidir. Öncelikle bir salatalığı rendeleyerek ve ezerek püre haline getirin, üzerine sarısından ayrılmış bir yumurtanın akını ilave edin ve iyice karıştırın. Doğal salatalık toniğiniz hazır.

Doğal Salatalık Toniği Nasıl Uygulanır?

Yumurta akının yapısı dolayısı ile çabuk sertleşme ve şekil alma özelliği vardır. Bu nedenle hazırladığınız salatalık püresi ve yumurta akından oluşan tonik yüzünüze sürdüğünüz anda sertleşebilir niteliktedir. Masaj yaparak yüze uygulanan tonik, sonrasında ılık su ile temizlenerek yüzden iyice arındırılmalıdır. Doğal salatalık toniği yüze uygulanıp temizlendikten sonra, cilt bakım rutininizde kullandığının ürün hangi nemlendirici ise onunla cildinizi güzelce nemlendirmeniz önemli ve gerekli bir adımdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Salatalık Toniği Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Doğal Salatalık Toniği Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Salatalık Toniği Nedir? Nasıl Yapılır? Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.