İstenmeyen Tüyler için Zerdeçal Kürü

Bilhassa bayanlar için büyük sorun olan istenmeyen tüyler, gerekli müdahale yapılmazsa sürekli meşgul eden bir sorundur. Devamlı epilasyon, ağda ya da lazer sorunu yaşamak istemeyen bayanlar için doğal yöntemlerle tüylerden kurtulmak da mümkündür.

Birbirinden farklı pek çok kür uygulansa da ne yazık ki çoğundan olumlu dönüt alınamamaktadır. Bunun için özellikle doğru kürü bulmanız, uygulamanız önem taşımaktadır. Denenmiş ve olumlu sonuç alınmış kürlerden en sağlıklısı ise zerdeçal kürüdür. İstenmeyen tüylerle mücadelede en pratik ve kullanışlı kür olduğu için pek çok bayan tarafından tercih edilmektedir.

Yalnız başına oldukça besleyici olan zerdeçal, hazırlanan kürde birkaç ürünle daha birleşip sağlıklı bir karışım halini almaktadır.

Zerdeçal Kürü için Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

Zerdeçal kürü için; zerdeçal, süt ya da su yeterli olmaktadır. Yeterli miktarda zerdeçalı aktarlardan rahatlıkla bulabilirsiniz. Kürü hazırlarken süt ya da su kararsızlığı yaşarsanız sütü kullanmaya özen göstermelisiniz. Süt, cildin nem dengesini koruyan beslenmesini sağlayan bir besindir. Bu nedenle cildin neresine uygularsanız uygulayın olumlu dönüt alırsınız. Bunun yanında süte alerjisi olan kişilerin, kürde süt kullanmaları oldukça sakıncalı olacaktır. Bu nedenle suyu tercih etmeleri daha sağlıklıdır.

İstenmeyen Tüyler için Zerdeçal Kürü Nasıl Hazırlanmalıdır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için gerekli olan zerdeçal kürünü hazırlamak oldukça pratiktir. Aktardan temin ettiğiniz 3 kaşık zerdeçal tozunu bir kâsenin içine alın. Daha sonra üzerine 2,5 yemek kaşığı süt ilave edin. Sütün miktarını karışıma göre belirlemeniz gerekmektedir. Karışım harmanlandığında macun kıvamında olmalıdır. Buna bakarak miktarlar üzerinde herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz.

Karışımda süt ya da su oranı aynı ölçektedir. Her ikisini de yalnızca macun kıvamına kadar kullanmalısınız.

İstenmeyen Tüyler için Zerdeçal Kürü Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız kürü nerede uygulayacağınız oldukça önemlidir. Öncelikle karışımın size zarar verip vermediğini, alerjik reaksiyona neden olup olmadığını anlayabilmek için küçük bir bölgede deneyebilirsiniz. Bilhassa yüz ve bikini bölgesi, karışımı en son uyguladığınız yerler olmalıdır. Kol altınızda ya da bacaklarınızda uygulayıp yan etki oluşturmadığını gördüğünüzde rahatlıkla tüm vücudunuza sürebilirsiniz.

Hazırladığınız macunu yüzeye elinizle ya da tahta bir çubukla sürebilirsiniz. Güzelce dağıttıktan sonra yaklaşık yarım saat bekletmelisiniz. Daha sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

İstenmeyen Tüyler için Zerdeçal Kürü Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Tüylerinizden kurtulmak için zerdeçal kürünü tercih ettiyseniz sabırlı olmak zorundasınız. Yaptığınız epilasyonlar gibi hemen tüysüz kalmanızı sağlayacak bir kür değildir. Bu nedenle kürü, ısrar ve azimle yapmaya özen göstermelisiniz.

Günde bir kez uygulayacağınız bu karışımı, haftada 3 kez yapabilirsiniz. Bu şekilde düzenli uygulandığında yaklaşık 1 ayda olumlu sonuç almaya başlayacaksınız. Tamamen kurtulmanız ise en az 5-6 ayınızı alacaktır.

İstenmeyen Tüyler için Zerdeçal Kürü Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Tüylerden kurtulmak için zerdeçal kullananlar her şeyden önce epilasyon yapmalıdır. Epilasyon yapıp gözenekler açıldığında kürü uygularsanız daha kısa sürede dönüt alırsınız. Kıl köklerini zayıflatan bu karışım, bir süre sonra tamamen güçsüz kalmalarına neden olmaktadır. Sonrasında istediğiniz gibi tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Zerdeçal kürünün en büyük avantajı, deriyi beslemesidir. Tüylerden kurtulmak için kullanılan hemen her ürün cildi tahriş eden, olumsuz etki bırakan içeriğe sahiptir. Doğal yöntemlerle tüyleri sonlandırmak daha sağlıklı ve etkili olmaktadır. Bu nedenle düzenli şekilde uyguladığınızda zerdeçal ve süt sayesinde sağlığınız bozulmadan tüylerden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Hem süt hem de zerdeçalın ayrı ayrı cildi beslemesi, kürün zarar vermeden istediğinizi gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Hazin dedi ki:

    Ben Zencefili yüz tüyleri için kullandım ve çok faydasını gördüm ama ablamda alerjiye neden oldu. Lütfen kullanmadan önce test etmeyi unutmayın.

  2. Hangül Özbey dedi ki:

    Ben daha önce zerdeçal ve süt kürünü dudak üstü tüylerim için kullandım. Düzenli kullanınca tüylerde büyük ölçüde bir azalma gördüm.

  3. Rumeysa dedi ki:

    Bazı yerlerde yüzünüzdeki tüyleri alıp zerdeçal kürünü uygulayın diyor bazı yerlerde alın diye bir şey demiyor hangisi doğru sizce?