En Etkili Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde rahatlıkla yapılabilecek, denenecek yöntemlerdir.

Tırnaklarınızın uzamasıyla ilgili sıkıntınız olduğunda bu yöntemleri kullanarak daha sağlıklı tırnaklara sahip olabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

Bakımlı ve güzel tırnaklar her bayanın arzu ettiği bir güzellik unsurudur. Bakımlı ellerin yanı sıra uzun ve bakımlı tırnaklar kişiyi daha estetik ve çekici kılmaktadır. Bu yüzden özellikle doğallıktan yana olan bayanlar takma tırnak yerine;  tırnaklar nasıl daha çabuk uzar, bunun püf noktaları nelerdir sorularının cevabını aramaktadır.

Tırnaklar Nasıl Kesildiğinde Daha Çabuk Uzar?

Hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde uygulanmak istediğinde bu işe tırnak kesiminden başlamak gerekmektedir. Tırnaklarınızı köşeli şekilde kesme alışkanlığınız varsa uzamasını geciktirebileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız.

Daha estetik, sağlıklı ve çok daha kolay uzayan tırnaklara sahip olabilmek için tırnak kesiminizi oval şekilde yapmanız gerekmektedir. Köşeli kesimler hem yavaş uzamakta hem de uzadığı zaman şekilsiz olmaktadır.

Belli bir şekle sahip olan tırnaklarınız olsun isterseniz oval kesim modeline alışmalı düzenli olarak bu modelde tırnaklarınızı kesmelisiniz. Böylece çok daha şık ve güzel tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Suda Bekletmek Tırnakları Uzatır mı?

Tırnak uzatma yöntemleri 1 günde sonuç vermez. Dolayısıyla size düşen uzun tırnaklar için daha sabırlı olmak ve elden geldiğince bakım yapmaktır.

Tırnaklarınızın bakımlı ve özenli şekilde uzayabilmesi için yapmanız gereken şey su ile temas halinde olmalarını sağlamaktadır.

Yapılan araştırmalar neticesinde devamlı suda olan ellerin tırnak uzama konusunda daha aceleci olduğu görülmektedir.

Ellerinizi su içinde bakıma aldığınızda tırnaklarınızın uzamasını da sağladığınızı aklınızda bulundurmalısınız.

Her gün duş alan kişilerle haftada 2 ya da 3 kez duş alan kişilerin tırnak uzama periyodlarında ciddi farklılıklar oluşabilmektedir.

Çok Oje Sürmek Tırnak Uzamasını Etkiler mi?

Hızlı tırnak uzatan oje, tırnağı besleyen oje gibi birçok oje türü olmasına karşı hiçbir ojenin tırnak için yararlı olmadığını aklınızda bulundurmalısınız.

Tırnaklarınızın uzamasını istiyorsanız öncelikle oje sürme konusunda biraz temkinli olmalısınız. Hava almayan,  havasız bırakılan tırnakların zaman içerisinde uzama konusunda daha yavaş kaldığı görülmektedir.

Sararma, morarma gibi sorunlara neden olan oje sürme işlemi uzun süre devam ettiğinde tırnakta kötü etkilenmeye neden olmaktadır.

Haftanın her günü ojeli olan tırnakları yalnızca 2 ya da 3 gün olacak şekilde ojelemelisiniz. Böylece tırnaklarınız daha uzun süre hava alacak ve buna bağlı olarak uzama süreleri çok daha kısa sürecektir.

Sürülen ojeleri gece yatmadan önce çıkarmak da çok doğru bir davranış olacaktır çünkü geceleyin elleriniz dinlenirken tırnaklarınızın da hava alması önemlidir.

Limonlu Bakım Kürü Tırnak Uzatır mı?

Tırnak uzatma ojesi gibi kozmetik dünyasının ortaya sunduğu inandırıcılığı olmayan ürünler yerine doğal uzatma yöntemlerini kullanmak çok daha yararlı olacaktır.

Tırnak uzatmak isteyenler için en ideal seçim şüphesiz limonlu kürdür. Haftanın yalnızca bir günü yapılması gereken limonlu kürle tırnaklarınız hem daha kalın olacak hem de daha kolay şekilde uzayabilecektir.

Limonlu bakım kürü için yapmanız gereken bir manikür kâsesinin içerisine sıcak su almak içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu 1 yemek kaşığı sirke koymaktır.

Güzelce karıştırdıktan sonra ellerinizi içinde en az 20 dakika kadar bekletmelisiniz. 20 dakikanın sonunda çıkarıp nemlendirici kremle besleyebilirsiniz.

Diş Macunu Tırnak Uzatır mı?

Diş macunuyla tırnak uzatma konusu sık sık konuşulan konu başlıklarından bir tanesidir.

Tırnaklarınızı bakımlı şekilde uzatmak isterken aynı zamanda temiz ve beyaz görünmesini isterseniz diş macununu kullanabilirsiniz.

Diş macununun içerisinde yer alan karışımlar sayesinde tırnaklar biraz daha beyaz ve daha kolay uzama özelliği gösterebilmektedir.

Haftada 1 gün diş macunuyla ovulan tırnaklar istenilen sonucu gösterme konusunda yardımcı olmaktadır.

Sık sık yapılması pek önerilmeyen bu bakımın doğru diş macunu seçimiyle çok daha iyi noktalara geleceği bilinmektedir.

Menekşe Yağı Tırnak Uzatır mı?

Hızlı tırnak uzatma kürleri dendiği zaman akla gelen yöntemlerden bir tanesi de menekşe yağı olmaktadır.

Menekşe yağı özütünün tırnakları beslediği, tırnak diplerinden başlayarak tüm ele iyi geldiği çok iyi bilinmektedir.

Menekşe yağı kullanmak isteyen kişiler, ellerini ılık suyun içerisinde 10 dakika kadar bekletmeliler.

Daha sonra suyu yenileyip sıcak suyla değiştirip içerisine 1 tatlı kaşığı menekşe yağı 1 tatlı kaşığı da zeytinyağı dökmeliler. Yaklaşık 30 dakika kadar ellerini beklettikten sonra eldiven takım uyumalılar.

Ertesi gün eller çok daha iyi olacak, tırnaklar ise birkaç kürden sonra gözle görülebilecek kadar kolay şekilde uzamaya başlayacaktır.

Lavanta Yağı Tırnak Uzatır mı?

Hızlı tırnak uzatma amacı olan kişilerin kullanabileceği doğal kürlerden bir tanesi de lavanta yağı ile hazırlanandır.

Lavanta yağını günlük bakım rutininizde devamlı bulundurmanız, vücut sağlığınız açısından da son derece yararlıdır. Haftanın 1 günü lavanta yağı, zeytinyağı ve vazelin ile hazırladığınız sıcak suyu bakım kürü olarak kullanabilirsiniz.

Tırnaklarınızı bir süre suyun içerisinde bekletip daha sonra törpüleyip bakımını yaparsanız sağlıklı, parlak ve daha kalın şekilde uzadığını görebilirsiniz.

Lavanta yağı kürünü çok sık ve uzun saatler yapmanız önerilmemektedir. Düzenli olarak yalnızca haftada 1 gün az miktarda kullanmanız tırnaklarınızın ihtiyacı olan bakımı elde etmesini sağlayacaktır.

Muz Kabuğu Maskesi Tırnakları Uzatır mı?

Tırnak uzatma yolları arayan kişilere önerilebilecek en ideal maskelerden bir tanesi de muz kabuğu maskesidir.

Muz kabuğu kullanan kişilerin tırnak bakımlarında çok daha hızlı ilerlediği istediği zaman rahatlıkla sonuç alabildiği dikkat çekmektedir.

Yapılması gereken tek şey tırnakların muz kabuğu ile ovulması bir süre bekletilmesidir.

İçerisinde yer alan vitaminle tırnağı besleyen muz kabuğu kısa süre içerisinde sonuç verebilecek bir besleyiciliğe sahiptir.

Bol Su İçmek Tırnakları Uzatır mı?

Tırnak bakımı nasıl olmalı, sağlıklı tırnaklara sahip olmak için ne yapmalı sorusunu soruyorsanız öncelikle bol bol su içmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Tırnak ve saç sağlığı söz konusu olduğunda akla gelmesi gereken ilk şey sudur. Çok su içenlerle az su içenlerin tırnak uzatma konusunda birbirinden çok farklı olduğunu görebilirsiniz.

Vücudunun yenilenmesine izin veren günde 2,5 litre kadar su tüketen kişilerin tırnaklarının uzamama gibi bir ihtimali bulunmamaktadır.

Devamlı su içmek, vücudun ihtiyacını karşılamayı sağlayacaktır. Böylece tırnakların uzaması çok daha az zaman alacaktır.

B Vitamini Almak Tırnak Uzatır mı?

B vitamini eksikliğinin doğal sonuçlarından bir tanesi tırnaklarda geç uzama durumudur. Kişi, tırnaklarının uzamasını istiyorsa yapması gereken şey tahlildir.

Ne yaparsanız yapın tırnaklarınız uzamamaya devam ediyorsa bu durumda bir an önce tahlillerinizi yaptırıp nedenini bulmalısınız. Birçok kişi vücudundaki B vitamini eksikliğini bu yolla öğrenmektedir.

B vitamini eksikliği tespit edildikten sonra tırnaklar için yapılması gereken şey takviye almaktır. B vitamini takviyesi aldığınız zaman tırnaklarınız çok daha sağlıklı ve bakımlı şekilde uzayabilecektir.

Sağlıklı Beslenmek Tırnak Uzamasını Etkiler mi?

Tırnak uzatma yardımı isteyen kişiler öncelikle beslenme listelerine göz gezdirmeliler.

Gün içerisinde sağlıklı besinlerden ziyade fast food, abur cubur, kafein odaklı besinler tüketme alışkanlığınız çoksa tırnaklarınızın uzamasını beklememelisiniz.

Uzayan tırnaklarınız da sağlıksız olduğu için kolayca kırılacaktır. Sağlıklı uzama için yapılması gereken şey doğru besinlerle beslenmek, vücudun sağlıklı şekilde çalışmasına izin vermektir.

Sağlıklı beslenmekten kasıt mevsiminde meyve ve sebze tüketmektir. Mevsiminden önce yenilen besinler de dondurulmuş gıdalar da dışarıdan alınan yiyecekler de vücut sağlığını olumsuz etkilemekte tırnaklardan saçlara kadar her noktaya olumsuz etki etmektedir.

Tırnakların daha uzun olması için yöntemler arayanlar her gün meyve tüketmeye muhakkak doğal yağlarla hazırlanmış sebze yemeklerini yemeğe, vitaminlerini eksiksiz şekilde almaya özen göstermelidir.

Tırnak Masajı Tırnakların Uzamasını Hızlandırır mı?

Tırnak masajı çoğu zaman manikür merkezlerinde yapılmakta, kan dolaşımını hızlandırma amacıyla uygulanmaktadır. Eller, vücudun en yorgun noktaları arasındadır.

Bakımlarının yapılması, temizliklerinin asla aksatılamaması çok önemlidir. Tırnak masajı yapmak aynı zamanda tırnakların uzaması konusunda da vücuda yardımcı olmaktadır.

Doğru malzemeleri kullanmanız halinde tırnaklarınızın kan dolaşımından pozitif anlamda etkilenmesi mümkün olmaktadır.

Hem ellerin dinlenmesi hem de tırnakların sağlıklı şekilde uzaması adına düzenli olarak masaj yaptırılması yardım edecektir.

Tırnak masajı tırnak besleyen yağlarla yapıldığında tırnakların daha güçlü olmasını, uzamayı kolaylaştırmasını sağlayacaktır.

Sürekli masaj yaptırmak mümkün olmadığı için belli periyodlarda düzenli olarak yaptırılması yeterli kabul edilebilmektedir.

Haftada 1 gün ya da 10 günde 1 kez tırnak masajı yaptığınızda bakımınızla beraber tırnaklarınızın daha kısa sürede uzamasına destek olabilirsiniz. İstediğiniz uzunluğa gelmesi böyle daha kolay olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En Etkili Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri En Etkili Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri için yorumda bulun

    En Etkili Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak En Etkili Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.