Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj

Fotoğrafta güzel çıkmak için makyaj yapmak isterseniz size en çok hangi makyajın yakıştığını iyi bilmelisiniz.

Fotoğrafta güzel çıkmak için ne yapmalı sorusuna verilebilecek en doğru cevaplardan biri de doğru makyajdır.

Makyajınız yanlış olduğunda, ortama uygun şekilde yapılmadığında fotoğraflarda absürt bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu durumun önüne geçmek açısından doğrudan doğru makyaj tespit etmek önemlidir.

Nasıl makyaj yapacağını bilen kişi doğru pozla bir araya getirdiğinde fotoğrafında herhangi bir kusur kalmayacaktır. Bu açıdan fotoğrafta güzel çıkabilmek için makyaj ve ortam bütünlüğüne dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj

Biyometrik fotoğrafta güzel çıkmak, akşam fotoğraflarında güzel görünmek gibi amaçları olan kişiler bu konuda en etkili yolun makyaj olduğunu bilmeliler. Bilhassa ışığın yetersiz olduğu, açının çok net bulunduğu fotoğraflarda yüzdeki herhangi bir kusur tüm fotoğrafı bozabilmektedir. Buna izin vermemek için doğru yerde doğru hazırlığı yapmak ve kusursuz bir makyajla hazırlanmak çok daha önemlidir.

Fotoğrafta güzel çıkmak için makyaj yapmak isteyen kişiler, günün hangi saatinde fotoğraf çekileceklerini bilmeliler.

Akşam makyajı ile gündüz makyajı aynı olamayacağı gibi aynı zamanda ortam da büyük önem taşımaktadır.

Şık bir mekânda, partide poz vermekle doğa ortasında, sade bir mekânda poz vermek farklı makyajları gerektirir.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Cilt Makyajı

Fotoğraf makyajı programı kullanmak istemeyen ve doğrudan kendi güzelliği ile poz vermeyi hayal eden kişiler için makyajın ilk adımı ciltten başlar.

Cilt makyajı sayesinde ihtiyacınız olduğu an tüm fotoğraflarda kusursuz bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu durum için ihtiyaç duyacağınız malzemeler arasında fondöten, kapatıcı ve pudra gelmektedir.

Cildinizi güzelce temizledikten sonra üzerine makyaj bazı uygulamalısınız. Makyaj bazının temel amacı kapatıcının ve pudranın absürt durmaması, yüze güzelce yerleşmesini sağlamaktır. Bu açıdan bazı uyguladıktan sonra abartısız bir miktarda fondöten kullanılması gerekmektedir.

Abartı fondöten her zaman kalıpsal bir yüz çıkaracak ve fotoğraf yalnızca makyajdan ibaret olacaktır.

Sonrasında fondötenin fotoğrafta patlamaması için sabitleyici transparan bir pudra kullanmanız gerekmektedir.

İhtiyacı olanlar kapatıcı da kullanabilir çünkü göz altları mor olduğunda fotoğraf çok şık görünmeyecektir. Bunun için kapatıcıyı da değerlendirebilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Kaş Makyajı

Birçok kişinin hiçbir şekilde aklına gelmeyen aslında çok büyük bir öneme sahip olan kaş makyajı, fotoğraf görüntülerine büyük oranda etki etmektedir.

Kişi, doğru şekilde kaş makyajı yaptığı zaman kusursuz bir görüntü elde edecek ve cildi beklediğinden çok daha güzel görünecektir.

Fotoğrafta güzel görünmenin yollarını arıyorsanız kaşlarınızı taramalı, boşluklarını en uygun kaş kalemi ya da farı ile doldurmalısınız. Arkasından tekrar taramalı ve ortaya çıkan görüntünün ideal olduğundan emin olmalısınız.

Fotoğrafta Güzel Görünmek İçin Göz Makyajı

Fotoğraflarda göz makyajı oldukça önemlidir çünkü bakıldığında dikkat çeken en önemli nokta gözlerdir.

Kişi, göz makyajı yapmak istediği zaman her şeyden önce kapatıcı ile göz altlarını ve kapaklarını dengelemelidir. Bunun arkasından gözlerin bittiği yerden içeriye doğru koyudan açığa far uygulamadır.

Far rengi tamamıyla sizin tercinize bağlıdır ancak gündüz fotoğrafları için daha açık tonlarla eşitleme yapmak daha sağlıklı görünecektir.

Gece fotoğrafları içinse dışarıdan içeriye ister siyah ister kahverengi tonların her biri rahatlıkla kullanabilmektedir. Bunun hemen arkasından ince çekilmiş eyeliner çok zarif bir görüntü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Fotoğrafta Gözlerin Büyük Görünmesi İçin Nasıl Makyaj Yapmalı?

Çekilmek istediğiniz fotoğraflarda ilginin gözlerinizde olmasını isterseniz bu durumda göz makyajınızı detaylı şekilde düşünmelisiniz.

Fotoğrafa bakıldığında ilk olarak gözlerinize dikkat çekecekseniz bu durumda gözlerinizin biraz daha büyük görünmesini sağlamalısınız. Bu tarz bir görüntü için makyajınızı dışarıdan içeriye eğimli yapmanız önerilebilir.

Eyeliner sürerken göz kapağınızın ortasından başlayarak dışına doğru genişletip sürmelisiniz. Bu sayede gözler sağ ve sol yönlere doğru büyüyor görüntüsü oluşturacaktır.

Bunun yanında daha büyük gözler için makyaj hilesi ararsanız açık tonlu far kullanmaktan kaçınmamalısınız. Far renginiz ne kadar açık olursa o kadar büyük gözlere sahip olabilirsiniz.

Fotoğrafta Güzel Görünmek İçin Kirpik Makyajı Nasıl Olmalı?

Makyaj hileleri onedio gibi sayfalarda sıklıkla bahsedilmekte ve birçok kişi bu hilelerle fotoğraflarda çok daha iyi çıkmaktadır. Makyaj hilesi ya da güzel bir taktik olarak takma kirpikleri de düşünebilirsiniz.

Komple bütün takma kirpik yerine tek tek takılan takma kirpikleri kullanabilirsiniz. Bu tarz kirpiklerle gözleriniz olduğundan çok daha güzel ve sağlıklı görünecektir.

Fotoğraflarda güzel görünmek istediğiniz zaman takma kirpik takmak yerine iyi bir rimel de kullanabilirsiniz.

İyi bir rimelden kasıt kirpiklerinizi tek tek tarayan ve ondan sonra ayırarak uzatan bir rimeldir. Bu sayede fotoğrafta kötü görünme gibi bir ihtimal dahi söz konusu olmamaktadır.

Fotoğrafta Güzel Görünmek İçin Allık Ne Kadar Sürülmeli?

Fotoğraflarda güzel çıkmıyorum diyenlerin yüzleriyle ilgili muhakkak yanlış uyguladığı durum vardır.

Özellikle kadınların makyaj konusunda bir adım aşırıya kaçmaları dahi çok kötü bir görüntü oluşturmaya yeterli gelmektedir. Bu nedenle bilhassa allık gibi kendini gösteren makyaj malzemeleri konusunda aşırıya kaçmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

Allık kullanıyorsanız ten renginize en yakın tonu kullanmalı elmacık kemiklerinizin biraz aşağısından yukarı doğru uygulamalı ve bırakmalısınız.

Asla kıpkırmızı ya da pembe bir allık sürerek fotoğraf çekilmemelisiniz. Fotoğrafta renk sizi olduğunuzdan daha kırmızı gösterecektir. Ayrıca asla aynı yerde yuvarlak allık uygulaması yapmamalısınız. Bu da yanaklarınızın iri görünmesine neden olacaktır.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Aydınlatıcı

Fotoğrafta makyaj nasıl durur sorusu birçok unsura bağlı olarak cevaplandırılmaktadır.

Fotoğraf çekmek isteyen kişi kamera karşısına geçene uygun ortam hazırlamalıdır.

Özellikle makyaj söz konusu olduğunda ortam ve gün saatleri çok büyük önem taşımaktadır. Bu noktada makyajla ilgili merak edilenlerden bir diğeri de aydınlatıcı olacaktır.

Fotoğraf çekilmeden önce aydınlatıcı konusunda aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.

Aydınlatıcınız alın, elmacık kemiği üstü ya da burunda olduğu için fotoğrafın yüzünüzde patlamasına neden olabilir.

Aydınlatıcıyı az ve öz olacak şekilde kullanmak, fotoğraflarda daha normal çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Dudak Makyajı

Fotoğraflarda güzel çıkmak için dudak makyajınızı da normal şekilde yapmalısınız.

Amacınız daha çok dudağı belirgin kılmaksa dikkati oraya çekebilirsiniz fakat bu da abartılı bir makyajı gerektirmez.

Yapmanız gereken ilk şey dudaklarınıza ortama, elbisenize ve en önemlisi ten renginize uygun bir ruj sürmektir.

Dudaklarınızın inceliğinden şikâyetçiyseniz rujunuzun aynı renginde kalem kullanabilirsiniz. Dudak kalemi ile çok daha dolgun dudaklara ulaşabilirsiniz.

Özellikle üst kıvrımları birleştirdiğinize dudağınızın süt kısmının dolgun göründüğünüz fark etmeniz zor olmaz.

Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Saçlar Nasıl Olmalı?

Fotoğrafta saçlarımı salmalı mıyım toplamalı mıyım konusu her kadının düşündüğü başlıklardan bir tanesidir.

Fotoğraflarınızda saçlarınızı toplarsanız yüzünüz ve makyajınız ön plana çıkar. İstediğiniz yüzünüzü ön plana çıkaran daha çok portre tarzı bir fotoğraf ise toplamak en sağlıklı karar olacaktır.

Yüzden ziyade daha genel bir fotoğrafa ihtiyacınız varsa bu durumda saçlarınızı açık bırakmanız fotoğrafa biraz daha özgür bir model kazandıracaktır. Saçlar, makyajı tamamlayan en önemli detaydır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj için yorumda bulun

    Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Fotoğrafta Güzel Çıkmak İçin Makyaj için ilk yorumu yapabilirsin.