Kaş Aldıktan Sonra Oluşan Kızarıklık Nasıl Yok Edilir?

Kaşlar insan yüzünde tamamlayıcı olması ve yüze ifade vermesi açısından çok önemlidir. Birçok kişi ince veya kavisli kaşlara sahip olmak için kaş alımı yaptırmaktadır. Kaş alma şekli olarak pek çok yöntem bulunmaktadır. İple, cımbızla, ağdayla veya lazer epilasyonda yapılabilmektedir.

Pek çok kişi kaş alımı sonrası o bölgede oluşan kızarıklıktan rahatsız olmaktadır. Kaş köklerinin kopması esnasında hassas cilt yapısına sahip olanlarda o bölgede tahriş de olabilmektedir.

Kaş alımı sonrası o bölgede oluşan kızarıklıklardan kurtulmak için kaş alınması sonrası yapılacak pratik yöntemler olduğu gibi kaş alımı öncesi de kaş bölgesine yapılacak pratik yöntemler ve önlemler vardır.

Kaş alımı sonrası oluşan kızarıklardan kurtulmak için kaş alımı öncesi veya sonrası yapılabilecek pratik önlemler hassas cildi olan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Kaş Aldıktan Sonra Oluşan Kızarıklıkları Engellemek İçin Kaş Alımı Öncesi Yapılabilecek Pratik Yöntemler

Kaş kılları diğer tüylerden farklı yapısı sebebiyle daha kalın ve serttir. Kökleri kuvvetli olan kaş kılları alınmadan önce yumuşatmakta fayda vardır. Kuru makyaj temizleme petleri ılık suyla ıslatılır.

Kaşların üzerine konularak 10 dakika kadar bekletilir. Ilık su ile yumuşayan sert kaş kılları daha kolay alınabileceği için hem acıyı azaltacak hem de sonrasında kızarıklık oluşmasını önleyecektir.

Kaş aldıktan sonra oluşan kızarıklıklar engellemede etkili yöntemlerden biri de kaşları almadan önce tonikle ilgili bölgeyi silerek temizlemektir. Cildin rahatlamasına yardımcı olan tonik kaş alımı sonrası kızarıklığının oluşmasını engellemeye yardımcı olmaktadır.

Kaş Aldıktan Sonra Oluşan Kızarıklıkları Engellemek İçin Kaş Alımı Sonrası Yapılabilecek Pratik Yöntemler

Kaş alımı sonrası ciltte oluşan kızarıkları gidermek için kızaran o bölgeye sır ağda sonrası sürülen sakinleştirici yağlardan veya ürünlerden sürmek cildi sakinleştirir ve kızarıkları giderir.

Kaş alımı sonrası oluşan kızarıklıklar gidermek için yapılan yöntemlerden biri de o bölgeyi nemlendirici krem veya yara ve darbelere karşı sürülen bebek kremlerinden sürülmesidir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sedef dedi ki:

    Bıyık aldırdıktan sonra kızarıklık nasıl geçer diyenler menekşe yağı kullansın. Hem mis gibi kokuyor hem iz kalmıyor. Kararmanın da önüne geçiyor.

  2. Ömer dedi ki:

    Abi Bi kere kestim mal gibi sonra da utan Mamak için kesiyor kızları yo çiziliyor rezil olmaktan korkuyor of evdede böyle malzemeden yok nabıyon ya