Evde Asetonsuz Oje Çıkarma Yolları

Evde asetonsuz oje çıkarma işlemi son derece kolay ve pratik bir işlemdir. Bayanlar kimi zaman aseton kullanmadan oje çıkarmanın mümkün olmadığını düşünse de birkaç pratik yöntem kullanarak ojeden kurtulmak mümkündür. Yapmanız gereken bu birkaç yöntemi öğrenmek ve uygulamaktır.

Limonlu Pamuk İle Oje Çıkarma

Aseton olmadan ojelerinizden kurtulmak isterseniz yapmanız gereken ilk şey bir adet limon, bir tutam pamuk ve kolonya temin etmektir. Tırnaklarınızın her birinin üzerine birkaç damla limon kolonyası damlatmalısınız. Sonrasında kurumasına izin vermeden pamukla silmelisiniz.

İlk silişinizde hepsi temizlenmeyecektir. Bu nedenle üzerine hazırladığınız limonu sıkıp pamukla bir kez daha silmelisiniz. Hem limon kolonyası hem de limonun kendisi aseton olmadan ojelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Israrla temizlediğinizde tırnaklarınızın bakımını çok güzel yapacaktır.

Deodorantla Oje Çıkarma

Tırnaklarınızda oje olduğunda aseton kullanmak zorunda değilsiniz. Temizlik için kullanabileceğiniz bir başka yöntem deodoranttır. Uygulamak istediğiniz tırnağınızın üzerine deodoranttan sıkın. Daha sonra pamuk yardımıyla kaydırarak silin. Her tırnak için 2 kez sıkıp temizlemeniz yeterli olacaktır. Deodorantla temizleme yaparken spreyi olabildiğince yakın tutmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde çok daha rahat olacaktır.

Saç Spreyi İle Oje Çıkarma

Saçlarınıza şekil vermek, hacim kazanmasına yardım etmek için kullandığınız spreyler aynı zamanda mükemmel şekilde oje çıkarmaktadır. Yapmanız gereken yalnızca tırnağınızın üzerine biraz sıkıp pamuk yardımıyla temizlemektir.

Saç spreyinin açık renkli ojeleri kusursuz şekilde temizleyeceğinden emin olabilirsiniz. Ne var ki koyu renkli ojeleri biraz dağıttığı da bir gerçektir. Bu nedenle tırnak kenarındaki etlerinizde siyah, kırmızı boya izi bırakabilmektedir.

Parlatıcı İle Oje Çıkarma

Tırnaklarınızda bulunan ojeleri çıkarabilmek için uygulamanız gereken bir başka teknik parlatıcı tekniğidir. Ojesini çıkarmak istediğiniz tırnağın üzerine parlatıcıyı olduğu gibi uygulamalısınız. Daha sonra pamuk yardımıyla tek bir yöne doğru silmelisiniz. Kısa süre içerisinde 2 veyahut 3 uygulamanızda tırnaklarınız oldukça güzel temizlenecektir.

Parlatıcı yardımıyla oje çıkarırken kenarlarda birikme olmamasına özen göstermelisiniz. Kenarda birikme olduğu zaman hem renkli oje hem de parlatıcı birlikte kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Silerken kenardan içeri doğru silmek daha sağlıklıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pınar dedi ki:

    Ojeyi çıkarmak için evde aseton kalmamışsa öncelikle bir kaç daha oje sürüyorum. Arkasından da sirke ile siliyorum ve geçiyor. Ayrıca sirke tırnak dibindeki kalıntılar için de çok iyi.