Ter Korkmamak İçin Bitkisel Yağlar

Ter kokusundan kurtulmak için bitkisel çözüm mü arıyorsunuz? Doğal bitkisel yağlarla ter sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Hangi yağlar ter kokusunu önler yazıda bulabilirsiniz.

Terlemek insanlar için normal olan bir olgu olsa da, aşırı terlemenin sonuçlarından biri olan kötü kokmak, hem kişinin kendisi hem de çevresindekiler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Ter kokusunu önlemek için deodorantlar kullanılsa da, sıcak ortamlarda çalışan ve sıcak yaz günlerinde terlemek kaçınılmaz oluyor. Terlemeyi önlemek ve rahatsız edici kokmamak için çeşitli deodorantlar kullanılsa da, doğal yollardan ter kokmamak daha etkili sonuç verecektir.

Ter Kokusunu Önlemek İçin Bitkisel Öneriler

Ter kokusunu önlemek adına çok fazla kozmetik ürünü olsa da, etkili bir çözüm bulmak ter kokusundan rahatsız olan herkesin ortak isteğidir. Kozmetik içerikli ter önleyicilerin geçici çözüm niteliğinde olmalarının yanı sıra, cilde zararlı kimyasal içerikli olması sağlık açısından çokta yararlı değildir.

Terlemeyi sadece sıcak havaların tetiklediği düşünülse de, stres, korku ve heyecan gibi ani değişime uğrayan duygu değişimleri de aşırı terlemeye neden olmaktadır. Bu sebeple insan teri kokusuz ve renksiz olmasına karşı ter bezlerinin bulunduğu noktalarda bulunan bakteriler, terli kişinin kötü kokmasına neden olmaktadır. Bu noktada cildin nem dengesini koruyan bitkilerden biri olan güvercin ağacı terleyen noktalara sürüldüğünde kokuya neden olan bakterilerin yok olmasına, böylelikle rahatsız edici şekilde ter kokmayı önleyecektir.

Sirke Ter Kokusunu Önler Mi?

Ev temizliğine etkin bir şekilde kullanılan sirke, aynı zamanda ter kokusunu önlemek içinde şiddetle tavsiye edilen doğal yollardan biridir. Terleme bölgelerine sirke sürüldüğünde, sirkenin doğal bakteri yok edici özelliği ortaya çıkmakta ve bakterilerin gelişeceği ortamı elverişsiz hale getirmektedir. Ancak kullanılacak olan sirkenin organik olmasına özen göstermek hatta sirkeyi evde yamaya dikkat etmek gerekir. Keskin kokuya sahip olan sirkeyi koltuk altı gibi yerlere sürdükten sonra bir süre bekleyip kalabalık ortamlarda bulunmak gerekir. Aksi halde ter kokusu ile insanları rahatsız etmek istemezken, sirke kokusunun keskin kokusuna maruz bırakılabilir.

Ter Kokusu İçin Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı özlerinden elde edilen yağ birçok konuda yararlı etki gösterirken, ter kokusunu önlemede de son derece olumlu yanı bulunmaktadır. Anti bakteriyel özellik içermesinden dolayı doğal bir bakteri yok edici olan çay ağacı yağı, aşırı terleme sorunu olan ve teri kötü kokanların rahatlıkla kullanabileceği doğal yağlardan biridir. Ayrıca kokusunun da güzel olmasından dolayı, doğal bir deodorant niteliği taşıyabilir. Diğer yandan hassas cilt yapısına sahip olanların direkt olarak ciltlerine uygulamak yerine su ile sulandırdıktan sonra terleyen yerlere uygulanmalıdır.

Ada Çayı Yağı İle Ter Kokusunu Önlemek

Çayı demlendiğinde birçok şeye iyi gelen adaçayı, yağ olarak da oldukça faydalı bir bitkidir. Terleme sorununa kalıcı çözüm arayanlar için en etkili alternatiflerden biri olan ada çayı yağı, anti bakteriyel olma özelliğinden dolayı terleyen kişilerin kötü kokmalarını ciddi düzeyde engellemektedir. Ayrıca adaçayı yağının hızlı çalışan ter bezlerini yavaşlatmasından dolayı, aşırı terleyen kişiler içinde kesim çözüm olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ter Korkmamak İçin Bitkisel Yağlar için yorumda bulun

    Ter Korkmamak İçin Bitkisel Yağlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ter Korkmamak İçin Bitkisel Yağlar için ilk yorumu yapabilirsin.