Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Işıltılı göz makyajı deyince aklınıza hemen düğün makyajları gelmesin. Çünkü aslında doğru ürün, doğru ürün rengi ve doğru pigmentasyon ile gündüz makyajı içinde ışıltılı göz makyajı kullanabilirsiniz. Üstelik bu ışıltılı göz makyajı göz çevrenize aydınlık vereceği için daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Gündüz İçin Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gündüz için ışıltılı bir göz makyajı yapmak isterseniz çok sakin ve de sade renkler kullanmanız gerekecektir. Aynı zamanda kullanacağınız ürünün içerisinde simler değil kendiliğinden üründe bulunan pigment ışıltılara sahip ürünleri tercih etmelisiniz. Çünkü güneş vurduğu zaman disko topu gibi parlamak istemezsiniz. Güneş yüzünüze vurduğu zaman sedefli ve kibar bir çekicilik ile parlamak ve aydınlık görünmek istersiniz. Eğer doğru pırıltıyı yakalarsanız sizi olduğunuzdan en az 3 yaş daha genç ve sağlık gösterecektir ışıltılı göz makyajı. Renk olarak inci beyazı, sedefli beyaz, çok açık gri ve nüde tonlarını tercih etmeniz gündüz makyajı için daha iyi olacaktır.

Gece İçin Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Gece için ışıltılı göz makyajı kullanmak isterseniz daha cömert davranabilirsiniz. Pigmentasyonu daha yoğun, pırıltıları daha belirgin ve daha koyu renkleri bu makyajda seçebilirsiniz. Ancak göz kapağınız çok darsa açık renklerden yine de şaşmayın derim. Açık renk parıltılı bir far sürüp ardından siyah ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Ancak göz kapağınız geniş ise pırıltılı farlar ile dilerseniz dumanlı göz makyajı yapabilir, dilerseniz de yoğun ve ışıltılı bir renk ile tüm göz kapağınızı boyayabilirsiniz. Burada tercih tamamen size, zevkinize ve gideceğiniz yer ile giyeceğiniz kıyafete kalmış durumda olacak. Durumu iyi yönlendirmeniz gerekmektedir. Eğer gideceğiniz yer şık bir akşam yemeği ise çok ışıldayan simli farlar ortama pek uygun olmayabilir. Fakat gece eğlenmesine gidiyorsanız dileğiniz gibi yüksek pigmentasyonlu farlar kullanabilirsiniz. Asla sırıtmayacaktır gözünüzde.

Işıltılı Göz makyajında Kullanılacak Ürünler

Işıltılı göz makyajında yapacağınız makyajın durumuna göre, pigment far, ışıltılı far, simli far, simli kalem ya da jel yapıdaki farlardan bir tanesini kullanabilirsiniz. Bu tamamen makyajı nasıl yapmak istediğiniz ile ilgili bir durum. En ağır ve en çok parlayacak olanlar ilk sıradaki pigment farlardır. Adeta bir sim gibi görünürler gözünüzde. En hafifi olanı ise jel farlardır. Jel farların içerisindeki ışıltı metalik bir ışıltıdır ve çok doğal görünmektedir. Bu nedenle eğer tercihiniz jel farlardan yana olursa gündüz bile istediğiniz rahatlıkta kullanabilrisiniz. Aynı zamanda içerisinde ışıltılar barından göz kalemleri ve maskaralarda olduğunu unutmayın.

Işıltılı Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilecek Noktalar

Işıltılı göz makyajı yaparken en çok dikkat etmeniz gereken nokta gideceğiniz yere uygun şekilde parlamaktır. Bu nedenle aldığınız ışıltılı ürünü kullanmadan önce hem gündüz hem de gece kolunuzda deneyin ve farklı ışıklarda nasıl parladığına ve nasıl göründüğüne bakın. Hatta mümkünse flaşlı olarak fotoğrafını çekin.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.