Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Etken maddesi centalla sictia bitkisi olan Madecassol kreminin, birinci ve ikinci derece yanıklar için kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Çoğunlukla ciltte meydana gelen yatak yaraları, yırtıklar ya da çatlaklar için uygulanmaktadır.

Eczane ürünü olan Madecassol ne açıdan bakılırsa bakılsın ilaçtır. Bu nedenle sıradan bir kozmetik ürünü gibi alınıp kullanılması oldukça sakıncalıdır. Cildinizde meydana gelen sorunlar için Madecaassol tercih etmek isterseniz önce cilt uzmanınıza görünmeniz gerekmektedir. Onay aldıktan sonra dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Trend kremlerden biri olan Madecassol bilinçli kullanıldığında ciltte büyük değişiklikler yaratmaktadır. Kusurlarınızdan kurtulmanızı, cildinizde yeniden sağlığı yakalamanızı kolaylaştırmaktadır.

Uçuk Yaraları için Madecassol Kullanımı

Dudakların en büyük problemlerinden biri olan uçuk, vücutta bulunan virüs nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında kişinin stres ve korkusu da uçuk çıkarması üzerinde etkili olmaktadır. Uçuk yaralarının üzerine pek çok ilaç uygulayabilirsiniz. Önemli olan uçuğu geçirmesi değil iziyle beraber ortadan kaldırmasıdır. Ne yazık ki pek çok uçuk ilacı bunu sağlayamamaktadır.

Denenen ve faydası görülen kremlerden bir tanesi Madecassol’dur. İlaç, dudak üzerinde ortaya çıkan uçuklar için en ideal onarıcılar arasında yer almaktadır. İçeriğinde bulunan onarıcı öz, uçuğu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Üstelik izini de yok etmesi uzun sürmemektedir. Madecassol’u uçuk için kullanırsanız fazladan iki gün daha kullanın, bu şekilde oluşacak tekrarın da önüne geçmiş olursunuz.

Yaralar için Madecassol Kullanımı

Ciltte farklı nedenlerle oluşan yaraların doktor muayenesi ile gözden geçirilmesi gerekmektedir. Pek çok doktorun 1.ve 2. derece yanıklar, yaralar için Madecassol önerdiği bilinmektedir. Bağ dokunun kendini bir an önce yenilemesi ve cildin eski haline gelebilmesi için Madecassol oldukça etkili bir kremdir. Besleyici ve onarıcı içeriği ile yaraların aktif görünümüne son veren krem aynı zamanda kısa sürede sönmelerini sağlamaktadır. Sönen yaralar bir süre sonra tamamen ortadan kalkmaktadır. Yaralarınız yeni oluştuysa kabuk bağlamasını beklemelisiniz. Daha sonra merhemi kullanabilir, kısa süre sonra tamamen silinmesini sağlayabilirsiniz.

Yanık İzleri için Madecassol Kullanımı

Bir süre önce farklı nedenle yanığınız olduysa ve iz kalması gibi bir sorunla karşılaştıysanız yapmanız gereken Madecassol kullanmaktır. Yanık izlerini birkaç hafta içinde tamamen ortadan kaldıran krem aynı zamanda kısa süre içerisinde eski halinize kavuşmanızı da kolaylaştırmaktadır.

Kremi yanık lekelerinin üzerine uygularken olabildiğince ince tabaka halinde kullanmaya dikkat etmelisiniz. Ne kadar ince olursa o kadar kolay emilim gerçekleşecektir. Gün içinde 1 kez sürmeniz yanık lekeleriniz için yeterli olacaktır.

Vücut Çatlakları için Madecassol Kullanımı

Vücutta zaman zaman fazla kilo alıp vermek nedeniyle yırtılmalar olabilmektedir. Özellikle basen, kalça ve göbek bölgesinde görülen bu çatlakların erken fark edilmesi önemlidir. Çatlaklarınızı ne kadar erken fark edip müdahale ederseniz o kadar kolay iyileştirebilirsiniz. Yırtılma ya da çatlaklar için doktor önerisi olan kremlerden biri de Madecassol’dur. Krem, ameliyatlar nedeniyle oluşan çatlakları, kilolar nedeniyle oluşabilen yırtılmaları tedavi etme özelliğine sahiptir.

Çatlak sorununun sık görüldüğü bir başka durum ise hamileliktir. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren çatlak konusunda önlem almanız gerekmektedir. Çünkü karnınız büyüdükçe yırtılmalar da baş gösterecektir. Doktorunuza danıştıktan sonra çatlaklar için Madecassol kullanabilirsiniz.

Çatlak sorunu için kremin uzun sürede çözüm ürettiğini unutmamalısınız. Yaklaşık 1-1,5 yıl içerisinde tüm çatlaklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Göğüs Ucu Yaraları için Madecassol Kullanımı

Doğum sonrasında bebeklerin annelerini emmeleri nedeniyle bir süre sonra yaralanmalar oluşabilmektedir. Vücudun bu duruma adapte olabilmesi için göğüs uçlarının yumuşatılması ve tedavi edilmesi önemlidir. Aksi halde her emzirme anı, anne için işkence gibi geçecektir. Bu sorun için pek çok uzmanın tavsiyesi Madecassol olmaktadır. Madecassol, kullanımı gereği yaraları iyileştirmek, derinin kendisine gelmesini sağlamak için üretilmektedir.

Her gün yalnızca 1 kez Madecassol kullanmanız yeterli olacaktır. Göğüs uçlarınıza uygulamalı daha sonra güzelce dağıtmalısınız. Dağıtma işlemi sona erdikten sonra kurumasını beklemelisiniz.

Bebeğini emzirecek olanlar için kremi doğru şekilde kullanmak oldukça önemlidir. Bebeğinizi emzirmeden önce göğüs uçlarınızı muhakkak yıkamalısınız. Havlu ya da peçete ile kurutup daha sonra emzirebilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Madecassol Kullanımı

Madecassol, keyfi olarak her sivilce lekesi için kullanılabilecek bir ilaç değildir. Bu nedenle sivilce lekesi olarak gördüğünüz her lekeye uygulamanız doğru değildir. Doktorunuza danıştıktan sonra Madecassol kullanabilir, lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Sivilce Lekelerine Kesin Çözümler

Önce kırmızı daha sonra mor ve kahverengi olan sivilce lekeleri herhangi bir müdahale yapılmazsa uzun süre kalıcı olmakta, ciltte çukurlaşmaya sebebiyet vermektedir. Bu süreçte Madecassol kullanan kişiler günde 2 kez, sabah ve gece olmak üzere merhemi kullanabilirler. Merhem, sivilceler üzerine ince tabaka halinde uygulanmalıdır. Düzenli olarak her gün sürülmesi önemlidir.

El-Ayak Çatlakları için Madecassol Kullanımı

Hava değişiminin sebep olduğu çatlaklar için Madecassol kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında görülen el çatlakları kısa sürede yayılmakta, acı verici bir hal almaktadır. Buna engel olmak için günde iki kez kremi düzenli şekilde sürmelisiniz. En geç bir hafta içerisinde tüm çatlakların iyileşmesine fayda sağlayacaktır.

Deri Dökülmesi için Madecassol Kullanımı

Cildinizde kuruluk nedeniyle deri dökülmesi sorununuz varsa düzenli olarak nemlendirici krem kullanmalısınız. Aynı zamanda bol su içmeniz de iyileşmenize yardımcı olacaktır. Bunun yanında yaptığınız her müdahaleye rağmen olumlu sonuç alamadıysanız doktor önerisiyle Madecassol kullanabilirsiniz. Krem, ciltte kuruluk nedeniyle oluşan dökülmeleri tedavi edebilmektedir. İçeriğinde bulunan, besleyici ve onarıcı etken maddesi sayesinde rahatlıkla deri döküntüsünden kurtulabilirsiniz.

Deri döküntüleriniz yara ya da egzama tarzı cilt hastalıkları nedeniyle ortaya çıkıyorsa Madecassol kullanmaktan kaçınmalısınız. Olumlu etkisinden çok zararı olacaktır.

Güneş Lekeleri için Madecassol Kullanımı

Cildi hassas olan kişilerde ortaya çıkan güneş lekeleri, kısa süre içinde yaralara dönüşebilmektedir. Kahverengi olan bu lekeler zaman içinde daha da artarak büyüyebilmektedir. Bu gibi durumlarda lekelerin artmasına izin vermeden Madecassol kullanmanız gerekmektedir. Madecassol, düzenli olarak günde 1 ya da 2 kez uygulanmalıdır. Lekelerin 2 hafta içerisinde renk tonunda açılma olacak daha sonra ise cildiniz tamamen temizlenecektir.

Güneş lekeleriniz çok fazlaysa kremi kullanırken zamana ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Düzenli kullanımda yaklaşık 1-1,5 ay içerisinde olumlu dönüt alabilmeniz mümkün olacaktır.

Buna da Bakabilirsiniz: Güneş Lekelerine Karşı Kullanabileceğiniz En İyi 8 Ürün

Lekeler için Madecassol Kullanımı

Madecassol yalnızca sivilce lekeleri ya da güneş lekeleri için kullanılmaz. Aynı zamanda ameliyat olduktan sonra kalan izler için de onarıcı özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğinden faydalanabilmek için izin muhakkak doktora gösterilmesi gerekmektedir.

Düzenli olarak kullandığınız takdirde ameliyat izinizin sönükleştiğini fark edebilirsiniz. Daha sonrasında rahatlıkla ortadan kalkacaktır. Bu süreçte önemli olan izin derinliğidir. Ne kadar derin bir ameliyat iziniz varsa iyileşmesi de o kadar zaman alır.

Madecassol’un vücudunuzda kabuk bağlamış daha sonra izi kalmış tüm yara izlerine faydası bulunmaktadır. Bu süreçte unutmamanız gereken en önemli nokta asla açık yaraya dokundurmamanız gerektiğidir. Eğer açık yara üzerine uygularsanız ilk kullanım sonrasında su toplamaya gaziantep escort başlayacaktır. Sonrasında patlayan su ile beraber yara çevreye yayılacaktır. Bu bağlamda aktif yara üzerine uygulamak pek de sağlıklı değildir.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslı dedi ki:

    Sivilce lekeleri için bu kremi kullandım.
    Lekeler üzerinde ciddi etkileri oldu.
    %70 civarında geçirdiğini söyleyebilirim.