Sivilce İçin Karbonat Maskesi Kullanın

Yüz beyazlatmak, cilt lekelerini gidermek ve sivilceleri gidermek için kullanılan karbonat maskesi en etkili sivilce maskeleri arasında yer alır. Bu maskeyi düzenli kullandığınız takdirde kısa süre içerisinde etkisini görebilirsiniz.

Ergenlik dönemi ile başlayan sivilceler hem ergenlik döneminde kâbus haline gelebiliyor hem de ergenlikten sonra da devam ederek kadınları çileden çıkartabiliyor. Sivilcelerden kurtulmak için doğal yollar bazen daha çabuk ve daha az yan etkiye sahip sonuçlar verebiliyor. Bunlardan biri de karbonat maskesi

Karbonat Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Karbonat maskesi tarihi oldukça kolaydır. Öncelikle yüzünüzdeki sivilcelerin çokluğuna göre iki yemek kaşığı ya da dört yemek kaşığı karbonat kullanmanız gerekecektir. Bu miktarı ihtiyacınıza göre arttırıp azaltabilirsiniz. Maskenin ne çok sıvı ne de çok katı olmasını istemediğiniz için kullandığınız karbonat miktarının yarısı kadar da su ekleyip karıştırın. Bu işlem için bir fırça kullanmanız çok iyi olacaktır. Katılık durumuna göre biraz daha su veya biraz daha karbonat ekleyebilirsiniz. Ancak bir maske kıvamı istediğinizi unutmayın.

Karbonat Maskesi Nasıl Uygulanır?

Hazırladığınız karışımı, karıştırmak için kullandığınız fırça yardımı ile ve ya parmak ucunuz ile sadece sivilce üzerine uygulamanız gerekir. Cildinizin diğer yerlerine değmemesine özen gösterin. Çünkü yüksek pH değerine sahip karbonat sağlıklı derinin pH dengesini bozarak cildinizde problemlere yol açabilir. Bu nedenle kaş yaparken göz çıkarmamakta fayda var. Sürdüğünüz karbonatı yaklaşık yarım saat sivilce üzerinde beklettikten sonra ıslak bir pamuk yardımı ile nazikçe temizleyin. Bu maskeyi haftada bir den fazla kez yapmamanız tavsiye edilir.

Diğer sivilce maskelerini incelemek için; https://guzellikmaskeleri.com/tag/sivilce-maskeleri-tarifi/

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sivilce İçin Karbonat Maskesi Kullanın için yorumda bulun

    Sivilce İçin Karbonat Maskesi Kullanın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce İçin Karbonat Maskesi Kullanın için ilk yorumu yapabilirsin.