5 Kolayca Yapabileceğiniz Okul İçin Pratik Saç Modeli

Okul için pratik saç modelleri, okula giderken çok zaman harcamayacağınız; ancak son derece güzel görünmenizi sağlayan modellerdir.

Her ne kadar sabahın erken saatlerinde uğraşmak zorlu gelse de birbirinden farklı modellerle saç yapmak okul hazırlıklarından biridir. Pratik olan aynı zamanda şık görünmeye yardımcı modeller ise hayat kurtarıcı kabul edilmektedir.

Okul sadeliğinden vazgeçmeden, dikkatleri çekmeyi başaracağınız 5 saç modelini sizin için anlattık.

Okul İçin Pratik Saç Modelleri

Yarım Topuzla Pratik Okul Saçı Modeli

Okulda kullanışı en uygun olan saç modelleri gözlere engel olmayacak modellerdir. Yüzü kapatmayan ancak tamamıyla kötü görünmeyen en kullanışlı modellerden biri yarım topuzdur. Uzun zamandır kullanılan ve sevilen topuz modelini yapmak ise oldukça pratiktir. Yalnızca küçük bir toka ya da kalem dahi yarım topuzunuzu tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

Saçınızın yarısını elinizle alıp lastik toka yardımıyla atkuyruğu yapmalısınız. Daha sonra topladığınız kuyruk kısmını kendi çevresinde yuvarlayarak döndürmelisiniz. Son olarak bir tel toka ya da dişli herhangi bir toka yardımıyla topuzunuzu tamamlamalısınız.

Yarım Çift Örgü ile Pratik Okul Saçı Modeli

Saçlarınızın alnınızda kalabalık yapmasını istemiyorsanız tercih edeceğiniz modellerden bir diğeri çift taraflı yarım örgü olmalıdır. Bilinen en eski modellerden biri olan örgüde yapmanız gereken tek şey saçlarınızı başınızın üstünden ikiye ayırmaktır.

Daha sonra yalnızca ön kısmın sağ ve solundan bir miktar alarak kulağınızın arkasına doğru örmelisiniz.

Ördüğünüz saç tutamlarını arkada bir araya getirip çapraz şekilde birbirinin üzerinden geçirmelisiniz. Tel toka ya da lastik toka yardımıyla tutturabilirsiniz. Uzun süre dayanan ve kolay kolay dağılmayan bu model okul saatlerine oldukça uygundur.

Maşalı At Kuyruğu ile Pratik Okul Saçı Modeli

Okula gitmeden önceki gece dalga dalga saç hayali herkesin yüzünü güldürür ancak sabah uyanıldığında uyku çok daha tatlı gelir. Hem hayalini gerçekleştirecek hem de okul ortamına uyum sağlamanıza yardımcı olacak saç modellerinden bir tanesi de maşalı atkuyruğudur. Saçlarınızı dümdüz atkuyruğu yapmaktan hoşlanmıyorsanız bu durumda maşa ile renk katabilirsiniz.

Başınızın tam orta noktasından hafif bol bıraktığınız ancak derli toplu duran bir atkuyruğu yapın. Daha sonra saçın kuyruk kısmını ortadan 2’ye ayırın. Eğer saçınız kalın atkuyruğu oluyorsa 3’e de ayırabilirsiniz.

Sonrasında her tutamı maşa ile dalgalandırın. Saçlarınız bu şekilde daha gür bir atkuyruğuna sahip olacaktır. Ayrıca kıvırcık ve estetik bir görünüm kazanacaktır.

Ev Topuzu ile Pratik Okul Saçı Modeli

Evde doğal ortamda yapılan saç modeli çok beğenilirken hazırlık yapıldığında ortaya çıkan saç modeli pek beğenilmez. Pek çok kez dile getirilen ev topuzu çoğu zaman en sevilen topuz modeli olarak anlatılır. Yapımı ise oldukça pratiktir.

Okula giderken hem şık görünmek hem de doğallığınızdan taviz vermemek niyetindeyseniz yalnızca 1 lastik, 1 tel toka ile saçınızı yapabilirsiniz. Saçınızı başınızın üst kısmından toplayın. Daha sona ikiye katlayın.

Elinizde kalan bombeli kısmı lastik toka ile bağlayın. Ortaya minik bir topuz çıkacaktır. Sonrasında aşağıda kalan kuyruk kısmını saçınızın çevresinde döndürün. Böylece saçınız güzel ve doğal bir topuzla toparlanacaktır.

Balık Kılçığı ile Pratik Okul Saçı Modeli

Herkesin yapamadığı, yapıldığında ise oldukça şık duran bir başka örgü modeli balık kılçığıdır. Kişinin kendi saçı için yapması her ne kadar zor olsa da en üst noktadan başlamak yerine saçın alt kısmından başlayarak örülebilir.

Saçınızı normal lastik toka ile atkuyruğu yapın. Daha sonra atkuyruğunun en üst noktasından başlayarak ince ince tutamlar alıp ortada bir araya getirin. Tüm saçı tutamlar halinde dıştan içe doğru birleştirin. Son olarak küçük bir lastik toka ile bağlayın.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. okul için pratik saç modelleri 5 Kolayca Yapabileceğiniz Okul İçin Pratik Saç Modeli için yorumda bulun

    5 Kolayca Yapabileceğiniz Okul İçin Pratik Saç Modeli için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 5 Kolayca Yapabileceğiniz Okul İçin Pratik Saç Modeli için ilk yorumu yapabilirsin.