Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin sırları bakımlı olmaktan geçer. Bakımlı değilseniz kendinizle ilgilenmiyorsanız ne yaparsanız yapın güzel görünemezsiniz.

Özellikle temizlik bu konuda en hassas olunması gereken konulardan biridir. Yeterince temiz olmadığınızda makyajlı da makyajsız da güzel ve bakımlı görünmezsiniz.

Her bayanın arzu ettiği pürüzsüz ve parlak görünen bir yüze sahip olmak için ilk akla gelen makyaj olsa da makyaj yapmadan doğal yollarla da böyle bir cilde sahip olmak mümkün. Bunun için yapılması gereken basit ama etkili yöntemler vardır.

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyajsız güzel görünmenin yollarından ilki parlak, ışıl ışıl ve nemli bir cilde sahip olmaktan geçer. Bunun için vücudun nem dengesini koruma amacıyla bol su tüketmeli, çay kahve tüketimini azaltmalısınız. Bunun yanı sıra dıştan da kaliteli bir nemlendirici ile gün boyu cildiniz nemli tutmalı, kurumasını engellemelisiniz.

Cildin nemli görünmesi, güzelliğin ana etkeni kabul ediliyor. Nem tutmayan cilde sahipseniz günde en az 2,5 litre su tüketmeniz önerilir. Beraberinde her gün sabah ve gece olmak üzere 2 kez nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Nemlendirici kreminizin kaliteli ve doğal olmasına özen gösterdiğinizde aradığınız nemi kolayca yakalayabilirsiniz.

Makyajsız Güzellik İçin Dudak Bakım Sırları

Makyajsız güzellik için dudaklarınızın her zaman nemli, canlı ve pürüzsüz kalmasını sağlayın. Kuru, çatlak ve pul pul dökülen dudaklarınızı nemlendirici veya dudak balmı ile gün boyu nemlendirebilirsiniz.

Nemsiz kalan dudaklar çatlayabilir ve çok kötü bir görüntü ortaya çıkabilir.

Dudaklarına bakım yapmayı düşünen kadınların her biri haftada 1 kez dudak bakım rutini uyguluyor.

makyajsız güzel görünmenin püf noktaları

makyajsız güzel görünmenin püf noktaları

Dudak bakım rutininizde dikkat etmeniz gereken ilk iş peeling oluyor çünkü peelingi doğru uyguladığınızda yepyeni canlı dudaklara sahip oluyorsunuz.

Şeker ve balı karıştırıp haftalık dudak peelinginizi uyguladıktan sonra dudaklarınızı nemlendiriyorsunuz. Sonrasında çok daha dolgun, gösterişli dudaklara sahip oluyorsunuz.

Makyajsız Güzellik İçin Ağız ve Diş Bakım Sırları

Makyaj olmadan nasıl güzel görünebilirim diyorsanız ağız bakımınız da cildiniz kadar önemli oluyor. Bir kadının en büyük süsü gülüşüdür felsefesinden yola çıkarak ağız ve diş bakımı her geçen gün önemini arttırıyor.

Dişlerinizin beyaz ve ışıltılı görünmesini sağladığınızda dudak çevrenizin de yüzünüzün de çok daha güzel göründüğünü fark edebilirsiniz.

Güzel görünmenin yolu güzel gülüşlerden geçer. Bunun için günlük dişler fırçalanmalı, aşırı çay, kahve tüketiminden kaçınılmalı, koyu renkli içecekleri tüketirken pipet kullanılmalıdır.

Belirli aralıklarda diş hekimine başvurup diş bakımınızı yaptırdığınızda dişlerinizin çok daha güzel ve hoş göründüğünü fark edebilirsiniz.

Makyajsız Güzel Görünmek İçin Göz Bakım Sırları

Kirpiklerim nasıl kıvrık durabilir diyorsanız illa ki maskara kullanmak durumunda değilsiniz.

Maskara kullanmak yerine basit kirpik kıvırma aletleri ile kirpiklerinizin doğal haliyle daha kıvrımlı ve ön planda olmasını sağlayabilirsiniz.

Hacimli, kıvrımlı görünen kirpikler sayesinde gözlerinizde farklı bir bakış kendini hissettirebilir.

Güçlü ve güzel bakışlar için etkili kirpikler şarttır dolayısıyla her gün kirpiklerinize badem yağı sürüp kıvırabilirsiniz.

Zeytinyağıyla düzenli olarak bakım yapabilirsiniz Yaptığınız bakımla kirpikleriniz çok daha gür bir hal alacak, bakımlı görünmeye devam edebilecek.

Makyajsız Güzel Görünmek İçin Cilt Bakım Sırları

Cilt bakım sırları dendiği zaman akla gelen ilk unsurlardan biri peeling oluyor. Peelingi doğru şekilde yaptığınızda cildinizin arınmış, temiz, bakımlı ve çok daha iyi görünmesini sağlıyorsunuz.

Cildinizin ölü deri ve kirlerden arındırılıp canlı ve güzel görünmesini sağlamak için evde hazırlanan pratik peelinglerden faydalanabilirsiniz. Haftada 1-2 kez cilt tipine göre uygulanan peelingler makyajsız güzel görünmenin olmazsa olmazlarındandır.

Cilt peelingleri için toz şeker ve balla hazırlana peelingi kullanabilir ya da Türk kahvesi ile limon suyu peelingini deneyebilirsiniz.

Farklı bir şey denemek isterseniz kil ile portakal suyunu arkasından şeker ve karbonatı karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz. Ovdukça dökülen bu peeling cildinizin yepyeni görünmesini sağlayabilir.

Makyajsız Güzellik İçin Maske Tarifleri

Cilt için maske arıyorsanız size iyi gelebilecek, yenilik sağlayacak bir deneyim istiyorsunuz.

Yeşil kil maskesi, karbonat maskesi, yumurta maskesi, salatalık maskesi ve domatesle yapılan özel maske aradığınızı elde etmenizi sağlayabilir. Özellikle soyulabilen yumurta maskesi cildi siyah noktalardan temizleme konusunda son derece verimlidir.

Yumurta maskesi için beyazı köpük olana dek çırpabilir arkasından yüzünüze sürebilirsiniz. Sürdükten sonra kâğıt peçeteyi tek kat yapıp düzünüze yerleştirmeli üzerine bir kat daha maske sürebilirsiniz.

Tekrar kâğıt peçeteyi yerleştirdikten sonra yarım saat kadar bekleyip çıkarabilirsiniz. Soyulan bu maske ile siyah noktalarınızın zamanla azaldığını çok daha cildinizin güzel bir hal aldığını görebilirsiniz.

Makyajsız Güzellik İçin Pirinç Suyu

Pirinç suyu işe yarar mı sorusunun cevabı evet oluyor çünkü kullanıcıların hepsi bu tariften memnun kalıyor. Makyaj yapmayacaksanız cilt beyazlatmak, pürüzsüz ve net görünmesini sağlamak için pirinç suyunu tercih edebilirsiniz.

Pirinç suyu için 1 bardak pirinci temiz suya bırakabilirsiniz. 2 saat kadar bekledikten sonra her gün düzenli olarak bu suyla yüzü silmek ya da yıkamak yeterli olabilir. Her gün kullandığınızda cilt renginizin ne kadar değiştiğini görebilirsiniz.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları için yorumda bulun

    Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.