Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler

Son yıllarda özellikle kadınların tercih ettiği lazer epilasyon nedir, hangi yöntemlerle uygulanır, zararları var mıdır, hangi bölgelere uygulanır ve kimler tercih edebilir gibi sorulara bu yazı da cevap bulacaksınız. İşte lazer epilasyon hakkında tüm merak edilenler…

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüyleri yok etmek amaçlı, lazer ışınlarının çeşitli dalga boylarında kıl köklerine uygulanarak, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından bu ışınların emilip ısıya dönüştürülerek kıl köklerinin yakılarak yok edilmesi işlemidir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Gelişen teknolojiyle birlikte her geçen gün lazer epilasyon alanında yeni yöntemler ve cihazlar geliştirilmektedir. Bunlardan en sık kullanılanı Alexandrite lazer, Diod lazer, Ruby lazer, NdYag lazer ve iğneli epilasyon yöntemleridir. Uygulanılacak kişinin ten rengi ve kıl köklerinin durumuna göre uygun olan yöntemlerden biri seçilmelidir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Özellikle tercih edilen bölgelerin başında bacaklar gelse de koltukaltı, genital bölge, kol, çene, elmacık kemikleri, sırt, göğüs bölgeleri ve göbek üzerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Artık en hızlı şekilde istanbul escort bayanlarına ulaşıp, randevu alabilirsiniz. Kısacası gözkapakları haricinde istenilen bölgeye uygulanabilir.

Kimlere Lazer Epilasyon Uygulanabilir?

15 yaşını geçmiş kız ve erkeklerde artık lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Fakat özellikle ergenlik döneminde uygulanan epilasyonlarda daha geç sonuç alınmakta ve değişen hormonların etkisiyle tekrar kıl köklerinde canlanma görülebilmektedir. Bu yüzden ergenlik döneminde iseniz lazer epilasyonu bir süre ertelemek sizin için faydalı olacaktır.

15 yaşından küçük, hamile, güneşlenmiş, gri ve beyaz saçlı, pigmentasyon bozukluğu olan ve ışığa karşı cildi hassaslaştıran ilaç kullanan kişilerde lazer epilasyon uygulanmamalıdır.

Lazer Epilasyonun Zararları Var Mıdır?

Lazer epilasyon uygulaması; bu işin eğitimini almış kişi tarafından, uygun merkezlerde ve uygun tekniklerle uygulandığı takdirde zarar vermemektedir. Çünkü lazer ışınları kıl köklerinizin bulunduğu tabakaya kadar ulaşabilmekte ve daha derinlere inememektedir. Lazer epilasyon sonrası sadece hafif kızarıklık ve yanma hissedebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler için yorumda bulun

    Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler için ilk yorumu yapabilirsin.