Makyajla Göz Büyütme Hileleri

İri gözlere sahip olmak doğuştan herkese nasip olmayan bir özellik olsa da usta ellerde yapılan makyaj hileleri büyük ölçüde imdada yetişmektedir. Daha çekici bir makyaj için yüzdeki bir bölümün öne çıkarılması gerektiğinde bu tercih genellikle gözler olmaktadır.

Makyajla gözleri büyük göstermenin hileleri doğru bir şekilde uygulandığında gözlere anlamlı bakışların yüklenmesi de beraberinde getirmektedir. Gözlerin kendine özgü özelliklerinden yararlanmak ve makyaj malzemelerinin doğru seçilmesi gibi detaylar küçük göz makyajının olmazsa olmazları arasındadır.

Makyajla Gözleri Büyük Göstermek Mümkün Mü?

Sürekli gelişen makyaj sektörü güzellik anlamında ortaya şaşırtıcı sonuçların çıkmasına neden olmaktadır. Kadınlar için ise yüzdeki en önemli unsurun gözler olması makyaj yaparken bazı hilelere başvurmalarını kaçınılmaz kılmaktadır.

Gözlere uygulanan makyaj malzemeleri arasında göz kalemi, far ve maskara gibi ürünlerin göz yapısına uygun seçilmesi ve kararında uygulanması gözlerin olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Malzemelerin seçilmesi kadar renk seçimi de oldukça önemlidir. Açık renklerin her zaman ilk seçim olması daha aydınlık gözlere sahip olmayı sağlayacağı için gözler doğrudan daha büyük görünecektir.

Makyajla Gözleri Büyütmenin Yolları

Makyaj yapma konusunda henüz yeni olan bayanların makyajla göz büyütme hileleri gibi ipuçlarını etkili bir şekilde uygulayabilmeleri oldukça zordur. Zaman ve tecrübe gerektiren bir iş olarak dışarı çıkılmayan günlerde bolca deneme yapılması hayran kalınan özelliklerde makyaj yapabilmeyi sağlayacaktır.

Makyaj sırasında ihtiyaç duyulan her bir malzemeyi gözlerin yapısına uygun seçmek ve güzellik uzmanlarının önerdiği şekillerde sürmek küçük yapıdaki gözlerin daha da büyük olmasını sağlar.

Göz Kalemi İle Gözler Nasıl Büyütülür?

Göz makyajına başlarken ele ilk alınan malzemelerden biri olan göz kalemi, gözleri büyütmek için zemini doğru hazırlayabilmenin en önemli unsurudur. Göz kalemini gözlerin alt iç kısımlarına belirgin bir şekilde sürmek ve uygularken de olabildiğince doğal görünebilmesi için renk tonlamasını doğru ayarlayabilmek gerekir.

Gözlerin çerçevesi niteliğinde olan göz kalemini keskin hatlarla uygulamak yerine yumuşak geçişler sağlamak gerekir. Siyah renginin belirgin olmaması da gözlerin ister istemez küçülmesine neden olur.

Rimel İle Gözler Nasıl Büyütülür?

Göz makyajının tamamlandığına işaret eden rimel kullanımı, gözlerin yeteri kadar büyük gösterilmesindeki başrol malzemelerden biridir. Kirpiklerin doğal duracak şekilde kıvrılması ve rimel ile yoğunluk kazandırılması iyi bir rimel kullanımını gerektirmektedir.

Rimel sürerken gözleri daha fazla öne çıkarmak amacıyla birkaç kat sürmek yerine tek seferde kirpiklerin ayrılmasını sağlamak gerekir. Alt kirpiklere de aynı şekilde tek seferde aşağıya doğru kıvrılmalarını sağlamak yeterli olacaktır.

Göz Farı İle Gözler Nasıl Büyütülür?

Göz makyajında hataya en çok neden olan malzemelerin başında göz farı gelmektedir. Makyaja renk katacak özellikte olması nedeniyle cilt rengine ve kıyafete uygun rengin seçilmesi son derece önemli bir yerde olmasına neden olmaktadır.

Dışardan bakıldığında fazlasıyla dikkat çeken bir makyaj için genellikle göz farı kullanımına ağırlık verilmektedir. Makyajın doğallıktan uzak abartılı bir seçim olmasına neden olan göz farı, açık ve natürel renklerin tercih edildiğinde istenilen sonucun alınmasına katkı sağlamaktadır.

Makyajla Göz Büyütme Hilelerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Sıklıkla yapanların bileceği üzere oldukça kapsamlı bir konu olan makyaj, tek bir göz için bile dakikalarca uğraşılmasına neden olmaktadır. Verilen uğraşıya değmesi için ise göz büyütme hilelerini bilmek ve doğru uygulayabilmek gerekir.

Göz makyajında seçilen makyajın özelliğinde gidilecek ortamın özellikleri de büyük önem taşımaktadır. Birden çok tekniği aynı anda uygulamak yerine, kararlı bir şekilde doğallıktan ve göz yapısı için en uygun ürünlerin seçimi yardımcı olacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Makyajla Göz Büyütme Hileleri Makyajla Göz Büyütme Hileleri için yorumda bulun

    Makyajla Göz Büyütme Hileleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Makyajla Göz Büyütme Hileleri için ilk yorumu yapabilirsin.