İstenmeyen Tüyler Ponza Taşı İle Yok Edilir Mi?

İstenmeyen tüyler için ponza taşı kullanımı son dönemlerde çok daha sık bir hal aldı. Özellikle kadınlar için büyük bir problem olan istenmeyen tüyler, birbirinden farklı pek çok yöntemle son bulabilir.

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak genç yaşlı pek çok kadının en büyük isteklerinden biridir. Bunun için de uygulanan pek çok yöntem vardır: Epilasyon, tüy dökücü kremler ve doğal yöntemler en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır.

Lazer epilasyondan ağdaya kadar birçok yöntem kullanılsa da kadınların büyük çoğunluğu doğal yollarla son vermeyi tercih eder. Ponza taşı da bu noktada değerlendirilebilir.

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma

Ponza taşı ile tüylerden kurtulmak için ihtiyacınız olan gereçler su, doğal sabun ve ponza taşıdır. Yalnızca birkaç malzeme ile vücudunuzda yer alan tüylerden kurtulabilirsiniz.

Tercih edeceğiniz ponza taşının yuvarlak ve tam avuç içine sığacak şekilde olmasına özen gösterebilirsiniz. Kullanımı bu şekilde daha kolay olabilir. Sabununsa tüyleri beslemeyen, kurutma özelliği olan bir sabun olmasına özen gösterebilirsiniz. Bazı sabunlar tüy çıkışını tetiklediği için tavsiye edilmez.

Ponza Taşıyla Tüylerden Nasıl Kurtulunur?

Ponza taşıyla tüylerden kurtulma hedefiniz için ilk olarak uygulanacak bölge ılık su ve sabunla yıkanıp temizlenmelidir. Temizlik esnasında bol köpük kullanmaya, bölgenin gerçek anlamda temiz olduğuna emin olmak önemli. İstenirse duş sonrası da bu işlem yapılabilir.

Duş sonrası yapılan işlem daha verimli sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir çünkü uzun süre sıcak suyun altında kalınca gözenekler çok daha kolay açılır.

Ponza Taşıyla Tüylerden Kurtulanlar

Ponza Taşıyla Tüylerden Kurtulanlar

Temizleme işleminden sonra yıkanıp temizlenen bölge ponza taşıyla kılların çıkış yönüne ters yönde masaj yapmak suretiyle 5 dakika kadar uygulanır. 5 dakika boyunca bu işlemi uygulamak cildin tüylerden kurtulmasına yardım edebilir.

Ponza Taşıyla Tüylerden Kurtulmak Nasıl Mümkün Olabilir?

Ponza taşıyla tüy dökme işlemi aslında son derece basit. Cilde uygulanan ponza taşı cildi ve tüy kökünü kurutuyor sonrasında tüyler çıkma yönlerinin tersine doğru masaj yoluyla dökülmeye başlıyor.

Süreklilik gösteren bu durum istenen sonucu almayı sağlıyor çünkü uzama yönünün aksine hareket etmek, tüylerde dökülmeyi sağlıyor. Aynı düzen ve ısrarla ters yöne masaj yapabilmenin tek yolu ponza taşı olduğu için ponza taşını bu amaçla kullanmak çok büyük yarar sağlayabilir.

Ponza Taşı İle Tüylerden Kurtulma Yöntemi Ne Kadar Sürede Etki Etmektedir?

Ponza taşı yardımı ile bu uygulama 20 gün ile 1 ay kadar her gün devam ettirilmelidir. Kılların yapısına göre bu süre değişebilir.  Birçok kişi 15 gün içerisinde sonuç almaya başladığını ve tüylerinde gözle görülebilir bir değişim meydana geldiğini dile getirebilir.

Çevrenizde bu yöntemi uygulayan kişilere sorduğunuzda ponza taşıyla 1 ay içerisinde tüylerinden kurtulduğunu dile getirebilir. Çevrenizdekilerin pozitif yorumları sonrasında sizin de ponza taşına bakışınız ciddi anlamda değişebilir.

Tüylerden Kurtulmak İçin Ponza Taşı Her Yere Kullanılır mı?

Ponza taşıyla tüylerden kurtulma yönteminin tüm vücuda uygulanmasında sakınca yoktur, elde ve yüzde dahi uygulanabilir.

Dikkat edilmesi gereken nokta her yere aynı ponza taşının kullanılmaması olabilir çünkü bikini bölgesi için kullanılan ponza taşı bacaklar için kullanıldığında iyi sonuç vermez.

Bacaklar, kol altı için ayrı bikini bölgesi için ayrı ponza taşı kullandığınızda istediğiniz sonucu alabilirsiniz.  Böylece hem ponza taşlarınız daha uzun ömürlü olur hem de hijyenik açıdan çok daha iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Ponza Taşıyla Tüylerden Kurtulmak Zararlı mı?

Ponza taşı ile yapılan tüy dökme işlemi ekonomik olduğu kadar aynı zamanda acı vermeyen bir işlemdir, kadınlar özellikle kol ve bacak bölgesindeki kıllardan bu sayede düşük bir bütçeyle kurtulabilir ve ölü derilere de veda edebilirler.

Ölü derilerden arınan vücutla taze, sağlıklı ve yumuşacık bir cilde sahip olunmaktadır.

Ponza taşının cilt için hiçbir zararı olmadığı biliniyor. Yapılan araştırmalar sonucunda cilde herhangi bir yan etki yaratmıyor aksine temizlenmesini sağlıyor.

Ölü deriyi arındırırken diğer yandan nem dengesini de koruyan ponza taşı tüylerden kurtulmanızı mümkün kılıyor. İstenmeyen tüylerinizden kurtulurken diğer yandan cildinizi rahatlamanıza da yardımcı oluyor.

Ponza Taşıyla Tüylerden Kurtulmak Mümkün mü?

Ponza taşı selülit için kullanılabildiği gibi istenmeyen tüylerden kurtulmak için de kullanılabilir. Birçok kişi nedense ponza taşının işe yaramayacağına inanıyor ancak uyguladıktan sonra ne kadar işe yaradığı ortaya çıkıyor.

Ponza taşının her şeyden önce kan dolaşımını arttırması dahi istenilen sonucu desteklemektedir. Kan dolaşımı arttıktan sonra metabolizma hızlanmakta ve ters yöne yapılan masaj sayesinde tüyler çıkış sorunu yaşamakta. Tüylerin ters yönüne masaj yapılması, dökülmeleri ve yerine çok daha az çıkması anlamını taşıyor.

Ponza Taşı Nereden Bulunur?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ponza taşı kullanmayı düşünen kişiler yavaş yavaş istedikleri sonuçları elde edebilirler. Tüylerden kurtulmak için siz de ponza taşını kullanmayı düşünürseniz çok uygun fiyata ponza taşı alabilirsiniz.

Ponza taşının en kolay temin edildiği yerler aktarlardır. Aktarlarda çok uygun fiyatlara ponza taşı bulunabilir. Dilediğiniz renkte, boyutta ponza taşı alabilir, tüyleriniz için istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Israrcı şekilde kullandığınızda istediğiniz sonucu almanız çok da zor olmuyor. Bu konuda ponza taşına güvenebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nurcan dedi ki:

    Ben kullanıyorum ponza taşını. Batıklar için de çok iyi ama cildiniz çok hassassa dikkat edin.