Gri Saç Evde Nasıl Yapılır?

Gri saç evde nasıl yapılır sorusu değişen saç trendleri ve modellerle beraber sık sık sorulmaya başlandı. Sevilen ve binlerce kadın tarafından uygulanan yeni saç renklerinden bir tanesi olduğu kesin.

En az bayanlar kadar renk skalasını takip eden bakımlı erkekler de gri saçı denemektedir. Hemen herkesin merak edip uygulamadık istediği bu rengi, kuaför salonlarında yaptırmak ise oldukça pahalıdır. Ayrıca rengi tutturmak, saçların zarar görmesine engel olmak, istenilen tonları yakalayabilmek her kuaförün yapabileceği bir iş değildir.

Kuaför salonlarına gitmek yerine gri saç evde de rahatlıkla yapabilirsiniz. Yalnızca, biraz cesaret biraz da iş bilirlik yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır?

Gri Saç Evde Nasıl Yapılır?

Saçlarınızı ev ortamında gri yapabilmek için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Birincisi oryal kullanarak tek seferde açık saç rengi elde etmek, ikincisi yoğun açıcı saç boyası kullanarak birkaç seferde saç rengini açıp sağlıklı boyayabilmektir.

Oryal tercih ederseniz saçlarınızın yanma, dökülme, kopma riski çok daha yüksektir. Her saç bu tarz bir açıcıya dayanıklılık gösterememektedir. Yoğun açıcı saç boyalarını kullanırsanız saçınız çok daha rahat ancak yavaş açılacaktır. Saçınızı açtıktan sonra size düşen yalnızca gri saç rengini boyamaktır.

Sarı Saçlar Evde Nasıl Gri Yapılır?

Saçlarınız sarı ise gri saç evde rahatlık yapılabilir. Koyu renkli saçların geçirdiği pek çok aşamadan kurtularak birkaç hamlede griye dönebilmeniz mümkündür.

Öncelikle saçlarınız açık renkli olduğu için gri boyayı kullandığınız an gri olacak diye düşünmemelisiniz. Aksine sarı saçın üzerine olduğu gibi gri boya sürmek saçı bakır rengine döndürecektir. Bu nedenle saçınızı önce açmalısınız. Ne kadar sarı olursa olsun o saç önce beyaza döndürülmeli daha sonra gri boya ile boyanmalıdır.

Sarı Saçlar Evde Açılarak Nasıl Griye Döndürülür?

Saçlarınızı evde açmak niyetindeyseniz kullanacağınız şey açıcı olmamalıdır. Açıcı yalnızca kuaför salonlarında kullanılmalı ve orada kontrollü şekilde gözlemlenmelidir. Evde açıcı kullandığınızda kaçıracağınız 1 dakika saçınızın tamamen kopmasına neden olabilmektedir. Sizin gri renk için tercih edeceğiniz açıcı boya olmalıdır.

Pek çok boya markasının yoğun açıcı adı altında satışa sunduğu açıcılar, saçınıza zarar vermeden rengini açacaktır. Kendinize uygun gelen yoğun açıcıyı aldıktan sonra saçlarınızı boyamalı ve rengini açmalısınız. Üzerinden en az 3 gün geçtikten sonra gri saç boyasını saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saçlarınız açıldığında yeterince açık renkli değilse en az 10 gün bekleyip yeniden açmalısınız. Aksi halde gri boya istenildiği tonda olmayacaktır.

Koyu Renkli Saçlar Evde Nasıl Gri Yapılır?

Koyu renkli saç ifadesi oldukça geniş bir ifadedir. Saçlarınız sarının birkaç tonundan daha koyu ise bu çembere dâhilsiniz demektir. Bulunan renkten memnun değilseniz önce saç renginizi açmalı daha sonra gri elde etmelisiniz. Her şeyden önce bu sürecin kolay ve çabuk olmayacağından emin olabilirsiniz. Biraz sabretmeli daha sonra acele etmeden saçlarınızı açarak işleme başlayabilirsiniz.

Koyu renkli saçların açılma işlemi en az 2 aya yayılmalıdır. Saçların doğal sürecinde yıpranmadan renk kazanması ancak böyle mümkündür. Bu nedenle açma süreci zamana yayılmalıdır. 2 ya da 3 açıcı kullandıktan sonra saçlarınızı gri saç boyasına boyayabilirsiniz. İstediğiniz tonu elde edemezseniz kısa süre sonra yeniden saç boyasıyla üzerinden geçebilirsiniz.

 

Evde Gri Boya Olmadan Gri Saç Elde Etmek Mümkün mü?

Gri saç boyası her yerde rahatlıkla bulunabilen bir boya değildir. Bu nedenle saçınızı griye boyamadan önce güvenilir bir boya markasından gri alıp alamayacağınıza göz gezdirmelisiniz. Bulamadığınız takdirde grinin istediğiniz tonunu kendiniz elde edebilirsiniz. Bunun için 1 çay kaşığı siyah saç boyası bir tüp 10 numara sarı saç boyası yeterli olacaktır.

Sarı boyayı ve suyunu karıştırdıktan sonra içine bir çay kaşığının ucu ile siyah boya karıştırın. Daha önce açtığınız saça sürün. Saçın griye dönme aşamasını an be an gözlemleyin. İstediğiniz tonu yakaladığınızda saçınızı yıkayın. Biraz daha beklesin ya da tam 40-45 dakika beklesin diye düşünmeyin çünkü bu süreç gözlem isteyen bir süreçtir. İstediğiniz rengi gördüğünü an yıkamanız önemlidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gri saç evde nasıl yapılır? Gri Saç Evde Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Gri Saç Evde Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gri Saç Evde Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.