En İyi Doğal Tonik Markaları

Sağlıklı ve ışıldayan bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Ancak sağlıklı bir cilt ancak düzenli bakım ve nemlendirme ile mümkündür. Kadınlar için olduğu kadar erkekler için de önemli hale gelen cilt bakımı ve kontrolü çağımızda oldukça önemsenen bir konu haline gelmiştir. Talebin artması ile birlikte hemen her kozmetik markası cilt bakımına hitap eden çeşitli içeriklerde ürünler piyasaya sürmeye başlamıştır. Ancak, dermatolojik olarak test edilmiş dahi olsa kimyasal içeriğe sahip olan ürünler cilt hassasiyeti yoğun olan kişilerde alerjen etkiler yaratabilmektedir. Çeşitli kızarık ve lekelere neden olabilen bu ürünler yerine doğal içerikli ürünler gitgide daha da popülerleşmektedir.

Tonik Nedir?

Tonik, cilt bakım rutini içerisinde yüzü temizleme veya gözenekleri sıkılaştırma amacı ile kullanılan bir malzemedir. Birçok markanın tonik ürünleri bulunduğu gibi, doğal malzemeler ile tonik yapmak da mümkündür. Tercihini kozmetik ürünlerinden yana kullanacak kişiler için doğal tonik markaları daha kullanışlı ve faydalı seçenekler olarak bilinmektedir.

Benzer İçerik: Doğal Tonik Tarifleri

Doğal Tonik Seçenekleri Nelerdir?

Birçok markanın doğal tonik seçenekleri bulunmaktadır. Bu ürünler mümkün olduğunca az kimyasal içerirken, doğal bitkiler ve özleri ile zenginleştirilmiş formda tüketiciye iletilmektedir.

Rosenne Yüz Temizleme Toniği

Doğal tonik markaları arasında en çok öne çıkan seçenek, rosenne markasının piyasaya sürdüğü gül içerikli temizleme toniğidir. Bilindiği üzere, gül suyu doğal içeriğe sahip olduğundan tek başına dahi tonik olarak kullanılabilecek niteliktedir. Bu nedenle, gül içerikli ürünler üreten markanın, yüz temizleme toniği kimyasal içermemekte ve yüzünüz için gerekli tüm bakımları tek ürün ile sağlamayı vaat etmektedir. Markanın gül özlü yüz temizleme toniği, aynı zamanda oldukça doğal ve hoş bir kokuya sahiptir. Bu nedenle, kokulara karşı duyarlılığı yüksek olan kullanıcılar tarafından da tercih edilmektedir.

Avon Nutraefects Yüz Temizleme Toniği

Bir diğer doğal içerikli ürün, hanımlar tarafından son yıllarda sıkça tercih edilen aynı zamanda, uygun fiyatlı ürünler piyasaya süren Avon markasının nutraefects yüz temizleme toniğidir. Nutraefects serisinin yüz temizleme köpüğü ve nemlendirici ile birlikte seri olarak kullanılabilecek ürünler, gözenekleri derinlemesine temizler ve sivilce oluşumuna engel olur.

Bioderma Canlandırıcı Tonik

Bioderma markasının canlandırıcı toniği, son zamanlarda kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen ve kullanım kolaylığı sağlayan toniktir. Doğal tonik markaları arasında Bioderma kaliteli ve alerjen içermeyen ürünleri ile her zaman dikkat çeken bir marka konumundadır. Ancak Bioderma canlandırıcı toniğe sahip olmak isteyen hanımların, yüksek bir rakamı gözden çıkarması gereklidir. Yine de fiyat performans ilişkisi açısından değerlendirildiğinde, verilen parayı hak eden bir ürün olduğunu söylemek mümkündür.

Vichy Purete Thermal Tonik

Vichy markası, özellikle cilt uzmanlarının tercihi olması nedeni ile her daim güvenilen bir marka olarak bilinmektedir. Markanın purete thermal isimli serisine ait olan tonik, doğal tonik markaları arasında öne çıkan bir niteliktedir. Doğal kaya tuzu ile zenginleştirilmiş olan tonik, cilt temizliğini sağlarken aynı zamanda cildi beslemekte ve gözenekleri sıkılaştırarak yaşlanma belirtilerine karşı koruma sağlamaktadır.

Garnier Arındırıcı Tonik

Garnier markası son yıllarda cilt temizliği ve bakımı üzerine çıkardığı ürünlerle dikkat çeken bir konumdadır. Özellikle fiyat performans açısından incelendiğinde, birçok pahalı markaya alternatif bir konumdadır ve cilt bakım ürünleri ile ödüller kazanmıştır. Garnier markasına ait olan arındırıcı tonik, doğal salatalık özleri ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede cildi temizlerken aynı zamanda, beslemekte ve bakım yapmaktadır. Mineral açısından oldukça zengin bir ürün olduğunu söylemek mümkündür.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En İyi Doğal Tonik Markaları için yorumda bulun

    En İyi Doğal Tonik Markaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En İyi Doğal Tonik Markaları için ilk yorumu yapabilirsin.