Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır?

Limon tuzuyla ağda nasıl yapılır sorusu sık sorulan, merak edilen sorulardan biridir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birbirinden farklı pek çok yöntem keşfedebilirsiniz. Epilasyon, çam ağdası, lazer gibi pek çok temizlik tekniğini deneyebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz yöntem evde hazırlayabileceğiniz bir şey ise limon tuzuyla yapılan ağdayı tercih edebilirsiniz.

Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır?

Ev yapımı limon tuzlu ağda hazırlamak isterseniz yapmanız gereken ilk şey 200 gram toz şeker ile 250 ml suyu karıştırmaktır. Şeker eriyene dek karıştırdıktan sonra karışımı yaklaşık 9 dakika boyunca kaynatın.

Sonrasında bir çay kaşığının yarısı kadar limon tuzunu karışımın üzerine ekleyin. Başlangıç için az gibi görünse de karıştırdıkça koyulaştığını fark edebilirsiniz. Yapmanız gereken karıştırmayı ağda kıvamına gelene dek sürdürmektir.

Limon Tuzlu Ağda Kullanıma Nasıl Hazırlanır?

Limon tuzu ile hazırlamış olduğunuz ağdanızı dikkatli şekilde incelemelisiniz. Tam olarak ağda kıvamını almadan asla karıştırmayı bırakmamalısınız.

Ağda kıvamını aldıktan hemen sonra daha önce temizlemiş olduğunuz ıslak bir mermerin üzerinde yaymalısınız. Tüm ağdayı rahatlıkla yayabilirsiniz. Sonrasında elinizi ıslattıktan sonra ağdayı devamlı çekip bırakmalısınız.

Farklı noktalarından çekip bıraktığınızda ağda istenilen sakız kıvamına gelecektir. O kıvama gelmeden bırakmanız katılaşmasına neden olabilir. Bu nedenle dikkatlice her noktasından çekip bırakmaya gayret etmelisiniz. Bu şekilde toplam 5 dakika içinde kullanılabilir bir hale gelecektir.

Limon Tuzlu Ağda Nasıl Kullanılır?

Limon tuzu ile hazırlamış olduğunuz ağdayı uygulamak istediğiniz bölgeye göre elinize almalısınız. Avuç içiniz kadar aldıktan sonra yavaş yavaş esneterek kıvamını istediğiniz gibi ayarlamalısınız. Sonrasında uygulamak istediğiniz yere biraz uzatarak yapıştırmalısınız.

Ağdanın ince olması işlemi kolaylaştıracağı için istediğiniz gibi inceltebilirsiniz. Sonrasında tüylerin ters olduğu yöne doğru ister yavaşça ister hızlıca çekmelisiniz.

Limon tuzlu ağda yapışkan olduğu için uygulanan bölgenin hassasiyetine göre çekme kuvveti uygulamanız gerekmektedir.

Bacaklar için sert çekişler herhangi bir sorun yaratmazken kol altı gibi hassas noktalardan çekerken daha dikkatli olmanız gerekecektir. Aksi halde yapışıp çektikten sonra kızararak, morararak bölgeyi tahriş edebilmektedir. Bu nedenle yavaşça çekmek daha sağlıklıdır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır? Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Limon Tuzuyla Ağda Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.