Hassas Ciltler İçin En İyi 5 Pudra Markası

Paylaş

Herkesin cilt tipi aynı değildir; kuru, yağlı ve karma gibi cilt tipleri vardır. Hal böyle iken makyaj yapan insanlar ciltlerine uygun ürünleri seçmelidir ki cilt problemi ve rahatsızlıkları, erken yaşlanma gibi olumsuzluklarla karşılaşılmasın. Yağlı ciltler için yağsız pudra, kuru ciltler yağ- su bazlı, lekeli ciltler susuz pudra kullanmalıdır.

 • Kryolan Pudra

Bir çok makyaj malzemesi çeşidi olan kryolan en iyi markalardan biridir. Makyajı cilde sabitleme özelliği vardır, genellikle sahne makyajında, dizi- film çekimlerinde tercih edilmektedir.

 • Mac Mineral Pudra

Cilde zarar vermeden uzun süre kapatıcılık sağlayan bir üründür.  Doğal ve canlılık katan görünümüyle de tercih edilmektedir.  Üreticileri ciltteki kusurlara zarar vermediğini iletiyor. Ciltteki yağı emici özelliği vardır. Genel olarak tüm cilt tiplerine uyumlu olduğu kullanıcılar tarafından onaylanıyor.

 • Maxfactor Pudra

Genellikle kuru cilde sahip olanlar için iyi bir üründür.  Yağlı ve su bazlı çeşitler vardır. Pudraya çok fazla bütçe ayırmak istemeyenler için idealdir.

 • Alix Avien Pudra

En çok önerilen pudra çeşitlerinden biridir. Kapatıcı özelliği görevini en iyi yapan pudralar arasındadır. Cilde zarar vermediği; çok satılmasından ve çok tavsiye edilmesinden anlaşılıyor.

 • Laura Mercier Mineral Pudra

Cildi hem arındırdığı hem de yenilediği belirtilen pudra çeşididir.  Bu yönüyle de yaşlanmayı geciktirdiği özelliği olduğu söylenebilir. Doğal görüntüsü çok tercih edilmesinin nedenidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

 1. Ceyda Korkmaz dedi ki:

  Hassas cildi olanlar flormardan uzak dursun arkadaşlar. Bende alerjiye neden oluyor.

 2. Aslı dedi ki:

  Catherine Arley kadar rahat ve memnun şekilde kullandığım bir pudra yok. Hassas ve beyaz bir tenim var. Diğer pudralarda topaklanma oluşuyor. Cildim pıtır pıtır duruyor ama bu markada pürüzsüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir