Noskar Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Noskar krem, insan vücudunda istem dışı oluşmuş yara, yanık, iz, sivilce izleri, çukurlar için kullanılan ve bu hoş görünmeyen vücut izlerini yok etmeye yarayan etkili bir ilaçtır.

Aslında yanık ve yaralar için etkili olsa da Noskar Krem daha çok sivilce izlerini yok etmek ve cilt kusurlarını kapatmak için kullanılan bir kremdir.  Peki Noskar krem nasıl kullanılır? Noskar krem sivilcelere iyi gelir mi? Noskar kremin yan etkileri nelerdir?

Noskar Krem Ne İşe Yarar?

Noskar kremin kullanım alanları çok geniştir. Neredeyse her yaraya, yanığa, ize kısacası vücutta kusur olarak görülen ve sonradan oluşmuş bütün izlere iyi gelen bir kremdir.

  • Noskar krem vücutta oluşmuş ve geçtikten sonra iz bırakmış, çukurluklar oluşturmuş sivilce izleri için kullanılır.
  • Vücudun neresinde olursa olsun yara izlerine, morluklara, kızarıklık ve çukurlukları yok etmek için kullanılır.
  • Kaslardan dolayı hareket kısıtlılığı oluşturan bölgelere uygulanması halinde hareket kısıtlılığına iyi gelir.
  • Noskar krem herhangi bir sebeple ameliyat olan kişilerin ameliyat yaralarını hızlı bir şekilde iyileştirmek için kullanılır.
  • Kangren gibi sebeplerden dolayı uzuvlarından birini kaybetmiş olan kişiler tarafından, uzuv bölgesine uygulanmak amacıyla kullanılır.
  • Sivilce ve siyah nokta görünümündeki yüz kusurlarını kapatmak amacıyla kullanılır.
  • Noskar krem yüzdeki izlerden rahatsız olan kişiler için yüzün rengini açarak eşit renk vermek için yani bir nevi fondöten görevi görmesi için kullanılır.

Noskar Krem Nasıl Kullanılır?

Noskar krem kullanılmadan önce kişi uygulayacağı bölgeyi yıkayarak temizlemelidir. Aksi takdirde Noskar krem kirli bir cilt üzerinde olacağından dolayı etki etmez.

Uygulanacak alan temizlendikten sonra hafif masaj yapar gibi uygulanacak bölgeye sürülmelidir. Bu işlem günde en fazla iki defa yapılmalıdır. İkiden fazla yapılırsa ciltte farklı sorunlar ortaya çıkabilir ya da yan etkiler görülebilir.

Noskar krem eğer gece yatmadan önce uygulanacaksa uygulanacak olan yere Noskar krem sürüldükten sonra temiz bir bezle kapatılması gerekir. Kapatılmazsa krem ciltten silinebilir ve etkisini göstermez. Sabah olunca da uygulanan bölge yıkanır.

Noskar kremin sürüldüğü alan eğer açık bir yaraysa çok sıcak ya da çok soğuk suyla yıkanmaması gerekir. Yıkanacağı zaman vücuda uygun sıcaklıkta ılık su ile yıkanmalıdır. Çok soğuk ya da sıcak su bölgenin tahriş olmasına kremin etkisini gösterememesine neden olur. Aynı zamanla zararlı ışınlardan da uzak tutmak gerekir.

Noskar krem asidik özeliklere sahip bir kremdir. Eğer krem uygulanan bölgeden elde olmayan sebeplerden dolayı silinirse tekrar uygulanmamalıdır. Bu durum cilt sağlığı açısından çok önemlidir. Tekrar sürmek için ertesi gün beklenmelidir, yan etkilerin oluşumuna fırsat verilmemelidir.

Noskar Krem Sivilcelere İyi Gelir Mi?

Noskar krem her ne kadar sivilce izlerini ve çukurluklarını geçirmek için kullanılsa da çok derin olmayan sivilce izlerini geçirmek için de birebirdir. Noskar krem iltihaplı olmayan küçük basit sivilceleri yok edebilir. Aynı zamanda sivilce dışında vücutta bulunan siyah ve beyaz noktaların giderilmesine de yardımcı olur.

Noskar krem büyük ve iltihaplı sivilceleri geçirmede çok fazla etkili olmasa da kapatma konusunda çok iyidir. Büyük ve iltihaplı sivilceleri geçirmek için makyaj yoluna başvurulacağına Noskar kremin kullanımı daha sağlıklıdır.

Eğer sivilce iltihaplı ve patlamış ise o bölge temizlenerek Noskar krem uygulanabilir. Bu durum sivilcenin daha hızlı kaybolmasına ve iz kalmamasına yardımcı olur.

Noskar Krem Yaralara İyi Gelir Mi?

Noskar kremin asıl kullanım alanı yaralardır. Pek çok kişi tarafından sivilce, akne ve siyah noktalar için kullanılsa da asıl kullanım alanı yaraları gidermektir. Ameliyat yaralarından dikiş izlerine, uzuv eksilmelerinden yanıklara kadar kullanım alanı mevcuttur.

Noskar krem ne için kullanılacak olursa olsun önce doktor tedavisinden geçmelidir. Kişinin kullanmak istediğinde kullandığı bir ilaç değildir. Olası yan etkilerinden ve kullanım alanında yanlış uygulamaktan kaçınmak için mutlaka reçete ile satın almak gereklidir.

Yaralar için Noskar krem kullanan kişilerin günde en fazla iki kez kullanması yeterli olacaktır.  Eğer yara zorlu bir yaraysa ve geçmesi çok zor görünüyorsa yaraya sahip olan kişinin gece uyumadan önce kullanması ve yara olan bölgeye masaj yapar gibi uyguladıktan sonra temiz bir bezle Noskar kremin uygulandığı yeri kapatarak uyuması zorlu yaralar için en etkili çözümdür.

Noskar Krem Lekelere İyi Gelir Mi?

Vücutta bulunan lekeleri yok etmede Noskar krem oldukça etkilidir. Özellikle yüzde bulunan, iltihaplı sivilcelerin bıraktığı izler, lekeler ve çukurların geçmesinde etkili bir rol oynar. Gün de bir kez uygulanması hızlı bir sonuç almayı sağlar.

Kişilerin iyileşme sürecine göre Noskar kremin etki etme süresi farklılık gösterebilir. Bazı kişilerde uygulanmaya başladıktan bir hafta sonra etki gösterirken bazı kişilerde de bu süre bir aya kadar çıkabilir. Bu nedenle kullanılmaya başlanan ilk anlarda umutsuzluğa kapılıp Noskar kremi kullanmayı bırakmamak gerekir.

Noskar Krem Cilt Rengini Düzenlemeye Yardımcı Olur Mu?

Noskar kremi cilt rengini düzenlemek için kullanan kişiler de vardır. Ciltte lekeler varsa ve cilt rengi bu nedenle düzgün görünmüyorsa Noskar krem kullanılabilir. Ancak sadece cildin aynı tonda görünmesi adına fondöten görevinde kullanmak yanlış bir uygulamadır.

Lekelerin olmadığı yerlere de Noskar krem enjekte etmek yan etkilere ya da ciltte bozulmalara yol açabilir. Bu nedenle Noskar kremi kullanırken amacına uygun olarak kullanmak en doğru yoldur. Sadece güzel görünmek için yanlış amaçlarla kullanmak vücuda zarar verir.

 

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Noskar Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Noskar Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için yorumda bulun

    Noskar Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Noskar Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.