Limon Yağı Nerelerde Kullanılır?

Limon yağı nelerde kullanılır sorusunun yanıtını merak edenlerin sayısı, limon yağının kullanım alanları genişledikçe çoğalmıştır.

Limon yağı çok farklı alanlar için kullanılmaktadır ama son dönemde çoğunlukla güzellik ve bakım amacıyla kullanım alanları artmıştır.

Limon yağı cilt lekelerini geçirmek konusunda başarılıdır. Dolayısıyla limon yağı yüze nasıl kullanılır merak edilmektedir.

Limon yağı ayrıca diş bakımında etkili olmaktadır. Limon yağı ile zayıflamak konusunda başarılı olanlar da olmuştur.  Limon yağının nereden bulunabileceği de merak konusudur.

Limon yağını evde kendiniz yapabilir ya da aktarlardan temin edebilirsiniz. Limon yağı nasıl yapılır merak ediyorsanız; 5 adet limonu iyice yıkadıktan sonra kabuklarını rendelemeniz gerekiyor.

Rendelenen kabuklar biraz ısıtılmış zeytinyağı ile karıştırılmalıdır. Karışım 5 saat boyunca dinlendirilir. Ardından da tülbent yardımıyla süzülür.

Limon yağı kullananların büyük çoğunluğu karışımı kendileri hazırlamaktadır.

Limon Yağı Yüze Nasıl Uygulanır?

Limon içeriğindeki sitrik asit sayesinde ten renginde açılma sağlamaktadır. Ayrıca C vitamini, antioksidan içerikleri ile sivilce oluşumunu da engellemektedir.

Ciltteki kolajen üretimini artıran limon sayesinde cilt esneklik kazanır. Limon yağının cilt sarkmasının önüne geçtiği, erken yaşlanmayı önlediği de bilinmektedir.

Limon yağının ciltte kullanımını doğru yaparsanız; cildinizdeki olumlu değişmeleri görebilirsiniz. Küçük bir kabın içine 3 damla limon yağı damlatın.

Ardından kabın içine 10 damla Hindistan cevizi yağı ilave edin ve iyice karıştırın.

Karışımı yüzünüze sürmeden önce ılık su ile cildinizi temizleyin. Ardından karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika kurumasını bekleyin. Süre tamamlanınca cildinizi iyice durulayın.

Limon Yağı Diş Bakımı için Nasıl Uygulanır?

Dişlerin bembeyaz görünmesi, güzellik bütününün önemli bir parçasıdır. Diş bakımı, kişisel bakımında önemli parçalarındandır. Dişlerin temizlenmesi, ağız kokusunun önlenmesi için limon yağı kullanabilirsiniz.

Limon yağını, Hindistan cevizi ve karbonat ile iyice karıştırarak macun kıvamı elde edin. Diş fırçanıza karışımdan biraz koyarak dişlerinizi hafifçe, 1-2 dakika fırçalayın. Karışımı yutmadan çalkalayıp tükürün.

Limon Yağı Cilt Lekeleri için Nasıl Kullanılır?

Cilt lekeleri için limon yağını düzenli olarak kullanabilirsiniz. Cilt lekeleri için jojoba yağı içine limon yağı damlatmanız gerekmektedir. 3 damla jojoba yağına, 1 damla limon yağı ekleyebilirsiniz.

Kulak çöpü yardımıyla sadece leke olan bölgelere karışımı sürmeniz yeterli olacaktır.

Uygulamayı her gün bir kez yapmanız yeterlidir. Karışımı sürdükten sonra bir süre yüzünüzü yıkamamanız yeterlidir.

Limon Yağı Cildin Sorunlu Bölgelerine Nasıl Kullanılır?

Limon yağı lavanta yağı ile karıştırılırsa antiseptik özelliği ile sorunlu bölgeleri rahatlatacaktır.

Bir kase suyun içine lavanta ve limon yağlarını damlattıktan sonra temiz bir bezle ciltte sorunlu bölgeye 15 dakika boyunca kompres yapabilirsiniz.

Limon Yağı Cildi Parlaklaştırmak için Nasıl Kullanılır?

Cildinizin daha parlak durmasını istiyorsanız; günlük bakımınızda kullandığınız yüz temizleme ürününüzün içine bir damla limon yağı ilave edebilirsiniz.

Elinize yüz temizleme jelinden yeterli miktarda aldıktan sonra bir damla limon yağını damlatın ve yüzünü bu karışımla temizleyin.

Limon Yağı Dudak Bakımı için Nasıl Kullanılır?

Limon yağı içerisinde polifenol isimli bir, anti-viral madde bulunmaktadır. Limon yağı dudak bakım balmı olarak kullanılırsa uçuk tedavisinde bile başarılı olabilir.

Uçuk çıkacağı fark edildiği zaman bölgeye bir damla limon yağı damlatırsanız; uçuğun engellenmesi bile mümkündür.

Limon Yağı Kararmalar için Nasıl Kullanılır?

Vücudunuzda belli bölgelerde sertleşme ve kararma varsa limon yağı faydalı olmaktadır. Limon yağının kararmalarda faydalı olabilmesi için gliserin ile birlikte kullanılması gerekmektedir.

Gliserin içine birkaç damla limon yağı eklerseniz ve karışımı her sabah sorunlu bölgeye uygularsanız; kısa sürede faydalı olduğunu görebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Limon Yağı Nerelerde Kullanılır? Limon Yağı Nerelerde Kullanılır? için yorumda bulun

    Limon Yağı Nerelerde Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Limon Yağı Nerelerde Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.