İranlı Kadınların Güzellik Sırları

İranlı kadınların güzellik sırları, asırlardır dünyada ün salmış sırlar arasındadır. Dünya kadınları tarafından merak edilen İranlı kadınlar neden güzel sorusunun birkaç cevabı bulunmaktadır.

Kendilerine özel güzelliklerinin yanı sıra uyguladıkları birkaç püf noktada da İranlı kadınları eşsiz bir güzelliğe yönlendirmektedir.

İranlı kadınlardan esinlenerek mistik bir güzellik yakalamak hem bakımlı hem de şık görünmek isterseniz küçük çaplı bir inceleme yeterli bağcılar escort olacaktır.

Makyajlar, maskeler, bakım teknikleri, saç detayları ve birkaç yöntem sayesinde siz de İranlı kadınlar kadar güzel olabilirsiniz. Üstelik ne çok fazla masraf ne ekstra çabaya gerek kalmadan.

İranlı Kadınların Güzellik Sırları

  • İran kadınları kendilerine özen gösteren kadınlardır. Her zaman kusursuz bir cilde sahip olmalarının altında kendilerini ihmal etmemeleri yatmaktadır. Siz de bu gibi bir güzelliğe sahip olmak istiyorsanız öncelikle kendinizi ihmal etmemeyi, arka planda kalmamayı öğrenmelisiniz. Her şeyden önce kendinize özen göstermeli ve gerekli ihtiyaçlarınızı karşılamayı bırakmamalısınız.
  • İranlı kadınlarının şaşırtıcı güzellik sırları arasında doğal mucizeler kullanmaları yatmaktadır. Özellikle doğal olan bitkisel yağlar bu konuda çok etkili olmaktadır. Gür kaşlar, yoğun saçlar ve sık, uzun kirpikler tamamıyla bitkisel yağlara bağlıdır. Bu bakımdan siz de doğal bitkisel yağları kullanmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
  • Doğru makyaj tekniği İran kadınlarının bir başka özelliğidir. İran kadınlarının gözlerine dikkat ettiğinizde ortaya çıkarılmış kusursuz bir kahverengi ile karşılaşırsınız. Doğru makyajla siz de o kadar güzel olabilirsiniz.

İran Kadınlarının Göz Makyajı

İranlı kadınların göz makyajı, puslu ve koyu tonlarda olmaktadır. Bu tonlar hem göz rengini ortaya çıkarmakta hem de yüze bakıldığında ilk olarak gözlere dikkat çekmektedir. Bunun için yapılması gereken ilk iş renksiz bir far bazını göz kapaklarına uygulamaktır. Göz kapaklarında rengi tutabilmek adına far bazı büyük önem taşımaktadır.

Sonrasında ıslak eyeliner ismi verilen sürmelerden kullanılması önerilmektedir. Bu şekilde gözünüzün üzeri her zaman taze eyeliner ile görünmektedir.

Yeterince ince çekip kuyruğunu biraz uzun bırakmanız gerekmektedir. Aynı şekilde dipliner sürmeniz ve kuyruğunu uzatmanız, gözünüzün büyük görünmesini sağlayacaktır.

Gözlerinizin üzerine uyguladığınız farın koyu tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Siyah ve kahverengi özellikle önerilen renklerdir. Bununla beraber kirpiklerinize takma kirpik eklemeli ve üzerinden birkaç kat rimelle geçmelisiniz. Bu sayede göz makyajınız tamamlanacak ve İranlı kadınlar kadar güzel görünecektir.

İranlı kadınların Kaş Güzelliği

İranlı kadınlar hakkında kaşlı gözlü ifadesini çok sık duyarsınız. Bu ifade aslında kaşları da gözleri de belirgin anlamına gelmektedir. Siz de bu tarz bir güzellik istiyorsanız kaşlarınıza çok iyi bakmalısınız.

İranlı kadınlar, haftanın 2 günü özel badem yağı ve zeytinyağı ile kaş bakımı yapmaktadırlar. Bu sayede gür ve sık kaşlara sahip oldukları bilinmektedir.

Kaş bakımının yanında şekli de bir o kadar önemlidir. Gözlere vurgu yapabilmek için kaşların gür ve şekilli olması gerekir. Yüz şeklinize göre profesyonel bir kaş ortaya çıkarmalısınız. Çerçeveli ve orta kısmından kavis alan kaşlar, İranlı kadınların sık kullandığı kaş yapısıdır. Siz de bu kaş modelini tercih edebilirsiniz.

İran Kadınlarının Dudakları Nasıl Bu Kadar Dolgun?

İranlı kadınları gördüğünüzde yüzlerinde herhangi bir kusur bulabilmeniz mümkün değildir. Birçoğunda ise dudaklar kesinlikle ince değil dolgun ve kavisli olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu durumun iki temel nedeni bulunmaktadır.

Birincisi dudaklarda bulunan ölü deriyi alıp sık sık peeling yapmalarıdır. Dudak bakımı sayesinde dudak kendini yenilemekte ve tazelenmektedir.

Dolgunluğun altında yatan bir başka detay ise makyajdır. Dudak kalemi olmadan kesinlikle ruj kullanmayan İranlı kadınlar, rujla aynı renkte dudak kalemi kullandıkları için dudakları kusursuz bir görüntüye sahip olmaktadır.

İranlı Kadınların Ciltleri Neden Pürüzsüz?

İranlı kadınların ciltlerinde meydana gelen kusursuz görüntü tamamıyla temizlenme ile ilgilidir. Cildin yüzeyin ve ölü deriyi temizleme konusunda oldukça dikkatli davrandıkları bilinmektedir. Bu noktada deniz tuzu büyük bir fayda sağlamaktadır.

Deniz tuzu ile peeling yapan İran kadınları, ciltlerinin temizlendiğini ve arındığını görmektedirler. Belli rutinlerle yapılan bu işlem, tazelenmeyi vücudun kendini onarmasını sağlamaktadır.

Sık sık önerilen ve özel olarak yapılan işlem sayesinde kadınların ciltlerinde akne, sivilce, leke ve izler kalmamaktadır.

İranlı Kadınların Süt Banyosu Sırrı

İranlı kadınların ciltleri her zaman yumuşak ve nemlidir. Herhangi bir nemlendirici kullanmadıkları halde yüzlerinde ne fazla yağ ne de kuruluk dikkat çekmemektedir. Bu durumun temelinde deve sütü banyosu yer almaktadır.

Sütün cilt için ne denli faydalı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Sizin için de nem dengesini korumak önemli ise süt banyosunu tercih edebilirsiniz.

Besleyici, onarıcı olan deve sütü sağlıklı bir görüntü elde etmeyi sağlamaktadır. Ayrıca cildin gözeneklerini aralayıp temizlenmesini, yüz de dâhil tüm vücutta hoş bir görüntü olmasını mümkün kılmaktadır.

Çok eski zamanlardan bu yana tercih edilen deve sütü banyosu her İranlı kadın tarafından belli periyodlarla yapılmaktadır.

İranlı Kadınların Saç Bakımları

İranlı kadınlar gibi parlak, gür saçlara sahip olmak isterseniz bakımınızı asla eksik etmemelisiniz. Sık sık saç renklerini değiştirmeleri ile bilinen İranlı kadınlar, saç renklerini değiştirseler dahi yıpranmalara izin vermemektedirler.

Saçlarda yıpranma olmaması için argan yağlı baş masajını çok yaptıkları bilinmektedir. Baş masajını özellikle kan dolaşımını arttırmak, saçın kendini tazelemesini sağlamak amacıyla tercih ettikleri görülmektedir. Bununla beraber argan yağının saç için ne denli etkili olduğu İranlı kadınlarca iyi bilinmektedir.

Saçlarda nemlilik, canlılık, ışıltı ve gürleşme sağlayan argan yağı duş öncesinde sıkça tercih edilmektedir. Bu kürün eşlere de sıkça uygulandığı dikkatlerden kaçmamaktadır.

İranlı Kadınların Saç Bakımında Kullandığı Doğal Yağlar

Birçok açıdan güzellikleri ile tanınan İranlı kadınlar özellikle saç ve cilt bakımında yağlardan yardım almaktadır. Yağları kullanırken olabildiğince çeşitlilik bulundurmaktadırlar.

Zeytinyağı, badem yağı en çok kullanılan iki yağdır. Bunların yanı sıra Hindistan cevizi yağı ve susam yağının sıkça tercih edildiği görülmektedir.

Cilt bakımında banyo sularının içine karıştırmak için papatya yağı, lavanta yağı tercih eden İranlı kadınlar rutin bakımlarında masajlarını da bu yağlar ile gerçekleştirmektedirler. Dinlenmiş ve güzel bir aroma ile kokan cilt için bu yağlar oldukça popüler yağlar olarak bilinmektedirler.

İranlı Kadınların Hamlarda Kullandığı Okaliptüs Sabunu

İran hamamlarına göz gezdirdiğinizde özellikle siyah bir sabun dikkatinizi çekecektir. Bu siyah sabunun ismi okaliptüs sabunudur. Ciltte ölü deriyi atmak ve mikropları öldürmek göreviyle kullanılmaktadır.

Doğu hamamlarının süsü olan siyah sabun, İranlı kadınlar tarafından sıkça kullanılmış ve Osmanlı haremlerine de tanıtılmıştır. Bugün İran’da kullanılmaya devam edilen okaliptüs sabunu cildin genç kalmasına da fayda sağlamaktadır. Bu bakımdan kadınların gözde sabunları arasında kabul edilmektedir.

İranlı Kadınların Kınası

İran ‘da yaşayan kadınların pek çoğunda kına detayını görmek mümkündür. Bugün hem görüntü hem de faydalı olduğu için kınanın kullanıldığı bilinmektedir

Belli aralıklarla saçlara, el ve ayaklara kullanılan kına, cilde çok iyi gelmektedir. Ayrıca yüzde belli noktalara desenli şekilde kullanılarak kadınların çok daha mistik bir havaya sahip olmalarını sağlamaktadır. Bu bakımdan İranlı kadınlardan desenlerin çokça istendiği bilinmektedir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Şaban dedi ki:

    Hangi kafa ile İran kadınlarını güzel buluyorlar anlamıyorum. Bir adım kötüsü Suriyelilerle evlenenler. Artık nasıl bir yokluksa.