İstenmeyen Tüyler Ponza Taşı İle Yok Edilir Mi?

Paylaş

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak özellikle kadınların en büyük isteklerinden biridir. Bunun için de uygulanan pek çok yöntem vardır: Epilasyon, tüy dökücü kremler ve doğal yöntemler en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma

Ponza taşı ile tüylerden kurtulmak için ihtiyacınız olan gereçler su, doğal sabun ve ponza taşıdır. Ponza taşı aktarlardan, eczanelerden ve kozmetik ürün satılan mağazalardan çok küçük bir bütçeyle temin edilebilir.

İlk olarak uygulanacak bölge ılık su ve sabunla yıkanıp temizlenmelidir, istenirse duş sonrası da bu işlem yapılabilir. Duş sonrası yapılan işlem daha verimli sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır. Temizleme işleminden sonra yıkanıp temizlenen bölge ponza taşıyla kılların çıkış yönüne ters yönde masaj yapmak suretiyle 5 dakika kadar uygulanır.

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Yöntemi Ne Kadar Sürede Etki Etmektedir?

Ponza taşı yardımı ile bu uygulama 20 gün ile 1 ay kadar her gün devam ettirilmelidir. Kılların yapısına göre bu süre değişebilir. Yöntemin tüm vücuda uygulanmasında sakınca yoktur, elde ve yüzde dahi uygulanabilmektedir.

Ponza taşı ile yapılan tüy dökme işlemi ekonomik olduğu kadar aynı zamanda acı vermeyen bir işlemdir, kadınlar özellikle kol ve bacak bölgesindeki kıllardan bu sayede düşük bir bütçeyle kurtulabilir ve ölü derilere de veda edebilirler. Ölü derilerden arınan vücutla taze, sağlıklı ve yumuşacık bir cilde sahip olunmaktadır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

  1. Nurcan dedi ki:

    Ben kullanıyorum ponza taşını. Batıklar için de çok iyi ama cildiniz çok hassassa dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir