Gözlerinizi Ortaya Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Makyaj Hilesi

Hanımların olmazsa olmazlarından birisi de şüphesiz ki makyaj. Makyajsız bakkala dahi gitmem diyenler olduğu gibi, yalnızca özel günlerde makyaj yapmayı tercih eden hanımlarda mevcut. Ancak makyaj yapma miktarı ne olursa olsun, her kadının buluştuğu ortak nokta; makyajın son derece önemli olduğu. Profesyonel makyaj teknikler ile ise deyim yerindeyse, makyajı estetik operasyonların yerini tutacak derecede geliştirmeye başardı. Küçük hileler ve teknikler ile yüzünüzde illüzyon yaratmanız mümkün. Örneğin gözlerinizi ortaya çıkarmak veya olduğundan daha iri göstermek bu yöntemler ile hiç de zor değil.

Dumanlı Göz Makyajını Deneyin

Son yılların popüler makyaj uygulamalarından biri de, smoke eyes olarak anılan dumanlı göz makyajı. Hollywood starlarının da gözdesi olan bu makyaj tekniği özellikle Kim Kardashian tarafından popülerleştirildi diyebiliriz. Makyajdaki tüm yoğunluğun koyu renklerin kullanımı ile gözlere verilmesini sağlayan bu teknikte kirpik dipleri ve göz kapağı uygun renk geçişleri ile yoğun bir görüntüye ulaştırılıyor. Bu sayede gözleriniz ön plana çıkarken, aynı zamanda çok daha etkileyici bakışlara sahip olabiliyorsunuz.

Göz Renginizi Tamamlayacak Bir Far Kullanın

Makyajınızda gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız, yapabileceğiniz bir diğer küçük hile ise göz renginiz ile uyumlu bir far kullanmak. Bilindiği üzere doğada ki her rengin tam karşılığı yani zıddı olan bir renk mevcuttur. Bu renkler yan yana kullanıldıklarında ise birbirinin etkisini arttırıcı bir görüntü ortaya çıkarmaktadırlar. Dolayısı ile göz makyajınızda, göz renginizin zıddı bir renk kullanırsanız dikkat çekici bir görüntü elde etmeniz mümkünüdür.

Kaşlarınızı Doğru Şekilde Alın

Tıpkı bir resmi gösterenin çerçevesi olması gibi, gözlerinizi öne çıkaracak en büyük etkende adeta bir çerçeve etkisi yaratan kaşlarınızdır. Kaşlarınızı doğru şekilde ve yüz hatlarınızla uyum içerisinde aldığınız taktirde gözlerinizin öne çıkmasına da büyük etkisi olduğunu görebilirsiniz.

Takma Kirpik Kullanın

Gözlerinizi ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz yardımcı efektler arasında en az kaşlar kadar etkili olan bir diğer nokta ise kirpikler. Daha yoğun bir kirpik görüntüsüne sahip olduğunuz taktirde gözleriniz çok daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Beyaz Göz Kalemi Kullanın

Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız daha iri ve daha belirgin olmalarını sağlamanız gerekmektedir. Fazla bilinmeyen basit bir makyaj hilesi ile son derece başarılı bir yanılgı oluşturmanız mümkündür. Gözünüzün iç kısmına beyaz veya ten rengi göz kalemi geçişi yaptığınızda gözleriniz olduğundan çok daha iri gözükecektir.

Fazla Eyelinerdan Uzak Durun

Özellikle gündüz makyajında gözlerinizin kaybolmasını ve küçük görünmesini istemiyorsanız, göz çevrenizde kalın eyeliner kullanımından mutlaka uzak durun.

Göz Çevrenizi Aydınlatın

Özellikle kaş altlarınızı ve göz çevrenizi uygun bir ürünle aydınlattıktan sonra yapacağınız göz makyajı, çok daha iyi görünecek ve gözlerinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Rujunuzu Doğal Tonlarda Seçin

Makyajınızın odak noktası gözleriniz olsun istiyorsanız, diğer tüm bölgelerde sadeleşmeye gitmeniz gereklidir. Bu nedenle özellikle ruj renginizde nude denilen doğal tonları kullanın ve dudaklarınızı yok edin.

Yüzünüze Uygun Maskara Seçimi

Göz makyajının olmazda olmazlarından biri de şüphesiz maskaralardır. Göz makyajınızın ortaya çıkmasını istiyorsanız saç renginiz ve teniniz ile uyum içinde duracak doğal bir maskara rengini tercih edin.

Gözlerinizi Makyaja Hazırlayın

Gözlerinizi ortaya çıkaracak güzel bir makyaj istiyorsanız, öncelikle dinlenmiş göz ve öz altlarına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Mutlaka düzenli ve yeterli bir uyku uyuyarak güne başlayın.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kahverengi Göz Kalemi ile Makyajı Gözlerinizi Ortaya Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Makyaj Hilesi için yorumda bulun

    Gözlerinizi Ortaya Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Makyaj Hilesi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gözlerinizi Ortaya Çıkarmak İçin Yapabileceğiniz 10 Makyaj Hilesi için ilk yorumu yapabilirsin.