Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir?

Saç kabarmasına ne iyi gelir, sorusuna cevap bulabilmek bayanlar için çok önemlidir. Uzun ya da kısa fark etmeksizin kimi saçların yapısı gereği kabarmaya meyilli olduğu görülmektedir. Bu meyli kırabilmek ve kabarmayı en aza indirmek için doğru bakımın yapılması dikkat gerektirmektedir.

Saçınıza kullandığınız her ürünün doğrudan saç yapısı ve derisi üzerinde etkili olduğunu unutmamalısınız. Saçım banyondan sonra kabarıyor şikâyetinde bulunup gördüğünüz tüm ürünleri zeytinburnu eskort kullanmamalısınız.

İçerisinde kimyasal ürünler bulunan saç bakım maddeleri ne yazık ki saçın karakterini bozmaktadır. Bu noktada hem kabarmayan hem de sağlıklı saçlarınız olmasını hedeflemelisiniz. Bunun için saç kabarmasına doğal çözümler üretebilirsiniz.

Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir?

  • Saç kabarması nasıl önlenir bayanlar tarafından sıkça sorulmaktadır. Bu soruya verilebilecek ilk cevap saç açıcılardır. Saçınızı duştan sonra tararken tarama kolaylaştırıcı spreyler kullanırsanız aynı zamanda şekil almasını sağlarsınız. Bu sayede saç kabarması problemi ile karşı karşıya kalmasınız.
  • Saç kabarmasını önleyen ürünler arasında saç spreyleri de vardır. Henüz ıslakken kullanılabilen bu spreyler, saç şekillendirici görevi görmektir. Saçın kaskatı olmasına neden olduğu için pek tercih edilmezler ancak kabarmanın önüne geçtikleri bilinen bir gerçektir.
  • Saç kabarıklığı için ürünler ararken bazı tekniklerden vazgeçmeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Herkesin banyo sonrası kullandığı saç kurutma makinesi, saçların kabarması için en etkili ürünlerden biridir. Bunu engelleyebilmek adına saçlarınızı havluyla kurutmanız çok daha etkili olacaktır.

Saç Kabarmasını Engellemek için Banyo Sonrası Eşarp Takmak

Birçok kişinin uygulamak için üşendiği ancak en sağlıklı yöntemlerden biri olan eşarp, saçlar için çok iyi gelmektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yardımıyla kurulamalısınız. Daha sonra her birini bir araya getirmeli tümünü içine alacak şekilde ipek eşarbı sarmalısınız. İpek eşarp, saç nemini emen en etkili kumaşlardan biridir.

Birçok saç, nemi yeterince emilmediği için kabarmaktadır. Bunu engelleyebilmek için saç neminizin emilimini sağlayabilirsiniz. Saçın kabarmaması için ne yapmalı kadınlara sorulan bir sorudur ve eşarp bayanlar için en ideal çözüm yollarından bir tanesidir.

Saç Kabarmasını Engellemek için Doğru Şampuanı Seçmek              

Saç kabarması nedenleri üzerine yapılan araştırmaların çoğu şampuanı işaret etmektedir. Yanlış şampuanı kullanmak ya da şampuanın saça uygun olmaması gibi durumlar kabarmalar için yeterli olabilmektedir.

Saçlarınızın kabarmasını istemiyorsanız içerisinde sülfat bulunmayan şampuanlar kullanmalısınız. Sülfatlı şampuanlar, saçı normalden daha hızlı kurutmaktadır. Dolayısıyla kabarmaların sık sık ortaya çıktığı görülmektedir. Bunun yerine içeriğinde gliserin bulunan şampuanlara öncelik tanımalısınız.

Gliserin, saç bütünlüğünü koruyan aynı zamanda nemlendirmeyi de mümkün kılan şampuanlardan biridir. Saçların daha hızlı ve sağlıklı iyileşmesini sağlayan gliserin bu özelliği ile kabarmanın da önüne geçmektedir.

Saç Kabarmasını Engellemek için Alkolsüz Ürünler Seçmek

Saçlarınıza bakım yapmayı seviyorsanız onlarca ürünü tecrübe etmiş olabilirsiniz. Kozmetik dünyası, saç bakım ürünleri konusunda birbiriyle yarışan markalarla doludur. Bu karmaşanın içinde saçlarınız için hangisinin doğru olduğunu bilmeniz önemlidir. Özellikle kabarıklık gibi bir şikâyetiniz varsa nokta atışı yaparak doğru ürünü alıp kullanabilmelisiniz.

Saç kabarmalarına ve yıpranmalarına neden olan ürünlerin pek çoğu alkollüdür. Alkollü ürün kullanan kişilerin hemen hepsi saçlarına sürdükleri bu ürünlerin kabarmaya neden olduğunu bilmelidir. Bu nedenle herhangi bir amaçla aldığınız tüm malzemelerin içeriğine muhakkak göz gezdirmelisiniz.

Saç Kabarmasını Engellemek için Elma Sirkesi Kullanmak

Banyodan sonra kabaran saçlarla ilgili sorununuz varsa elma sirkesi işe yarayacaktır. Elma sirkesinin kokusu ilk birkaç kullanımda rahatsız edici olabilir ancak daha sonra etkileyici şekilde etkisini hissettirecektir. Bunun için yapmanız gereken 1 su bardağı elma sirkesinin yarısını sprey şişesine boşaltmaktır. Sonrasında aynı oranda su ilave ederek güzelce çalkalamak gerekmektedir.

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı, saçlarınız kabarmaya başladığında püskürtmelisiniz. Tüm saçlarınıza püskürtüp daha sonra 20 dakika kadar bekletmelisiniz. Kabaran saçlarda sönme olduğu ve saçların daha parlak göründüğü dikkatinizi çekecektir.

Saç Kabarmasını Engellemek için Hindistan Cevizi Yağı Sürmek

Hindistan cevizi yağı, son dönemlerin en popüler bakım malzemelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Hem cilde çok iyi geldiği hem de saçların, kirpiklerin, kaşların gürleşmesini sağladığı görülmektedir. Bu açıdan kabaran saçlarda da etkili olması beklenmektedir.

Kabarık saçlar için Hindistan cevizi yağı ile avokado püresini bir araya getirmelisiniz. İkisinin saçtaki etkisi sizi bir hayli etkiyecektir. Bunun için 1 avokadoyu blender ile püre haline getirmelisiniz.

Üzerine 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ilave etmelisiniz. Güzelce karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürmelisiniz. Saçlarınızda 45 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkamalısınız. 15 günde 1 kez yaptığınız bu maske, saçlarınızdaki kabarmayı engelleyecektir.

Saç Kabarmasını Engellemek için Badem Yağı Sürmek

Saçlar için en etkili yağlardan biri şüphesiz badem yağıdır. Kıl köklerini besleyen ve zenginleştiren badem yağı, seyrek saç problemi olan kişilere şifa olmaktadır. Bununla beraber badem yağının kabaran saçları yatıştırma özelliği de bulunmaktadır.

Saçlarınızda kabarma varsa ya da bölgesel olarak elektriklenme durumu söz konusu oluyorsa haftalık badem yağı bakımınızı muhakkak yapmalısınız.

Badem yağı, yanında farklı yağlarla beraber de kullanılabilmektedir. Tercihlerinize göre farklı yağları deneyip etkilerini izleyebilirsiniz.

Badem yağını banyo öncesinde uygularsanız saçlarınızda hareketliliği önlediğini görebilirsiniz. Kurulama işlemi sonrasında kabarma engellenmiş olacaktır.

Saç Kabarmasını Engellemek için Saç Bakım Maskesi Yapmak

Kabarık saçlar için ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız bu noktada saç bakım maskesi yapmayı ihmal etmemelisiniz. Saçlarınızda kullanacağınız herhangi bir maskenin ne sonuç vereceğini bilerek uygulamalısınız. Aksi halde kabarma sorununa engel olabilmeniz mümkün değildir.

Saçlarınız için piyasada pek çok saç bakım maskesi satılmaktadır ancak doğal olanı tercih ederseniz hem saçlarınızı beslemiş olursunuz hem de kabarmayı engelleyebilirsiniz. Bunun için derin bir kâsenin içerisinde 2 yemek kaşığı zeytinyağı döküp üzerine 1 yumurtanın sarısını kırmalısınız.

İkisini güzelce harmanladıktan sonra saçlarınıza uygulamalısınız. Yarım saat kadar bu şekilde kalmasını sağlamalısınız. Sonrasında saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç Kabarmasını Engellemek için Mayonez Maskesi Yapmak

Saçlarınızda ortaya çıkacak kabarma problemi için tercih edebileceğiniz en etkili maskelerden biri de mayonez maskesidir. Özellikle kuru olan saçlarda görülen kabarma durumu, mayonez sayesinde son bulmaktadır.

Özünde yağ bulunması ve şekil verici niteliğe sahip olması mayonezin tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Saç kabarmasını engellemek için mayonez maskesi yapmak isterseniz bir kâsenin içerisinde 2 çorba kaşığı mayonez dökmelisiniz. Üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 3 damla kadar lavanta yağı damlatmalısınız.

Saçlarınıza sürdüğünüz karışımı 1 saat kadar beklettikten sonra ılık suyla güzelce arındırmalısınız. Maskeyi 2 haftada 1 kez yapmanız faydalı olacaktır.

Saç Kabarmasını Engellemek için Muz, Bal Maskesi Yapmak

Kabarık saçlar nasıl düzelir kaygısı yaşıyorsanız bunu sağlayabilmek için doğal bir maske deneyebilirsiniz. Muzun saçlarda besleyici etkisinin yanı sıra şekil almasına da yardımcı olduğu görülmektedir. Aynı şekilde balın da ışıltı kazandırdığı, canlanmaya yardımcı olduğu unutulmamalıdır.

Bir kâsenin içerisinde 1 adet muzu püre haline getirmelisiniz. Üzerine 1 yemek kaşığı bal ilave ederek ikisini harmanlamalısınız. Son olarak 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyerek karıştırmalısınız.

Hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza sürüp 1 saat kadar bekletmelisiniz. Daha sonra saçlarınızı soğuğa yakın suyla yıkamalısınız.

Çocukluk yaşlarımdan beri değişik makyaj teknikleri ilgimi çeker. Yalnızca bir hobi olarak başlayan işimde yıllar içerisinde kendimi geliştirdim. Güzellik uzmanı ve estetisyen olarak çalışıyorum. Tecrübelerimi paylaşmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir? Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir? için yorumda bulun

    Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Kabarmasına Ne İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.