Doğal Gül Suyu Toniği Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Gül hem görüntüsüyle hem kokusuyla büyüleyici güzellikte bir çiçektir. Özellikleri sadece güzelliği ile bitmeyen gül, aynı zamanda birçok ürünün ham maddesi konumundadır. Yiyecekten tutun, kozmetiğe kadar çok sektörde gül kullanılmaktadır. Günümüzde bakımına düşkün hanımlar ve beyler cilt temizleme ve gözenek sıkılaştırma ürünlerine ciddi rakamlar ödemektedir. Ancak kimyasal içerikli bu ürünler, alerjen maddeler içerebilmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca doğal içerikli ürünler tercih etmekte fayda vardır. Bu ürünler arasında hoş kokusu ve etkisi ile gül suyu öne çıkan seçenekler içerisindedir.

Gül Suyundan Doğal Tonik Yapılması

Doğal içerikli gül suyuna birçok market ve özellikle doğal ürünler satan dükkanlar aracılığı ile ulaşmak mümkündür. Gül suyundan doğal tonik yapılmasında gül suyunun mutlaka doğal içerikli ve kimyasala içermeyen seçenekler arasından tercih edilmesi gereklidir. Daha iyi etki alınabilmesi için, gül suyu maden suyu ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Bir çay bardağı içerisine yarı seviyeye kadar gül suyu doldurularak, üzeri alabildiği kadar maden suyu ile tamamlanırsa, hem temizleyici hem de bakım yapma özelliğine sahip doğal tonik gül suyu elde edilebilir.

Gül Suyu Toniği Nasıl Kullanılır?

Bir makyaj pamuğu üzerine yeterli miktarda doğal tonik gül suyu alınarak, önceden güzelce temizlenmiş cilt üzerine uygulanır. Cilde iyice yedirildikten sonra kuruması beklenir ve sonrasında normalde nasıl nemlendiriliyorsa aynı işlem tekrarlanır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Doğal Gül Suyu Toniği Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Doğal Gül Suyu Toniği Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Gül Suyu Toniği Nasıl Yapılır? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.