Doğal Tonik Elma Sirkesi

Kişisel bakımın temel adımlarından biri de, cilt bakımıdır. Özenli ve ışıldayan bir cilt herkesin hayalidir. Böyle bir cilde kavuşmak için, cilt bakım ürünlerine tonlarca para dökmenize gerek yoktur. Evde hazırlanabilecek doğal tonikler ile cilt bakımı yapmak mümkündür.

Doğal Tonik Elma Sirkesinin Hazırlanması

Doğal tonik yapımında ev imkanları dâhilinde kullanılabilecek birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan biri de, antiseptik özelliği ile bilinen elma sirkesidir. Doğal tonik elma sirkesi, hazırlanırken sirke içerisine bir iki damla limon ilave edilmesi faydalı olacaktır. Elma sirkesi içeriğindeki yoğun E vitamini ile cildinize bakım yaparken aynı zamanda gözeneklerinize derinlemesine temizlik yapmak da mümkündür. Doğal tonik elma sirkesinin kokusundan dolayı kullanmaktan çekinen hanımlar, elma sirkesini gül suyu ile karıştırarak da kullanabilirler.

Doğal Tonik Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Doğal tonik elma sirkesi, pamuk üzerine bir miktar alınarak veya cilt üzerine masaj yapılarak uygulanabilir. Her iki seçenekte de cilde nüfus eden sirke derinlemesine bir temizlik sağlamakta ve cildin yağını emmektedir. Doğal tonik elma sirkesi, hem yapımı kolay hem de cilt için oldukça faydalı bir tonik seçeneğidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Tonik Elma Sirkesi için yorumda bulun

    Doğal Tonik Elma Sirkesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Tonik Elma Sirkesi için ilk yorumu yapabilirsin.