Eldeki Kırışıklar Nasıl Yok Edilir?

Ciltteki nemin azalması ve kollajen liflerin bozulması ve yaş ilerlemesi sonucu ellerde kırışıklıklar oluşur. Fiziksel aktivitelerimizi gerçekleştirirken ellerimiz sürekli hareket halindedir. Eldeki kırışıkları yok etmek için çeşitli bitkisel yöntemler uygulanabilir.

Eldeki Kırışıklıkların Nedenleri

Hava kirliliği ve güneşe maruz kalma kırışıklıkları arttırmaktadır. D vitamini eksikliği ve kozmetik ürünlerinde aşırı kullanım da kırışıklık sebebidir.

Ellerdeki Kırışıklıkları Engellemek İçin Uygulanabilecek Bitkisel Çözümler

Kırışıklığa Uygulanabilecek Havuç Kürü: 50 ml havuç suyu, 50 ml limon suyu, 50 ml salatalık suyu, 50 ml portakal suyu, 50 ml gül suyu, 10 ml gliserin ile elde edilen homojen karışımla eller ovularak masaj yapılır. Daha sonra durulanır. Bu kür her gün düzenli uygulanabilir. Karışım 1 hafta buzdolabında kapalı bir cam şişede saklanabilir.

Yumurta Maskesi : Çırpılan 1 yumurta akı cilde krem gibi sürülür. Uygulanabilecek alanlar kaz ayakları, dudak kenarları ellerdeki kırışıklardır. Kuruduktan sonra ılık su ile durulanır. Kuruyan yumurta cilde gerginlik vererek derinin sıkılaşmasına neden olur.

Kırışıklığa Karşı Salatalık Maskesi: Salatalığın cilt temizleme ve arındırma özelliği bulunmaktadır. Salatalık suyu cilde yavaş şekilde uygulanarak cilt temizlenir. Kırışıkların engellenebilmesi ve azalması için düzenli şekilde kullanılması gerekmektedir.

Zerdeçal Kürü: Anti-septik ve anti aging özelliği bulunan zerdaçal bitkisi cilt bakımında oldukça etkilidir. Taze zerdeçal tozu ile birkaç damla şeker kamışı suyu ile karıştırılır. Hamur haline gelen homojen karışım, ciltteki kırışıklıkların üzerine sürülür ve beklenir. Karışım cildi yumuşatır böylece esnekliğini sağlar.

Papaya Ve Muz Kürü: püre haline getirilen papaya ve muz hamur haline getirilir. İnce hamur şeklinde kırışıkların direk üzerine uygulanır. Hazırlanan karışım yaşlanma belirtilerini azaltır.

Avokado Maskesi: doğal kırışık engelleyici olan avokado, kırışıklıklardan kurtulmaya yardımcıdır. Uygulama şekli; hamur haline getirilen avokado, banyodan 1 saat önce kırışık bölge üzerine sürülür. Uygulanan karışım, cildin parlak ve canlı olmasını sağlar.

Hindistan Cevizi Yağı Kürü: Rendelenmiş ham haldeki hindistan cevizi süt ile karışım oluşturulur. Bu karışım yüzü durulamak için kullanılmalıdır. Kullanıldığında kırışıklıkların yok olmasında etkilidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sevgi dedi ki:

    Eldeki kırışıklıklar için papatyanın çok faydasını gördüm. Ayrıca mutlaka nemlendirici kullanılmalı. Kırışıklıkların en büyük nedeni nemsizlik.