Hassas Ciltler İçin Pudra Markası Tavsiyeleri

Hassas ciltler için pudra markası tavsiyeleri oldukça önemli bir konudur. Çünkü hassas ciltlerin kalitesiz ürünlere toleransı olmaz. Ciltte sorun yaratmaması adına kaliteli ve kendini gösteren ürünlerin kullanılması gerekir.

Herkesin cilt tipi aynı değildir; kuru, yağlı ve karma gibi cilt tipleri vardır. Hal böyle iken makyaj yapan insanlar ciltlerine uygun ürünleri seçmelidir ki cilt problemi ve rahatsızlıkları, erken yaşlanma gibi olumsuzluklarla karşılaşılmasın. Yağlı ciltler için yağsız pudra, kuru ciltler yağ- su bazlı, lekeli ciltler susuz pudra kullanmalıdır.

Hassas Ciltler İçin Kryolan Pudra

Kroylan pudra, pudra çeşitleri arasında en çok kullanılanlardan bir tanesi. Cildi besleme özelliğine sahip olan bu pudranın ayrıca son derece kaliteli göründüğü de iyi bilinir.

Birçok makyaj malzemesi çeşidi olan kryolan en iyi markalardan biridir. Makyajı cilde sabitleme özelliği vardır, genellikle sahne makyajında, dizi- film çekimlerinde tercih edilmektedir. Kaliteli ve güçlü bir içeriği olduğu için uzun süre korunması gereken makyajlarda kullanıldığı bilinir.

Hassas Ciltler İçin Mac Mineral Pudra

Mac Mineral  pudra cilt için en ideal pudralardan biri. Cilde zarar vermeden uzun süre kapatıcılık sağlayan bu ürün aynı zamanda besleyici özelliği olan ürünlerden.  Doğal ve canlılık katan görünümüyle de tercih edilen kapatıcı bilhassa aydınlatan, sıcak bir renk katan yapısıyla sevilir.

Hassas Ciltler İçin Pudra Tavsiyeleri

Hassas Ciltler İçin Pudra Tavsiyeleri

Kullanıcıları tarafından pozitif sonuç alan Mac Mineral pudranın ciltteki kusurlara zarar vermediği iletiliyor. Ciltteki yağı emici özelliği de olan ürün, yağa bağlı sorunların önüne geçmesiyle tanınıyor.

Genel olarak tüm cilt tiplerine uyumlu pudra olduğu ancak özellikle hassas ciltler için uygun bulunduğu kullanıcılar tarafından onaylanıyor.

Hassas Ciltler İçin Max Factor Pudra

Max Factor pudra kapatıcılığı yüksek, ciltteki kusurları örten özel bir pudra. Piyasanın çok altında olan ücretiyle kullanıcıları memnun bırakan ürün aynı zamanda kullanım sonrasında da memnuniyet oluşturuyor.

Gerek kapatıcılığı gerekse sabitleyiciliği son derece yüksek olan ürünün uzun süre koruma etkisi gösterdiği biliniyor.

Genellikle kuru cilde sahip olanlar için önerilen Max Factor pudra, ciltte meydana gelen sorunların sona ermesini sağlıyor.

Yağlı ve su bazlı çeşitleri olduğu için kişinin kendi cildine en uygun olanı seçme şansı bulunuyor. Pudraya çok fazla bütçe ayırmak istemeyenler için son derece ideal kabul ediliyor.

Hassas Ciltler İçin Alix Avien Pudra

Alix Avien marka pudra en çok önerilen pudralardan biri. Kapatıcı özelliği görevini en iyi yapan pudralar arasında kabul edilir.

Ürünün cilde zarar vermediği; çok satılmasından ve çok tavsiye edilmesinden anlaşılıyor. Ayrıca kullandıktan sonra ciltte yarattığı etki de herkes tarafından çok seviyor.

Yumuşatma, nemlendirme, rengi eşitleme özellikleri sağlayan ürün bu avantajlarıyla pek çok markadan ayrılıyor.

Hassas Ciltler İçin Laura Mercier Mineral Pudra

Laura Mercier Mineral dendiği zaman akla ilk gelen besleyici özelliği. İçeriğinde yer alan minerallerle cildi derinlemesine besleyen ürün, ciltte herhangi bir soruna neden olmaz.

Birçok pudranın neden olduğu sivilce, kurutma, akne gibi sorunlar yaratmaz. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz ürünün bilhassa besleyici özellik taşıması avantajlar arasında kabul edilir.

Laura Mercier Mineral, cildi hem arındırdığı hem de yenilediği belirtilen pudra çeşididir.  Bu yönüyle de yaşlanmayı geciktirdiği özelliği olduğu söylenebilir. Doğal görüntüsü çok tercih edilmesinin nedenidir.

Avene Hassas Ciltler İçin Pudra

Avene marka pudra en çok kullanılan pudralardan biri çünkü cildi son derece iyi koruyor. Hem nemlendiren hem de makyajı kusursuz şekilde yapmayı sağlayan bu pudra bununla beraber renk dengesini de sağlıyor. Renginizi eşitlerken diğer yandan cildi mineralle beslemek isterseniz en doğru tercih Avene oluyor.

Avene pudranın güneş koruyucu özelliğinin bulunması da avantajları arasında yer alıyor. Güneşin neden olduğu lekelenmelerden koruması, cildi pürüzsüz ve canlı göstermesi kullanıcıları tarafından sevilmesini sağlıyor.

Bioderma Photoderm Nude Pudra

Bioderma Photoderm pudra son dönemlerin en ses getiren pudralarından biri. Özellikle cildinde sorunlar olanlar için sık sık önerilen ve olumlu sonuç yaratan ürünlerden.

Cildinizde nem kaybı, lekelenme, akne, kuruma gibi sorunlar meydana geldiğinde Bioderma’nın pudrasını tercih edebilirsiniz.

Makyajınızın çok daha profesyonel görünmesine yardımcı olan marka aynı zamanda koruyucu özelliğiyle cildinizi de muhafaza eder.

Birbirinden farklı renk tonlarına sahip olan Bioderma pudra, cildi tok bir görüntüye kavuşturur. Dışarıdan bakıldığında cildinizin pürüzsüz ve canlı görünmesine yardım eder.

Clinique Sun Spf 30 Mineral Powder

Cildimi hem güneşten korumak hem de güzel göstermek istiyorum diyorsanız Clinique markasının pudrasını tercih edebilirsiniz.

Ciltte tek ton ve dengeli bir renk kazanımı sağlayan ürün aynı zamanda bir pudradan beklediğiniz her şeyi yerine getirebilir. Cildinizin hassasiyetini tetiklemez aksine besleyerek sağlıklı kalmasına yardım eder.

Güneşten korumanın yanı sıra  kapatıcılığıyla da adından söz ettiren Clinique pudra, uzun süre pudralı kalmanıza yardımcı olur.

Makyajı tutar ve akmasını engellemek için özel bir sonuç verir. Dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz her türlü makyaj için tercih edebileceğiniz özelliklerin tümüne sahip bir pudra olarak bilinir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ceyda Korkmaz dedi ki:

    Hassas cildi olanlar flormardan uzak dursun arkadaşlar. Bende alerjiye neden oluyor.

  2. Aslı dedi ki:

    Catherine Arley kadar rahat ve memnun şekilde kullandığım bir pudra yok. Hassas ve beyaz bir tenim var. Diğer pudralarda topaklanma oluşuyor. Cildim pıtır pıtır duruyor ama bu markada pürüzsüz.