Hint Yağı Saç Rengini Koyulaştırır mı?

Yıpranmış, matlaşmış ve sönük saçlar için düzenli bakım yapılmak zorundadır. Saçlarınız devamlı boyandığı ya da şekil verildiği için zaman içinde eski yapısını kaybedebilir. Parlaklık, dolgunluk ve renk elde etmek için binlerce teknik kullanabilirsiniz. Kullandığınız tekniklerde dikkat etmeniz gereken temel nokta, sağlığınızı ne derece etkileyeceğidir.

Renk vermek isterken saç dökülmesine neden olabilirsiniz. Bunun dışında saçların daha kolay yıpranmasına hatta yanmasına dahi sebebiyet verebilirsiniz. Bu durumda bitkisel içerikli kürlerle bakım yapmanız en faydalı yöntem olacaktır. Kürlerde kullanabileceğiniz en güzel yağ ise Hint yağıdır.

İlginizi Çekebilir: Hint Yağı ile Saç Bakımı ve Uzatma

Hint Yağı Saç Renginde Koyulaşma Yapar mı?

Saçlarınız için sadece Hint yağı bakımı yaptığınızda kısa süre içinde koyulaşma görülmez. Yanında badem yağı gibi besleyici birkaç yağ kullanırsanız gözle görülecek derecede koyuluk olduğunu fark edebilirsiniz. Bilhassa zeytinyağı ve badem yağı ile hazırlanan Hint yağı kürü, saçın özüne dönmesini beyaz varsa kaybolmasını rengin daha koyu bir hal almasını sağlamaktadır.

Hint yağı kullanımında saçınız kahverengi ise koyu kahverengi olduğunu fark edebilirsiniz. Sarı saçlarda küllü tonlara kaydığı da gözlemlenebilir.

Benzer İçerik: Doğal Yöntemlerle Saç Boyama

Hint Yağı Saçı Rengi İçin Kullanılır mı?

Hint yağını saç renginizi koyultmak için kullanabilirsiniz fakat dipleriniz baştan sona beyazken Hint yağı ile tamamen kapanmaz. Hint yağı; saç rengine verdiği canlılık ve dolgunlukla beraber rengin biraz daha belirgin olmasına yardım etmektedir. Bunun dışında saçta olağanüstü bir koyuluk beklemek yanlış olur.

Hint yağının saçınızı koyultmasını istiyorsanız muhakkak düzenli kullanmalısınız. Uzun süreli kullanımlarda renkte koyuluk daha belirgin olacaktır.

Saç Koyulaştırmak için Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı koyulaştırmak için Hint yağı kullanmak isterseniz bir çay fincanının yarısı yeterli olacaktır. Fincanın yarısı kadar Hint yağını birkaç dakika ısıtın. Kaynamaya yaklaştığında alıp ılımasını bekleyin. Daha sonra saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Bir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızın kahverengi tonlarında koyulaşmasını istiyorsanız ceviz gaziantep escort bayan kabuğu ile Hint yağını karıştırabilirsiniz. Birkaç taze ceviz kabuğunu kaynatın. Üzerine bir çorba kaşığı Hint yağını ilave edin. Saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Etkisini fark edeceksiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kübra dedi ki:

    Saçı koyulaştıran yağların hemen hepsini denedim.
    Hint yağı, badem yağı, kakao yağı. Hiç biri turuncu saçı koyulaştırmak için işe yaramadı!

  2. Heeeey dedi ki:

    Tatlı badem yağı kullanıyorum uzun süredir sürdükten sonra yıkamıyorum ve saçımda gözle görülür şekilde koyulaşma oldu.