Ojeleriniz Nasıl Daha Çabuk Kurur?

Bin bir zahmetle sürdüğünüz muhteşem ojelerin kuruma süresi, oldukça uzun mu geliyor? Özellikle aceleniz olduğu zaman bu süre, sizi oje sürmekten bile alıkoyabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için kozmetik firmalarının oje kurutma spreyleri ya da jelleri satılmakta. Ancak evde, daha pratik ve çok daha sağlıklı yollar deneyebilirsiniz.

Benzer İçerik: Asetonsuz Oje Temizleyici Nedir?

Saç Kurutma Makinesinin Oje Kurutma Özelliği

Ojelerinizin birinci katını sürdükten sonra saç kurutma makinenizin soğuk üfleyen ayarı ile on beş saniye kurutun. Bu süre içerisinde ojeler, tırnağınıza donarak yerleşecektir. Hemen arkasından ikinci katı sürebilirsiniz. Sürme işlemi, bittikten sonra önce saç kurutma makinesinin soğuk kısmı ile on beş saniye kurutmalı daha sonra sıcak kısmı ile kuruduğundan emin olmalısınız. Bu işlem en fazla 5 dakika sürecektir.

Buzlu Su Yöntemiyle Oje Kurutma

Geniş bir kâseye üç, dört adet buz küpü ekleyin. Üzerine, soğuk su doldurun. Ojelerinizi bir kat sürdükten sonra elinizi on saniyeliğine bu buzlu suda bekletin. Bu on saniye geçtikten sonra ikinci katı sürün. Tamamladıktan sonra yine buzlu su içinde on saniye bekletin. Her iki el için yapılan bu işlem, çok da fazla zamanınızı almaz.

Dondurucuda Bir Dakikada Kuruyan Ojeler

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojenin, çok daha hızlı şekilde kurumasını istiyorsanız buzdolabınızın dondurucu kısmını kullanabilirsiniz. Ojenizin iki ince katını üst üste sürdükten sonra ellerinizi bir dakikalığına dondurucuda bekletin. Bu bekletmenin hemen arkasından, kuruduğunu göreceksiniz.

Su ile Oje Kurutma

Oje kurutmanın en pratik yollarından biri de akan suya ellerinizi tutmaktır. Tırnaklarınıza bir kat ojeyi sürdükten hemen sonra çeşmeyi açıp altına ellerinizi tutun. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, suyun ojelere dik çarpmamasıdır. Ellerinizi aşağı doğru eğin, su üzerinden akıp geçsin. Böylece bir iki dakika içinde hemen kuruyacaktır.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ojeleriniz Nasıl Daha Çabuk Kurur? için yorumda bulun

    Ojeleriniz Nasıl Daha Çabuk Kurur? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ojeleriniz Nasıl Daha Çabuk Kurur? için ilk yorumu yapabilirsin.