Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi?

Sivilceleri geçirmek için kükürtlü sabun oldukça etkili bir çözümdür. Sivilceler vücudun neresinde olursa olsun etkili ve doğru bir şekilde kükürtlü sabun kullanımı sonucunda vücut sivilcelerden kurtulur ve yağdan arınır.

Özellikle yağlı ciltlerde vücut yağı yüzünden çıkan sivilceler kükürtlü sabun kullanımı sonrasında yok olur. Peki sivilceler için kükürtlü sabun nasıl kullanılır? Sivilceler kükürtlü sabun kullanımından sonra nasıl geçer?

Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi?

Kükürtlü sabunun insan vücuduna pek çok yararı vardır. Bu yararlardan biri de sivilceleri geçirmesidir. Fakat kükürtlü sabun sadece vücudun yağlı olmasından dolayı oluşan sivilceleri geçirmekte etkilidir. Stresten, hormon bozukluklarından, ergenlikten dolayı oluşan sivilceler için etkili olduğu pek de söylenemez.

Kükürtlü sabun tıkanmış gözenekleri temizleyerek yeni sivilce oluşmaması için de etkilidir. Gözenekleri açmakla da kalmaz sıkılaştırır ve vücudun sivilcesiz ve daha canlı görünmesini sağlar. Aynı zamanda düzenli bir şekilde kullanıldığında kükürtlü sabun sivilceleri yok ettiği gibi sivilce izlerinin zamanla kaybolmasını da sağlar.

Vücut yağından dolayı oluşan sivilceleri kükürtlü sabunla geçirmek için izlenmesi gereken yol çok önemlidir. Aynı zamanda sivilceler hemen geçsin diye aşırı kükürtlü sabun kullanımı da doğru değildir. Her şeyin yararı kadar zararı olduğu gibi kükürtlü sabun da aşırı kullanıldığında zarar verir.

Kükürtlü Sabun Sivilceler İçin Nasıl Kullanılır?

Sivilceler için kükürtlü sabun kullanımı oldukça kolaydır. Eğer yağdan dolayı oluşmuş sivilceler yüzdeyse sabah ve akşam olmak üzere iki kez uygulanmalıdır.

Kükürtlü sabun köpürtülüp elde kalan kısım yüze güzelce yedirilmelidir. Yedirme işlemi tamamlanınca kükürtlü sabun yüzde kuruyana kadar bekletilmedir. Kuruduktan sonra yüz güzelce yıkanmalı ve temiz bir havlu ile kurutulmalıdır.

Eğer yağdan dolayı oluşan sivilceler vücutta ise kişi duşa girdiği zaman kükürtlü sabunu sivilcelerin olduğu bölgeye sürmelidir. Sivilce dışında tüm vücut için kullanımı da uygundur.

Vücuda sürüldükten sonra kükürtlü sabunun vücut yağını emip nemi düzenlemesi için biraz bekletilmelidir. Bu sırada kükürtlü sabun derideki bakterileri de temizleyerek tekrar sivilce oluşumuna da engel olur. Kükürtlü sabun kullanan kişi biraz bekledikten sonra sabundan durulanarak temiz bir havlu yardımı ile kurulanmalıdır.

Eğer yağdan dolayı saç diplerinde sivilceler çıkıyorsa kükürtlü sabun saç dipleri için de etkilidir. Saç biraz ıslatıldıktan sonra kükürtlü sabun saçta köpürtülür. Saç diplerine masaj yapar gibi bir süre bekletilir. Üç, beş dakika arası bekledikten sonra aynı şekilde saç diplerine masaj yapılarak durulama işlemi gerçekleşir.

Temiz bir havlu ile saçlar toplanır. Kükürtlü sabun saç diplerindeki sivilceleri geçireceği gibi aynı zamanda saçların yağlanması da engel olarak tekrar sivilce oluşumunu engeller.

Kükürtlü Sabun Sivilceler İçin Aşırı Kullanılırsa Ne Olur?

  • Kükürtlü sabun sivilcelerden kurtulmak için kullanılıyorsa ve çok fazla kullanılmışsa kullanılan bölgeyi tahriş edebilir.
  • Sivilceleri yok etmek için kükürtlü sabun aşırı kullanılırsa kullanılan bölgede kızarıklıklara ve kaşıntıya sebep olabilir.
  • Kükürtlü sabun elde köpürtülmeden direkt olarak yüzde ve vücutta kullanılmamalıdır. Sert bir yapıya sahip olduğu için vücudu tahriş eder.
  • Kükürtlü sabun özellikle saç diplerindeki sivilceler için aşırı kullanılırsa saç diplerinden deri dökülmelerine, saçın yıpranmasına sebep olur. Aynı zamanda saç diplerinde kaşıntıya yol açar ve yanma hissine sebep olur.
  • Eğer kükürtlü sabun kullanmak isteyen kişinin cildi kuru bir ciltse ve sivilce oluşumu yağlı bir cilde sahip olduğu için değilse kükürtlü sabun kullanmamalıdır. Çünkü kuru cilt sahibi kişi, yağlı cilde sahip olan kişilerin aşırı kullanım sonucunda yaşadığı olumsuzlukları, tek kullanımda yaşayabilir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi? Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi? için yorumda bulun

    Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kükürtlü Sabun Sivilceleri Geçirir Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.