Yüze Makyajla Nasıl Gamze Oluşturulur?

Gamze; görsel güzellik adına özellikle bayanların fazlasıyla sahip olmak istedikleri özelliklerden biridir. Ancak bazıları doğuştan gamzeli doğarak şanslı olurken, bazıları içinde gamzeli olmak çeşitli makyaj hileleri ile mümkün hale gelmektedir. Gamzeli olmayı hayal olmaktan çıkaran bazı makyaj teknikleri ile yüzde doğal gamze varmış görünümü oluşturulabilir. Bunu sadece profesyonel makyaj uzmanları değil, evde kendi kendine makyaj yapmaktan hoşlanan herkes kolaylıkla yapabilir. Gamzeli olmak adına pek çok kişi bir dizi operasyonlar geçirse de, ameliyat olmaya gerek kalmadan makyajla gamze oluşturmak çok da zor değildir.

Makyajla Gamzeli Olmak Mümkün Mü?

Gamzeli bir yüz için yapılan makyajda öncelikle yanak bölgesine ağırlık vermek gerekiyor. Gamzenin olması istenen nokta belirlendikten sonra, öncelikle kullanılan fondötenin ten rengi ile uyumlu olması gerekir. Diğer yandan allık ile belirginleşen yanak ile gamze oluşturulmak istenen nokta da daha koyu renkler tercih edilip, etrafı aydınlatıldığında, gamzesi olmayan bir bayanın bile, bakıldığında gamzeli görünmesi mümkündür.

Makyajla Gamze Oluşturmanın Püf Noktaları

Makyaj hileleri bayanların her daim güzel görünmek isteyen bayanların kurtarıcısı niteliğindedir. Bu noktada makyaj hileleri çoğu kez yüzdeki kusurların kapatılması için kullanılsa da, artı bir güzellik katmak içinde sıkça başvurulmaktadır. Bu artılardan biri olan gamzeler, bayanların gülüşüne estetiklik ve çekicilik katan unsurlardan biridir. Bu nedenle gamzesi olmayıp makyajla gamze sahibi olmak isteyenlerin makyaj sırasında pastel tonları tercih etmeleri gerekir. Şeftali ve kahverengi tonlarında bir ton tercih edildikten sonra, yanak kısmında çukurluk görünümü verecek dokunuşlar sayesinde bir günlüğüne de olsa gamzeli olmak farklı hissettirecektir.

Sonradan Makyajla Gamzeli Olunur mu?

Gelişen teknolojinin güzellik sektörünün de gelişmesine katkı sağlamasından dolayı, güzellik adına atılan adımlar oldukça ilgi çekici boyutlara ulaşmaktadır. Bu konuda gamzeli bir yüz, güzelliğin ve çekici olmanın baş unsurlarından biri görülmektedir. Güzellik uzmanlarına giden birçok bayanın talepleri bu doğrultuda olmakta ve makyajla gamze sahibi olmayı istemektedirler. Gülüşe şıklık kattığı düşünülen gamzeli bir yanak için, yanakların biraz dolgun yapıda olması, gamze için iyi bir zemin oluşturacaktır. Ayrıca yanağın orta kısmının koyu renklerle belirginleştirilmesinin ardından orta kısmın açık renkle aydınlatılması gamzeli bir yüz için yeterli olacaktır.

Makyajla Yüzde Gamze Oluştururken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle yüzde makyaj oluşturulacak yüzün hatlarının keskinleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Keskin yüz hatlarında sonradan makyajla yapılan gamzenin fark edilmesi daha kolay olacaktır. Bunun için elmacık kemiklerinin belirgin durmasına yönelik makyaj çalışması yapılabilir.  Elmacık kemiklerinin alt kısmına sürülen koyu renk allık gamze oluşturmak için uygun bir zemin oluşturacaktır. Makyajla gamzeli bir yüze sahip olmayı garantilemek için, yüz egzersizleri yaparak da gamzeli olmanın mümkün olacağı bilinmelidir. Bu doğrultuda günün birkaç dakikasını yüz egzersizlerine ayırarak yüzde gamzenin oluşması sağlanabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yüze Makyajla Nasıl Gamze Oluşturulur? için yorumda bulun

    Yüze Makyajla Nasıl Gamze Oluşturulur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yüze Makyajla Nasıl Gamze Oluşturulur? için ilk yorumu yapabilirsin.