Göz Makyajı Hileleri

Gözlerinizin daha ön planda olduğu bir makyaj tercih etmek isterseniz, doğru malzemelerle doğru hileleri bir araya getirmelisiniz. Her şeyden önce kullandığınız tüm ürünlerin kaliteli ve eksiksiz olduğundan emin olmalısınız. Böylece renklerin gözlerinizde duruşu çok daha başka olacaktır. Bunun yanında doğru sıralama ve ten renginize uygun tonlarla göz makyajınızla mucizeler yaratabilirsiniz.

Özellikle gözlerinizde meydana gelen kırışıklıklar, göz kapağı düşmeleri, göz altı morlukları ve torbaları makyaj hileleri ile rahatlıkla ortadan kaldırılabilmektedir.

Göz Makyajı Hileleri Nelerdir?

Gözlerde tercih edilen en önemli hile, büyültme ya da küçültme oynamalarıdır. Doğru far renkleri ve göz kalemi ile gözünüzü dilediğiniz büyüklüğe ulaştırmanız mümkündür. Bunun yanında kapatıcınız sayesinde göz çevresinde bulunan kaz ayaklarından, göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bayanların en sık şikâyet ettiği göz sorunu ise göz altı morluklarıdır. Göz altı morluklarınızdan mükemmel makyaj hilesi ile rahatlıkla kurtulmanız mümkündür. Aynı zamanda gözlerin yorgun ve uykusuz olduğu dönemlerde kullanılan aydınlatma hilesi de gözlerinizin canlılığını korumasına yardımcı olacaktır.

Ne kadar profesyonel makyaj deneyiminiz olursa makyaj hilelerine o kadar eğilimli olursunuz. Dolayısıyla gözlerinize istediğiniz şekli, rengi ve etkiyi vermek sizin elinizde olur. Mükemmel bir makyaj yapmak ise tahmin ettiğinizden çok daha kolay olacaktır. Bu süreçte püf noktalara hâkim olmanız yeterlidir.

Göz Makyajında Baz ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Göz makyajınızı yaparken tercih edebileceğiniz ilk ürün, makyaj bazınız olmalıdır. Dilerseniz tüm yüzünüz dilerseniz yalnızca gözleriniz için ayrı baz kullanabilirsiniz. Yalnızca göz için üretilen bazlar, göz çevresinde çok daha etkili olmaktadır.

Göz makyajında baz ile yapılabilecek en önemli hile, göz makyajının daha renkli görünmesini sağlamaktır. Hangi rengi kullanırsanız tam olarak yansımasını sağlamak için baza ihtiyacınız olacaktır. Özellikle canlı renklerde far kullanmak isteyenler için göz bazı oldukça önemlidir.

Bazın kullanılmasının bir diğer nedeni makyajınızın akmasına engel olmasıdır. Bayanların en sık şikâyet ettiği konulardan biri de göz makyajında devamlı akma olmasıdır. Makyajınızın ilk aşamasında baz kullanırsanız bu durumda göz makyajınızın akmadığını, saatlerce sabit kaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Göz Makyajında Kapatıcı ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Göz makyajının olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi kapatıcıdır. Fondötenden farklı olarak kapatıcıyla göz çevresinde ortaya çıkan morluklar, lekelenmeler ve kırışıklıklar için önlem alınabilmektedir. Özellikle uykusuz ya da yorgun hissettiğiniz günlerde gözlerinizin daha çökmüş, karanlık olduğunu fark edebilirsiniz. Bu durum makyajınızın duruşunu da etkileyecektir. Buna engel olmak için kapatıcınızla göz kusurlarının üzerini örtebilirsiniz. Bu noktada bilmeniz gereken en önemli nokta kapatıcıyı her yere uygulamamanız gerektiğidir.

Gözünüz ve çevresinde üzerini kapatmak istediğiniz neresi varsa yalnızca o noktaya kapatıcı uygulamalısınız. Sonrasında parmağınızla daireler çizerek renk dengesini sağlayabilirsiniz. Her yere uygulanan kapatıcı cildin solgun ve görünmesine neden olabilmektedir.

Göz Makyajında Far ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Göz makyajınızda kullanacağınız far, gözünüzün nasıl göründüğünü büyük ölçüde etkileyecektir. Bunun için doğru adımları takip etmek oldukça önemlidir. Tercih ettiğiniz rengin olduğundan daha güzel görünmesini sağlamak için bazınızın üzerine önce beyaz ya da krem renkli far uygulamanız gerekmektedir. Bu şekilde üzerine sürülen renk çok daha güzel ve sıcak görünecektir.

Far uygulaması yaparken göz kapakları düşük olan bayanların bant kullanması çok daha sağlıklı olacaktır. Gözlerinizin bittiği noktadan kaşlarınıza doğru hafifçe yukarı eğimli bir bir bant yapıştırabilirsiniz. Bandın bittiği yere kadar far uygulamanızı yapıp sonra bırakmalısınız. Far sayesinde hem gözleriniz çok daha çekik görünecek hem de temiz bir uygulama ile cildiniz lekelenmeyecektir.

Göz Makyajında Eyeliner ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Göz makyajında etkileyici adım eyeliner ile atılmaktadır. Dolayısıyla daha derin bakışlar elde etmek, gözün daha kusursuz görünmesini sağlamak için eyeliner tercih edebilirsiniz.

Eyeliner sürerken özellikle kuyruk çiziminde sorun yaşayanlardansanız bu durumda bant kullanarak mükemmel bir çizim gerçekleştirebilirsiniz. Gözünüzün bittiği noktadan kaşınızın bittiği noktaya doğru paralel bir bant yapıştırın. Daha sonra önce kuyruk kısmından aşağı doğru çizgisini çekin. Çektiğiniz çizginin hemen arkasından içeriye doğru bir çizgi daha çekin. Sonrasında çizginin içini doldurmanız yeterli olacaktır.

Gözlerinizin daha ılık, günlük makyaja uygun olmasını isterseniz siyah yerine gri ya da kahverengi eyeliner tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha büyük gözler için eyeliner çizginizi göz kapağınızın yarısında bırakın. Çok daha iri gözlere sahip olduğunuzu görebilirsiniz.

Göz Makyajında Rimel ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Gözlerinizin istediğiniz gibi görünmesi için makyajınızı doğru şekilde yapmanız gerekmektedir. Kullanacağınız ürünler arasında en önemlilerden biri de maskara olacaktır. Kirpikleriniz kısa ve kırılgan bir yapıya sahip ise yapabileceğiniz en önemli hile maskara öncesi serum kullanmaktır. Kirpiklerinize serum uyguladığınız takdirde şekil vermek çok daha kolay olacaktır. Üstelik rimel sürdüğünüzde daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kirpiklerin olduğundan daha kıvrımlı görünmesi içinse yapmanız gereken en önemli şey kıvırma aracı kullanmaktadır. Kirpiklerinizi yalnızca 3 kez bastırarak bu kıvırma aracı ile kıvırmalı daha sonra rimel uygulamalısınız.

Göz Makyajında Aydınlatıcı ile Yapılabilecek Hileler Nelerdir?

Göz makyajınızı sonlandırırken güzel ve etkileyici bir bakış yakalayabilmek için muhakkak aydınlatıcı kullanmalısınız. Göz aydınlatıcısı ile gözleriniz çok daha etkileyici çok daha ışıltılı görünecektir. Olduğundan büyük görünen gözler için göz pınarlarına ve göz kapağının başladığı noktaya aydınlatıcı uygulamanız yeterli olacaktır. Daha küçük gözler içinse göz kapağınızın orta noktasına eşit şekilde aydınlatıcı dağıtmalısınız.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Senem dedi ki:

    Göz kalemi yerine far kullanıyorum ve çok da memnunum. Kalem yerine far kullanmak göz makyajını daha doğal tutuyor.